Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Wave 110i ön cam montajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Yeni almış olduğum motorumun,eski sahibi tarafından bana verilen ön camın montajını bugün gerçekleştirdim
    İnternet aracılığı ile Ali expresten satın almış,bu motor için orjinal üretilmiş,kıvrımlar vida delikleri herşey sorunsuz
    Ve çok sağlam ,uçacakmış gibi durmuyor

İçeirisinden conta malesef 2 adet çıktı,flexy cama arkalı önlü koyabilmek için 2 adet daha lazımdı

Güzel olmasına güzel fakat rüzgarı toplayıp insanın yüzüne vuruyor,bir kaç zaman içerisinde akibeti belli olur
    maxi97, jackonbir, ahmetunuver ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Gule gule kullanın sanirim Kartepe deki wave bu.guzel durmuş.bende epey bakmistim o wave e.hayirli olsun....
    oyunageldim bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    altta, karenaj ile cam arasında çok fazla boşluk var. ayrıca o şekilde türbülans yapar, camın üst noktasında trim olmalı (fitil gibi bişey)

http://www.ebay.co.uk/itm/Oxford-Black-Motorcycle-Motorbike-Screen-Trim-Pre-Glued-Easy-Push-On-Fit-/310415786297

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Hala boşluk var gibi görünüyormu
    O trim denen şeyi biliyorum galiba,arabaların kapı kenarlarınada dönülüyor,açıldığında biryerlere çarpıp zarar görmemesi için
    Peki ondan takarsam çözüm olurmuki

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gule gule kullanın sanirim Kartepe deki wave bu.guzel durmuş.bende epey bakmistim o wave e.hayirli olsun....
    Evet kartepedeki motor ,cuma günü satışını aldım,5-6 saattede motor üzerinde gece karanlığında eve vardım,320km
    Potenza bunu beğendi.

Motosikleti
    Kazasız belasız kullan,hayırlı olsun,bende bu modelden bakıyorum ama bizim Marmara bölgesinde yok denecek kadar az,sanırım wing go alacağım bu gidişle :(

Motosikleti
    rüzgarı surata topluyor demişsin, anladığım kadarıyla göğse gelen rüzgarı kesiyor ancak motorun önünden toplanan tüm rüzgar yüze yönlendiriliyor. bunu engellemenin iki yolu var, birincisi laminar lip denilen zımbırtıdan takmak.

ikincisi ise (basit ama etkili olması senin için tartışmalı yol): http://www.saeng.com/dproduct.php?id=643&category=1

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Maaşallah hocam bu konuda bayağı bilgilisiniz,Evet göğsüme artık rüzgar gelmiyor,fakat bu seferde yüzüme doğru dalgalı bir biçimde geliyor
    Herhalde türbülans dediğinizde bu

Tartışılır dediğiniz fitil bencede bencede biraz zor ,ama ona benzer bir malzeme ile deneyebilirim
    Ama ilk önerdiğiniz sistemin örnekleri internette çok,ama fiyatlar maalesef uçuk 80~90£

Laminar lip yapabileceğimi sanıyorum
    Elimde hiç kullanılmamuş bir flexy var,zaten ana malzemede bu,ölçüp biçer keserim buraya kadar sorun yok
    Biraz kavis vermem gerekecek bunun için sıcak su kullanıldığını biliyorum,bakalım becerebilecekmiyim

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Motosikletin hayırlı olsun kardeşim. Çok temiz görünüyor.

Mamafih bu cam çok güzelmiş. Hemen Ali Express'e dalayım.
    Önceki motosikletim İnnova'da cam kullanmıştım. Yağışlı havalarda yağmurun göğüs kısmına gelmesini engelliyor. Rüzgardan çok (ki, rüzgarı kesmesi açısından da iyidir)yağmur için gerekli.

ahmetunuver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT135
    Çok güzel motor hayırlı olsun kazasız belasız inşallah, cam çok iyi duruyor, rüzgar problemini siz mutlaka halledersiniz, (şimdiye kadar yaptıklarınızın yanında bu ufak kalır)..Daha erken ama,İnnovaya göre yakıt,performans gibi izlenimlerinizi bekliyorum..
    Güle güle kullanın

Motosikleti
    ben de 2009 ybr'me ilave cam (laminar lip) yapmıştım. inanılmaz faydalı bişey. flexyglass ı ısı tabancasıyla, kaliteli bir fön makinasıyla hatta (çok yaklaştırmamak şartıyla) aygazın üstünde bile şekillendirebilirsin, bu sana ve imkanlarına kalmış bişey. en güzel verimi bi kişinin ısı tabancasıyla (air welding gun) ısıtıp bi kişinin bükmesi ile alırsın.

dikkat etmen gereken ilk şey, l.lip i motordaki ön cama yapıştırmaman gerektiği. altta bir miktar boşluk kalmalı. tıpkı resimdeki gibi

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    hayırlı olsun kardeş.innova-wave karşılaştırması bekliyoruz unutma.

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Önceki motosikletim İnnova'da cam kullanmıştım. Yağışlı havalarda yağmurun göğüs kısmına gelmesini engelliyor. Rüzgardan çok (ki, rüzgarı kesmesi açısından da iyidir)yağmur için gerekli.
    ben baktim bulamadim innova icin bulunca buradan paylasirsaniz sevinirim.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim Sıtkı abi size mesaj çekecektim fırsatım olmadı,bu sıralar işlerim yoğun,Daha iki gün oldu alalı
    Cam gerçekten çok şık ve sağlam Wave için üretildiği kıvrımlarından belli oluyor
    Sadece yukarıda belirttiğim durum var,oda kask kullanıldığında sorun olmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

Alıntı ahmetunuver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel motor hayırlı olsun kazasız belasız inşallah, cam çok iyi duruyor, rüzgar problemini siz mutlaka halledersiniz, (şimdiye kadar yaptıklarınızın yanında bu ufak kalır)..Daha erken ama,İnnovaya göre yakıt,performans gibi izlenimlerinizi bekliyorum..
    Güle güle kullanın
    Sağolun teşekkürler,performans farkı çok fazla tabii ayni yaşta değiller,wave daha seri gibi yokuşları daha iyi çıkıyor,dediğim gibi innova ile arasında 4 yaş var,yakıtını henüz test etmedim,ilk gezide

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 2009 ybr'me ilave cam (laminar lip) yapmıştım. inanılmaz faydalı bişey. flexyglass ı ısı tabancasıyla, kaliteli bir fön makinasıyla hatta (çok yaklaştırmamak şartıyla) aygazın üstünde bile şekillendirebilirsin, bu sana ve imkanlarına kalmış bişey. en güzel verimi bi kişinin ısı tabancasıyla (air welding gun) ısıtıp bi kişinin bükmesi ile alırsın.

dikkat etmen gereken ilk şey, l.lip i motordaki ön cama yapıştırmaman gerektiği. altta bir miktar boşluk kalmalı. tıpkı resimdeki gibi
    Teşekkürler hocam ,çok şey öğrendim sayenizde,bir noktada bu rüzgarlıkta kullanılan flexy çok parlak bendeki ise biraz kalitesiz gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeş.innova-wave karşılaştırması bekliyoruz unutma.
    Teşekkürler Hecul,ben kasa olarak bir fark göremedim,bunun sadece bagaj hacmi biraz daha büyük
    Motor konusunda da aralarında teknoloji farkı bulunuyor,kıyaslama zor gibi

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Bugün Özgür arkadaşımızın bahsettiği laminar lip'i tamamladım,eskiye nazaran daha iyi,hafif eğildiğimde rüzgar namına birşey kalmıyor
    Ama böyle kullanmakta beni sıkıyor açıkçası,anladığım kadarı ile bu ön cam işi bana göre değil

Aklımdayken saat işinide aradan çıkarmış oldum

Motosikleti
    Bu arada ben bu motoru ikinci motor olarak almak istiyorum,izlenimleriniz nasıl?Tüketim,son hız,rahatlık,kullanışlılık açısından?Lastikler tubeless mi?

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Şehir içi çok pratik yakıt tüketimi deseniz minimumda,sadece depoları biraz ufak 3.7 litre,ama bu yakıtla sizi şehir içerisinde 150 ile 180 km arası götürebilir,Tabii kullanım tarzına göre yakıt sarfiyatınızda değişir
    Debriyaj derdiniz yok dördüncü viteste dursanız dahi stop etmez

Hız olarak 100-105 km sürati gördüm,bundan sonra istesenizde gitmez ,kesici var
    Lastikler dubleks değil fakat iyi bir lastikçi tarafında çevrilebilir
    Konfor ve rahatlık biraz görecelidir ,bana rahat gelen sizi rahatsız edeilir o yüzden birşey diyemem,ama benim beklentilerimi fazlası ile karşılıyor

Siz eğer profilinizdeki motoru kullanıyorsanız,vitesler konusunda keşmekeş yaşayabilirsiniz,bunlar aşağı bastıkça büyür yanılmıyorsam sizinki tam tersi
    Bu basit görünsede kullanıcının alışkanlığına göre büyük sorun oluşturabilir.
    Potenza bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet vfr 'm var,dediğiniz gibi vitesler tam tersi.Sadece 1. vites aynı
    Ben mototal in wing go sunu kullandım,test amaçlı pek zorlanmadım.Fakat wing go karb.lü ve 97cc wawe enj.lu ve 110.Birde wave için çok şey mevcut internette,arama motorlarında.wing go çin kokulu olduğundan pek birşey bulunamıyor ona.
    Verdiğiniz bilgiler benim için gayet yeterli,bilinçlli bir kullanıcı olduğunuzu anlayabiliyorum yazdıklarınızdan.Siz almasaydınız bende Kartepe ye gidecektim,şimdi izmir de ve ist. da var bir iki tane.Bakalım kısmet.
    Kazasız belasız kullanmanız dileğim ile.
    Selamlar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Nefis olmuş. Elinize,emeğinize sağlık. Konusu açılmışken sorayım.Şu resimdeki cam için laminar lip yapmak istesem becerebilir miyim ?
    Çünkü bendeki tur camı da rüzgarı kaska gönderiyor. İnternetteki hazır olan için çok fiyat istiyorlar.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hocam casio ya bayıldım elinize sağlık. Türk pratik zekası diyorum. Tebrik ediyorum

Edit: Maşallah çok da iyi bakmışsınız motora. Allah kaza bela vermesin inşallah.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nefis olmuş. Elinize,emeğinize sağlık. Konusu açılmışken sorayım.Şu resimdeki cam için laminar lip yapmak istesem becerebilir miyim ?
    Çünkü bendeki tur camı da rüzgarı kaska gönderiyor. İnternetteki hazır olan için çok fiyat istiyorlar.

http://image5.sahibinden.com/photos/...26775314dm.jpg
    Sizi tanımadığım için becerebilirmisiniz bilemiycem
    Sadece flexyi kesmede ve tasarımda zorlanacağınızı zannediyorum,kıvırmak ise çok basit,sonra delme olayı matkabı kaptırırsanız kırılma olasılığı var
    tabii emeklerde boşa gitmiş olur böylece

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam casio ya bayıldım elinize sağlık. Türk pratik zekası diyorum. Tebrik ediyorum

Edit: Maşallah çok da iyi bakmışsınız motora. Allah kaza bela vermesin inşallah.
    Teşekkürler,motoru daha yeni satın aldım,eski sahibi gayet titiz bir adamdı,bundan ötürü bende kendisine teşekkür ettim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)