Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motip Zincir Spreyi Aldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhaba arkadaşlar,
    Malum yeniyiz, bilgisizliğimi mazur görün. 600kmde falan servis sprey sıktı. Ben de bi müdahale yapmadım. 1500km de şuan uzun zamandır bi şıkırtı geliyodu. Ben de bilgili bir arkadaşı aradım. Zincir spreyi almamı tavsiye etti. IPONE marka al dedi ama bulamadım çevremde. Anese gittim motul vardı ufağı yoktu ve çok pahalıydı. Motip diye bi sprey verdi. Neyse kullandım akşam cbr125 var orta sehpa koymamışlar sağolsunlar baya uğraştım tek başıma. janta lastiğe gelmesin diye uğraştım o kadar ve başardım da.
    Sabah kalktım yola çıktım. Park edince bi baktım janta yağ sıçramış. Bezle sildim azcık. Kurumadı heralde dedim. 4-5 saat geçti. Bindim yine aynısı oldu. Yağda mı bi problem var ben mi yanlış kullanıyorum.

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    yağda bir problem olmaz eğer çok sıktıysan olur
    bu benzin değil tiner değil yağın kurumasını beklersen
    zinciri yağladıktan sonra bir kuru bezle hafifhafif kurularsan fazla yağı almış olursun.
    zincirde 300-500 kmde bir duruma göre yağlanmalı
    600den 1500 e kadar niye bekledin...eğer tozlu yollarda kullanıyorsan 300 asfaltta kullanıyorsan 500 kmde bir yağla...

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağda bir problem olmaz eğer çok sıktıysan olur
    bu benzin değil tiner değil yağın kurumasını beklersen
    zinciri yağladıktan sonra bir kuru bezle hafifhafif kurularsan fazla yağı almış olursun.
    zincirde 300-500 kmde bir duruma göre yağlanmalı
    600den 1500 e kadar niye bekledin...eğer tozlu yollarda kullanıyorsan 300 asfaltta kullanıyorsan 500 kmde bir yağla...
    hocam dediğim gibi zincirden ses gelmese yağlamicam bile. Bakımdan bakıma sanıyorum. Ustalarda yeni olduğumu bildiği halde demedi bişey.
    Teşekkürler cevap için

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dandik yağın tutucu özelliği olmaz. ne kadar doğru kullanırsan kullan gene sıçrar jantı lastiği batırır kolay kolayda çıkmaz.. tavsiyem ıpone yada motul marka zincir yağını alıp kullanman. biraz pahalıdır ama ucuz etin yahnisi yenmiyo gördüğün gibi. ayrıca 300-400 km de bir güzelce yağla
    ozgurakman bunu beğendi.

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    Bende würth gayette mennunum kuru zincir yağı zaten öyle sıçratmalık durumda olmuyor. Zincire kilometreye ve ertesi günkü etkinliğime göre yağlama yapıyorum Geceden yağlayıp sabaha kadar ellemeyincede gayet hoş oluyor tavsiye ederim.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    internetten petroşem diye marka aldım hiç memnun kalmadım tavsiye etmiyorum
    yamalube 300ml aldım sıkınca beyazlaşıyor ve kaynıyor gibi oluyo zincire kenetleniyor tavsiye ederim 20veya 25 tl idi sanırım
    şimdi motul 400 ml aldım 40 tl daha kullanmadım yarın deniyecem bakalım 10 üzerinden kaç alacak
    zincir bakım süresine gelince kullanıma bağlı servis 400 km de bir dedi ama şartlara göre değişir toprak yolda toz, ıslak zeminde çamur bakım süresini kısaltır

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    zinciri 500 km de bir bulabilirseniz gazyağıyla temizleyip yağlamanız lazım ben sıçramasını takmadığım için her türlü yağı kullanırım jantın zincir tarafı simsiyah

makine yağı,kullanılmış motor yağı,gres yağı denedim sorun yaşamadım şimdi zincir yağı aldım sprey şeklinde dandik dediklerinizden onu kullanıcam bakalım ne olucak

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    bende motil kullanıyorum hatta arkadaşım aynı dediğin şeyleri yaşadıgı için castrol alıp bana motili verdi
    sabah bende yagladım. 10 km yaptım bugun fazla da binmedim. her taraf yag içinde bugun kurusun yarın yıkayacagım jantları filan
    yani motil dediğin gibi fena bi yag cok sıcrıyor

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Yav adam dedi hollanda malı iyidir falan yine esnaf gazabına uğradık :/
    Neyse bu jantları neyle temizleyebilirim gaz yağı nalburlara sordum hiç birinde yok. Nasıl bişeydir nerden bulurum.

Tasviyeler için teşekkürler

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Motip marka anlayışı olarak ve esas yaptığı işlerde hiç fena değil aslında ama zincir yağı adamların işi değil niye girdilerse o olaya

Janta HİÇ sıçramasın istiyorsan "Wurth HHS DRY LUBE" harici hiçbir alternatifin yok.

Motul kullandığım onca yağ arasında 2. sıradadır ama az da olsa sıçrıyor, tutunması yağlaması güzel aslında, sakız gibi yapışıyor nasıl sıçrıyor birtürlü anlayamadım, kuru olmadığından Wurth harici hepsi daha hızlı pislik topluyor...

Ipone sıçraması Motuldan biraz daha fazla ama yağlama ve tutunma anlamında Motul daha iyi diyebilirim ( aynı fiyattalar bu yüzden kıyaslıyorum )

Motosikletini park ederken ( zincirin sıcakken) yağlamanı yap ve bir sonraki kullanımına kadar iyice zincriri sarmış olsun yağ, fazla yağda akmış olur böylece, saranlar da daha iyi tutunur !!!

Diğer yağların hepsi aşağa yukarı aynı, yağlama başlarda iyi gibi, kısa sürede atıyorlar kendilerini zincirden, dolayısıyla daha hızlı bitiyor tüpler, zincir sanki her halukarda bir dönemi yağsız geçiriyor gibi oluyor

Motipiydi, Castrolüydü hepsi böyle malesef, bu durumda kılavuzun önerdiği numarada gres bile kullanılabilir bunlar yerine bence

Sadece bir kereye mahsus bile olsa Wurth denemeni öneririm, adamlar yapmış dedirtiyor

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motip marka anlayışı olarak ve esas yaptığı işlerde hiç fena değil aslında ama zincir yağı adamların işi değil niye girdilerse o olaya

Janta HİÇ sıçramasın istiyorsan "Wurth HHS DRY LUBE" harici hiçbir alternatifin yok.

Motul kullandığım onca yağ arasında 2. sıradadır ama az da olsa sıçrıyor, tutunması yağlaması güzel aslında, sakız gibi yapışıyor nasıl sıçrıyor birtürlü anlayamadım, kuru olmadığından Wurth harici hepsi daha hızlı pislik topluyor...

Ipone sıçraması Motuldan çok az daha fazla ama yağlama ve tutunma anlamında Motul daha iyi diyebilirim ( aynı fiyattalar bu yüzden kıyaslıyorum )

Gerisi aşağa yukarı aynı, yağlama başlarda iyi gibi, kısa sürede atıyorlar kendilerini zincirden, dolayısıyla daha hızlı bitiyor tüpler, zincir sanki her halukarda bir dönemi yağsız geçiriyor gibi oluyor

Motipiydi, Castrolüydü hepsi böyle malesef, bu durumda kılavuzun önerdiği numarada gres bile kullanılabilir bunlar yerine bence

Sadece bir kereye mahsus bile olsa Wurth denemeni öneririm, adamlar yapmış dedirtiyor
    Dikkate alıcam hocam sağolun. Ya ama aşırı sıçradı bu. Bi şekilde çıkarmam lazım. Sola yatmaya korkuyorum. Ne kullanayım

Birde dediğiniz yağı nerden temin edebilirim. Würth hhs dry lube

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkate alıcam hocam sağolun. Ya ama aşırı sıçradı bu. Bi şekilde çıkarmam lazım. Sola yatmaya korkuyorum. Ne kullanayım
    WD-40 / kerosen / gaz yağı... gibi bir çözücüyü normal mutfak 3M scotch bright süngerinin yeşil kısmına sıkıp, sıçrayan kısımlarda hafifçe bir gezdir, zaten kabasını kolayca çıkartacaktır bu çözücüler.

Sonrasındada fairy tarzı mutfak yağ çözücü bulaşık deterjanı köpürterek yıkayıp, güzelce bol su ile durula (bu da wd-40 / gazyağı gibi özünde yağlı çözücüleri temizleyecektir, bu sırada zincir yağının kalan tabakasıda beraberinde komple çıkıyor)

Feci kaymaya sebep olur çünkü, aslında çok tehlikeli bir durum...

Dediğiniz yağı nerden temin edebilirim.
    WURTH SaBesto HHS Dry Lube 400ml

Zaman zaman sahibinden falan gibi yerlerdede bulunabiliyor, 12li koli olarak satın alınca daha ekonomik olduğundan, koli alıp geri kalanı satan arkadaşlar çıkıyor

Düşünürsen 12li kolinin yarısına talibim 29 lira gibi birşeye denk geliyor bu şekilde X Tüp Adedi olarak hesaplayabilirsin. Yada bir arkadaş daha eklenirse 4+4+4 e de varım

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    WD-40 / kerosen / gaz yağı... gibi bir çözücüyü normal mutfak 3M scotch bright süngerinin yeşil kısmına sıkıp, sıçrayan kısımlarda hafifçe bir gezdir, zaten kabasını kolayca çıkartacaktır bu çözücüler.

Sonrasındada fairy tarzı mutfak yağ çözücü bulaşık deterjanı köpürterek yıkayıp, güzelce bol su ile durula (bu da wd-40 / gazyağı gibi özünde yağlı çözücüleri temizleyecektir, bu sırada zincir yağının kalan tabakasıda beraberinde komple çıkıyor)

Feci kaymaya sebep olur çünkü, aslında çok tehlikeli bir durum...

WURTH SaBesto HHS Dry Lube 400ml

Zaman zaman sahibinden falan gibi yerlerdede bulunabiliyor, 12li koli olarak satın alınca daha ekonomik olduğundan, koli alıp geri kalanı satan arkadaşlar çıkıyor

Düşünürsen 12li kolinin yarısına talibim 29 lira gibi birşeye denk geliyor bu şekilde X Tüp Adedi olarak hesaplayabilirsin. Yada bir arkadaş daha eklenirse 4+4+4 e de varım
    Hocam gerçekten sağolun. Aslında yağ baya ekonomik kaliteye göre. Öğrenci olmasam kolinin yarısı hediyem olurdu size ama işte 3te birine gircek para bulursam iyi :D. bakalım baba gurbetten gelsin 4+4+4 olabilir sonuçta ömürlük bişey bu sürekli lazım olacak

Motosikleti
    Honda NC S
    Mesela biri daha bu dediğimizi yapmış, muhtemelen toptan daha büyük koli almış, 12li koli fiyatına satıyor

Bende ancak P.tesi geçebilirim sipariş, yakaladıkça kaçırmamaya çalışıyorum zaten, Motuldu Ipone du falan elimde ne varsa işte onlarıda Wurth bittikçe eziyetlide olsa idareten kullanıyorum

Wurth Hhs Dry Lube - 28.95 TL

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bi de son bir sorum daha olacak. Bu zincir bakımı orta sehpayı şart koşuyor. Tahta takoz koyan gördüm ne kadar sağlıklı bilmiyorum. Bi de onları koyması var eşek ölüsü gibi kalkmıyo ki havaya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Mesela biri daha bu dediğimizi yapmış, muhtemelen toptan daha büyük koli almış, 12li koli fiyatına satıyor

Bende ancak P.tesi geçebilirim sipariş, yakaladıkça kaçırmamaya çalışıyorum zaten, Motuldu Ipone du falan elimde ne varsa işte onlarıda Wurth bittikçe eziyetlide olsa idareten kullanıyorum

Wurth Hhs Dry Lube - 28.95 TL
    Aa bu çok iyiymiş keşke önceden konu açaydım :D

Motosikleti
    Honda NC S
    Bi de son bir sorum daha olacak. Bu zincir bakımı orta sehpayı şart koşuyor. Tahta takoz koyan gördüm ne kadar sağlıklı bilmiyorum. Bi de onları koyması var eşek ölüsü gibi kalkmıyo ki havaya.
    Evet o sorun bendede var, orta sehpa lüksmüş bunu anladım CBR' a geçeli Çokta alışmışım, en çok koyan dertlerden biri oldu orta sehpa

Sanırım bir arka sehpa edinmek veya yaptırmak lazım, çizimini yapıp paylaşmıştım Cbr 250 başlığında ama vakitsizliğin gözü kör olsun halen sallantıda kaldı o dert

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hocam link verirseniz şu sıralar işsizim :D bakalım hayata geçirebilecek miyim?

Motosikleti
    Honda NC S
    Hocam link verirseniz şu sıralar işsizim :D bakalım hayata geçirebilecek miyim?
    CBR Arka Sehpa Çizimi

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    würth çok kuru. arkadaşımda var ordan biliyorum. varsın azcık kirlensin, sen yine de motul ya da ipone kullan. o kadar kuru bir yağ, yağ hissi vermiyor insana.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    würth çok kuru. arkadaşımda var ordan biliyorum. varsın azcık kirlensin, sen yine de motul ya da ipone kullan. o kadar kuru bir yağ, yağ hissi vermiyor insana.
    Evet Özgür yağlama hissi zayıf gibi görünüyor ama yağlamayı sadece metalin metale sürttüğü bölgelerde yapıyor. Sürtünmeyi okadar iyi engelliyor ki hatta diğer yağlar gibi zincir ısınamıyor bile.

Ben daha würth kullanıp zincirimi hakikaten ısıtamadım bile, yani hiç sürtünme yok muhteşem yağlıyor özünde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)