Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ustalara kızıp kendi atöylesini açanlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    engineoil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizleri bilgisizliğimizden ötürü düdüklemeye çalışan ustamsılara karşı kendi atölyemi kurmak istiyorum.Daha önce Deneyen varmı acaba?Başlangıç için neler gerekli.(benzin çalan,fahiş fiyat çeken,bilimum dolandırılmaya yeter diyorm!)
    skygo23, mustafakara ve anılgan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    iyi akşamlar arkadaşım... motor ne? ne kadar dağatıp toparlamayı hedefliyorsun?

İyi akşamlar yeniyim daha başlangıç için 100 lük CUB kullanıyorum 6 aydır.Biraz sorun yaşadık ustalarla,tabi benimde acemiliğim hatam var.Ömür boyu motosiklete gönül vereceksek yandık gitti vallahi.

skygo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    skygo-125-9
    iyi bir karar vermişsin bn 1 yıldır motorla ilgili sadece parca alıyorum dışardan oda araştırıp malum millet kafasına göre fiyat biçyor bu süre çinde bütün bakımları parca degişikliklerini kendim yapyorum her gün bir yerini sökerek oksitlenme yada kablo izoleleri fln filn bişeler warmı kontrol edyorum bi arkadaşta aybı şekil scooter'ı ile ugrasıyo şu ana kadar sadece motor blogunu sokmemişim onn dışında herseyi ben halediyom allaha şükür
    engineoil bunu beğendi.

Yapılabilcek herşeyi kendim yapmayı hedefliyorum.Bizim bi eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum onlardan.

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    olur öyle şeyler yapabileceğine inanıyorsan, çift ağaz takım, yıldız takım, lokma takım, allen takım, ciddi bir tornavida takımı başlangıçta yeterli olur...

skygo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    skygo-125-9
    haklısınız.

Değişmesi gereken parçayı değiştirmeyip kaynak yapan akabinde motor kilitlememe sebep olan,motoru geçtim düşüyordum yahu depoyu sıfırlayan adamlara karşı önlem almalıyız.En güzeli bu arkadaşm internette işimize yarayabilir.Bismillah deyip anahtarı elime alıyorum bende.Buradanda sesleniyorum ustalara alooo elimde kalırsınız bu gidişle..La havle vela kuvv..
    onurordek bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    güzel kardeşim bu işler o kadarda basit değil,
    bk aşağıya linklerini attım,dikatlice bak gerekli alet edavat lazım,
    bilimum çektirme kaktırma batırma çaktırma özel yapım takımlar gerekli,

O sebepten sen şimdilik sadece yağını değiştir fren balatalarını değiştir ilerisi zaten zamanla gelecek...

Sıkıldığın takıldığın yerlerde Ara Yardımcı olurum ;)

Cub::

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/104417-yari-otomatik-cub-motor-tamiri-cub-motor-yarma-full-resimli-anlatim.html

YBR:::

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/89862-yamaha-ybr-motor-yenileme-full-resimli-motor-yarma.html

SCOOTER :::

http://www.motordelisi.com/forum/moto-servis/89455-125-ve-150-cc-scooter-krank-degisimi-full-resim-ve-ayrintilari-ile.html

Regal Raptor DD 250

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/116871-regal-raptor-dd-250-motor-yarma-motor-tamiri-full-resimli.html

CG,,AGK 5 vitesli 125 cc modeller,,,

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/116985-cg-agk-cgl-125-cc-vitesli-motosiklet-motor-yarma.html
    engineoil, cenkito, crxforever ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Güzel bir karar vermişsin kardeşim.
    Ben senin dediğin sisteme yaklaşık 2 yıl önce geçtim
    Bütün parçaları ebay dan sipariş edip ( 3'te bir fiyatına) bakımlarını kendim yapıyorum
    Takıldığım yerlerde açıyorum youtube dan izliyorum birebir aynısı zaten hiç sorun yaşamıyorum
    hatta elimden gldiğince benim gibi kendi işini yapacaklara yardımcı olması için videoda çekiyorum
    bunun gibi
    http://www.youtube.com/watch?v=alkGiQbTWDk
    Sizde kendi yaptklarınızı çeker koyarsanız
    Bakım tamirat yapacak arkadaşlara yardımcı olursnuz
    engineoil, skygo23, tabuzbreaker ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    en güzelini düşünmüşsün
    arkadaşların dediği takımları alsan yeter şimdilik ama eğer tecrübe yoksa motor kısmını kurcalama fazla...sadece buji yağ filtreler fren balataları fren yağları ampul değişimlerini kendin yapsan yeter...
    şahsen ben kendim yapıyorum çokta mutluyum çünkü motorun ne durumda olduğunu biliyorum ustaya versem ne yaptı vurdumu kırdımı acaba değiştimi diye aklımda soru kalmıyor...
    engineoil bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzelini düşünmüşsün
    arkadaşların dediği takımları alsan yeter şimdilik ama eğer tecrübe yoksa motor kısmını kurcalama fazla...sadece buji yağ filtreler fren balataları fren yağları ampul değişimlerini kendin yapsan yeter...
    şahsen ben kendim yapıyorum çokta mutluyum çünkü motorun ne durumda olduğunu biliyorum ustaya versem ne yaptı vurdumu kırdımı acaba değiştimi diye aklımda soru kalmıyor...
    evet bende kendim değiştiriyorum çokta hoşuma gidiyor motorun canını yakmadan bakımını yapıyorum tamircilerde biraz sert davranıyorlar kızıma :D
    engineoil bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Jetco nun 120 parça alet setini alıyorsun . Al sana atolye. Birde kapalı mekan lazım.
    engineoil bunu beğendi.

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzelini düşünmüşsün
    Aynen katılıyorum ne yaptıklarını sadece kendileri biliyor.Biraz merak biraz motor sevgisi yardımcı olacaktır bize.
    cenkito bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki arabamız ve motorumun bütün bakımlarını kendim yaparım işe yağ değiştirmekle başladım zaten sürekli çektirmelere ihtiyacın olmayacak o yüzden belli başlı takımları alsan yeterde artar benzin çalma işini ilk defa duydum
    engineoil bunu beğendi.

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Evet arkadaslar guzel konu ben 2 sene tamircimin yaninda alistim debriyaj balatasi basladim.silindirle sanzumanla devam etti.gorerek cok kolay ve zevkli oluyor artik musteri motorunun silindirini cikarir
    Olmustum yerinde ogrenmek incelikleri gormek cok ise yariyor boyle bir imkani olmayanlar icin videolar var service manualler var.el yatkinligi sart acele etmeden sokme ve fotograflama ve numaralandirma dunyanin heryerinde kullanilan yontemler.ve motorun calisma sistemini bilmek farz. parcalarin ne is yaptiklarini bilmek bizi ezberden kurtariyor.mumkunse pro bir yardimci tlfnu olsa cok iyi olur.alet edevat listesinde en cok ihtiyac olan motor kisminda 8 ve 10 genellikle
    engineoil ve cenkito bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar guzel konu ben 2 sene tamircimin yaninda alistim debriyaj balatasi basladim.silindirle sanzumanla devam etti.gorerek cok kolay ve zevkli oluyor artik musteri motorunun silindirini cikarir
    Olmustum yerinde ogrenmek incelikleri gormek cok ise yariyor boyle bir imkani olmayanlar icin videolar var service manualler var.el yatkinligi sart acele etmeden sokme ve fotograflama ve numaralandirma dunyanin heryerinde kullanilan yontemler.ve motorun calisma sistemini bilmek farz. parcalarin ne is yaptiklarini bilmek bizi ezberden kurtariyor.mumkunse pro bir yardimci tlfnu olsa cok iyi olur.alet edevat listesinde en cok ihtiyac olan motor kisminda 8 ve 10 genellikle
    cg lerde volant vidası da 14 numara, silindir ust kapak da 12numara lokma
    porsche911tt bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklisin motor çalışma sistemini öğrenmek lazım bu konuda net çok faydalı.Küçük kompresörle boya,kaynak makinesi ne lazımsa bakınıyorum.Madem sevdik bu motor işini tamiride helalinden bize düşecek anlaşıldı.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Olmazsa olmazlardan biride bi fotoğraf makinası , ilk sökme deneyimlerinde kafanın karışacağını düşündüğün yerlerin resimlerini çek , toplarkende resimlere bakarak toplaman daha kolay olur.
    engineoil bunu beğendi.

Evet kamera foto numaralandırma tekniği kullanmalıym.Parçalar birbirleriyle nasıl çalışır ne işe yarar dikkatli görerek yapmalıyım.Kücük bi hata da elimizde patlayabilir bunlar önemli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)