Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Maksimum Güç/Tork ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    suphickr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RMZ 49cc :)) Sarisin
    Selam arkadaşlar.
    Ben foruma yeni üye oldum. Bahar gelince yeni bir motor almaya karar verdim. Internet üzerinden ve bayilere gidip motorlar hakkında kısaca bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. Motorları kıyaslarken Maximum Hüç (PS-DEV/DAK) ve Maximum Tork (NM-DEV/DK) birde Sıkıştırma oranı dikkatimi çekti. Bunlar hakkında bilgisi olan ve bana yardımcı olmak isteyen olursa çok sevinirim.
    Almak istediğim motorlar dan biri Honda CBR 125 R ve diğer Kanuni Racer 200.
    Karşılaştırma yapınca Kanuni 200 cc olmasına rağmen Honda 125 cc motorla kanuni den biraz üstün gibi geldi bana ne dersiniz?
    Yolunuz ve bahtınız açık olsun dileklerimle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TNT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR8 dönüşte :D
    Hoş geldin

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    PS - HP - BG hepsi aynı kavramlar ama gerçek güç ölçme birimi kwtır ve hiç kimse kw cinsinden söylemek istemiyorlar.
    örn olarak 10000 devir / dakikada 10 PS güç üretebiliyor. dkda 10000devir çevirdiğinde sana 10 PS güç veriyor alet.
    Tork :
    MKSA sisteminde (metre kilogram saniye amper ) Kuvvet birimi NEWTON'dur
    Newton'un tanımı şöyledir:

NEWTON: Kütlesi bir kilogram olan bir cisme 1 m/sn karelik ivme kazandıran
    kuvvet bir Newton'dur.

Herhangi bir noktaya uygulanmaya çalışılan kuvvet, o noktaya
    dik olarak en yakın noktadan uygulandığında daha etkilidir.
    Burada MOMENT kavramı ortaya çıkar.

Tork olmasa biz ne yapardık.
    örn: motor maksimum torku 8000 d/d de versin sen 9000 d/d çevirirsen hiç bir etkisi olmaz tüm torku zaten alet vermiş olur. Boşa çevirmiş olursun...

-CBR 125r ve race 200 karşılaştırmaları ve ayrı ayrı konu başlıkları mevcut bir daha burada anlatılmasına gerek yok. Lütfen Yukarıdaki Arama tuşunu kullanalım armut piş ağzıma düş olmasın...
    Sürekli aynı konular açılarak farklı şeyler mi yazılacağı sanılıyor acaba....
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

suphickr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RMZ 49cc :)) Sarisin

Teşekkürler Türkiyem :)

-CBR 125r ve race 200 karşılaştırmaları ve ayrı ayrı konu başlıkları mevcut bir daha burada anlatılmasına gerek yok. Lütfen Yukarıdaki Arama tuşunu kullanalım armut piş ağzıma düş olmasın...
    Sürekli aynı konular açılarak farklı şeyler mi yazılacağı sanılıyor acaba....

Heytbecom yaptığın teknik açıklamalardan dolayı size teşekkür dederim. Amacım aynı konuyu açmak değil genelde motor kıyaslamalarında (baktığım form veya diğer sitelerde) bahsettiğim teknik ayrıntılar dikkate alınmıyor veya çoğu motor kullancıı bunları bilmiyior (bkz ben

Yine de teşekkürler.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    cbr tabiki daha ii.. hem kalite hem güç yönünden.. 125ccden max performansı vern bir makine.. birazda dikkat edersek 125 ccden 13,2 bg, 200cc racerdan 14 beygir alıyoruz.. yok boyutuna dikkat ederim dersen racer daha kalıplı duruyo.. yapılı biriysen cbr 125 sana pek uyum sağlamaz gibi..
    CBR 600F Honda,

shadow959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 Honda Beat - 06 HONDA CBR 600F
    HONDA

ve de 25 karakter
    Return of the Shadow
    06 CBR 600 F

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler