Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

'' ÇİLE '' ( TRİBULATİON ) Scooter Modifiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Adını ''ÇİLE'' koydum... Çok uğraştırdığı için. Farklı bi zevk, istediğin gibi kesip biçebildiğin için. Tüm Hıncımı alabileceğim bir Scooter kendisi Kendim tasarladığım için binmekten zevk alıyorum.. Kankamında emeği çok üzerinde... Emeği geçen herkese teşekkür ederim... Sizlerden de yorumlarınızı ''İYİ,KÖTÜ'' , Fikirlerinizi bekliyorum.

COQ, ÖZALTIN, varan22 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Güzel olmuş, zevk için binmeye süper.Ben de ucuza bi scooter bulabilirsem böyle bir proje yapacağım.Ancak henüz bulamadım bu civarda.
    Görsel açıdan bütçe uygunsa jantlara ve şaseye boya, renkli manetler vs.. çok daha güzel hale getirilebilir.

Bir de sorum var; Siz şaseyi uzatmışsınız, bunun yerine ön kısım aynı kalacak şekilde sadece arka tekerleği geriye doğru uzatma imkanı var mıdır?

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    15tl ye ufak yangın söndürücülerden al yangın söndürücü beni bozar dersen üzerinede NOS yazarsın, çilen alev alırsa dermanı olursun.
    kamsea bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bende de var bir hurda 150'lik scooter, bi ara motive olabilirsem şaseyi kısaltıp minibike yapıcam.

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş, zevk için binmeye süper.Ben de ucuza bi scooter bulabilirsem böyle bir proje yapacağım.Ancak henüz bulamadım bu civarda.
    Görsel açıdan bütçe uygunsa jantlara ve şaseye boya, renkli manetler vs.. çok daha güzel hale getirilebilir.

Bir de sorum var; Siz şaseyi uzatmışsınız, bunun yerine ön kısım aynı kalacak şekilde sadece arka tekerleği geriye doğru uzatma imkanı var mıdır?
    Motor bağlantı yerlerinden o işlem yapılabilir. Fakat Şaseyi uzatmaktan daha zahmetli bir iş, yapılabilir yani Yakında motoru yukarı kaldırmak için bir işlem yapabilirim. Bu esnada Motoru da söylediğiniz gibi biraz daha geriye alabilirim Şuan bile Maxi Scooterlerden uzun ozaman ne olur bilemiyorum Zamanla görücez...

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15tl ye ufak yangın söndürücülerden al yangın söndürücü beni bozar dersen üzerinede NOS yazarsın, çilen alev alırsa dermanı olursun.

Tarihi geçmiş bi Tüp bulabilirim sanırım. O zaman söylediğinizi uygulucam Teşekkürler Fikir için..
    ....

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Motoru niye uzattın su işine mi başladın
    _SpartacuS_ ve ferad bunu beğendiler.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Harcadığın emeğe yazık.. Hurda hali daha güzel duruyor, en azında hurdayım diyor. Kusura bakma iyi kötü yorum dedin, içimden geleni yazdım.
    _SpartacuS_ bunu beğendi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Güzel olmuş. Ugraşacagım mekanım olsa bende böyle bışey ortaya çıkarmak isterdim. Hafiften chopper havası var.

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş. Ugraşacagım mekanım olsa bende böyle bışey ortaya çıkarmak isterdim. Hafiften chopper havası var.
    Henüz tam bitmedi, bir süre daha üzerinde çalışmalar yapacağım Chopper'e benziyor evet ama ben Cros'a çeviricem onu. Geçen hafta sonu bizim burada Cross parkuru var. Croscu bi arkadaşım şaseyi uzatmadan önce parkura girdi görüntüyü görmenizi isterdim. 2 Metre uçtuğunu gördüm Bakalım canımız sıkıldıkça kurcalıyoruz
    ....

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Yok bence böyle kalmalı. Hatta ön maşaya biraz daha açı verirseniz daha tatlı görünür. Takipteyim. Güzel olacak güzel. Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Honda Rüküş prjelerine göz gezdirebilirsin, o tatda ilerlerse güzel bişey çıkabilir, takipteyiz

zenon ve hamzarat bunu beğendiler.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ne cektın be TRIBULATION ,
    Ne cektın bu caylakların elınden ,
    Yazık sana be hıc acımadılar
    _SpartacuS_ bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Kirli pasli hurda hali sanki daha iyimiş :D tam rat scooter olmuştu boyle yapınca daha cok emek ister gibi olmuş öbürtürlü doğal cirkindi şimdi yarım kalmış proje gibi olmuş bence :D

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Rüküş prjelerine göz gezdirebilirsin, o tatda ilerlerse güzel bişey çıkabilir, takipteyiz

http://p1305.hizliresim.com/19/7/mu6n4.jpg

Zaten Honda Rucks'dan esinlenerek birşeyler yapmaya çalıştım... Bu kadar yapamayız ama en azından Türklüğümüzün bize sağladığı ''ÇAKMA'' rucks modelini belki olusturabiliriz. Çok düşündüm ve denedim de dikkat ettiyseniz eklediğiniz resimde benzin deposu basamakta. Bende aynı yere koydum depoyu fakat ya deponun şeklinden yada benzin otomatiğinden kaynaklı benzini karburatöre ulaştıramadım Suan benzin deposu sele altında. İlerleyen günlerde Renk değişimine giderek Scootere farklı bir hava katmayıda planlıyorum. Bakalım zaman ne gösterecek. Fikiriniz için teşekkür ederim.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne cektın be TRIBULATION ,
    Ne cektın bu caylakların elınden ,
    Yazık sana be hıc acımadılar
    Binerken öyle demiyorsun ama !

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kirli pasli hurda hali sanki daha iyimiş :D tam rat scooter olmuştu boyle yapınca daha cok emek ister gibi olmuş öbürtürlü doğal cirkindi şimdi yarım kalmış proje gibi olmuş bence :D
    Bugünler iyi günlerimiz Daha beteride olabilir Aykırıyım bilirsin, Gocunmamda hahahaa

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

He bu arada şunuda söyleyeyim Bu scooterin tüm Grenajları mevcut idi, ben hepsini söküp kırıp attım. Yani Hurda bı scooter değildi. KATİL'i Benim , kendisini bu hale sokan benim

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    sana tavsıyem,
    renklı amortısor yayı,
    renklı soğutma pervanesi ve koruması,
    kazara panalon pacası sararsa sonu kotu olur,
    elıne saglık uğraşılmış belli,
    emeğine sağlık.,

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana tavsıyem,
    renklı amortısor yayı,
    renklı soğutma pervanesi ve koruması,
    kazara panalon pacası sararsa sonu kotu olur,
    elıne saglık uğraşılmış belli,
    emeğine sağlık.,

Burada fark ettiysen farklı bir amorsitör var. Ama çok sert üst devirlere çıktığında gözlerinde kaymalar meydana geliyordu. Mecburen söküp eski amorsitörunu taktım. Altarnatör hakkında doğru diyorsun fakat egzoz borusu şuan için belli bir noktaya kadar koruma sağlıyor kaldı ki ayaklarımı öne uzatıyorum. Şimdi arkadaş içime kurt düşürdü

Resimdeki gibi arka şaseyide keserek bu şekilde daha düz bir seviyeye getiricem. Haftaya Gece Nöbetine geçiyorum. O esnada hallederim

Fikirlerin için teşekkür ederim..
    ....

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Uzun Şase

Kısa Şase ( Son Hali )

Sele Far Vs. Çalışmaları devam etmekte

Ben böle giden bir 125 CC Scooter görmedim
    Kapak taşlandı, iridyum buji, Doğal Hava filtresi ( Yani Hiç yok )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler