Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha ybr esd motordan gelen ses

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar motosiklet 3.500 kmde sifir alindi

ayrica 1000 ve 2300 km'de castol 1p 4t 10-40 yag kullandim 1. vites kalkisindaki su vuruntu sesini demiyorum baska bir ses var pat tak diye arkadasim kullandi vitesten geldigini soyledi cok duzgun kullaniyorum kaza vs de olmadi zorlamiyorum da motoru uyuz ildum yav yardiminizi bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

kalkista ve 2 den 1e atarken oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

diger viteslerde de yapiyor arada pıt tarzi ses cikariyor 1 snlik

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    egzozdan gliyor o sorun değil yokuş aşağı inerken gazı bırakıncada yapar o sesi

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzozdan gliyor o sorun değil yokuş aşağı inerken gazı bırakıncada yapar o sesi
    Motor yokuş aşağı , viteste iken,gaz kapalı pozisyonda,her tek silindirli makine bu ''PIT'' , bazen ''PIT_PIT'' eksoz sesini yapar(yakamadığı benzini eksoz^'dan atarken)
    Normal bi durum-korkulacak bişey değil
    The Power of The Dreams.

Teşekkür ederim arkadaşlar fakat yokuş aşağı vs. olduğu zaman sizin gibi düşünüyordum bir arkadaşım söylemişti fakat düz yolda oluyor bu bahsettiğim olay bunun nedeni nedir, zararlı mıdır? ayrıca nasıl giderebiliriz bu sorunu?

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim arkadaşlar fakat yokuş aşağı vs. olduğu zaman sizin gibi düşünüyordum bir arkadaşım söylemişti fakat düz yolda oluyor bu bahsettiğim olay bunun nedeni nedir, zararlı mıdır? ayrıca nasıl giderebiliriz bu sorunu?

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
    Dert yapma kendine- mekanik bir sorun olsa sürekli yapar...Ses ''ÇIT-çıt'' olarak sürekli bir şekilde gelse subapların ayarsızlığı derdim. fakat arada bir gelen ses tahmini zincir,arka kaplin, zıncir gergilerdeki ayarsızlık... yada teker rulmanlarından gelebilir...
    The Power of The Dreams.

benim aracımda da bu oluyordu

Eyvallah hocam, teşekkürler. Mesela ses 1 km'de 3 kere çıkıyorsa bundan sonraki 1 km içinde 1 veya hiç çıkmıyor böyle örnek vereyim. "Pıt, Pıt" diye sanki egsoztan çiğ benzin atıyormuş gibi pıttırtı oluyor özellikle ilk kalkışta devir yükselirken ve vites küçültürken oluyor bu devamı gelmiyor sadece bu zamanlarda.

arkadaslar motorcu bujidendir dedi 20 ye hallediyor yarin fazla benzin aliyor egsoz patlatiyor dedi benzini yav buji 7.5 tl adam 20 aliyor tamire sizce ben mi halletsem anahtar vs var ama hic karismadim sirkeci yildiz ticareti aramisken orijinal hava filitresi sordum 30 tl dedi cok degil mi yav

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motorcu bujidendir dedi 20 ye hallediyor yarin fazla benzin aliyor egsoz patlatiyor dedi benzini yav buji 7.5 tl adam 20 aliyor tamire sizce ben mi halletsem anahtar vs var ama hic karismadim sirkeci yildiz ticareti aramisken orijinal hava filitresi sordum 30 tl dedi cok degil mi yav
    Hava filtresini değiştirmeye gerek yok bence. Basınçlı hava ile temizleyin yeter. Bujiyi de değiştirmek kolay,kitapçık varsa elinizde güzel tarif etmiş değişimin nasıl olacağını..

Hocam teşekkür ederim. İnşallah bujidendir. Bu arada bir ara merak ettim bakayım diye fakat o piposunu plastiği bujinin üzerinden sökemedim. Biraz zorlamak mı gerekiyor? Bir şey olur diye ben de ellemedim. Çıkartamadım bu yüzden geçen gün.

sorun cozuldu coj sagolun arkadaslar fakat baska bir sorun olustu

avadanliktan buj anahtari alcaktim anahtarlq aciliyor orasi kontak anahtarini taktim ve asagi dogro cekerken tik diye oturan dis kirildi yan kapagin ufak bit parcasi da kayip valla yapisir mi bilmiyorum ama orijinal tek yan kapak 145 tl yan sanayi takim 75 tl ulan ufacik tutan dis kirildi masrafa bak moralim cok bozuk yan sanayi alsam rengi vs farkeder mo arkadaslar ustundeki anahtar gobegini almis ilduguma takicam

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Eğer sorun yan kapaktaki kontak anahtarı ile açılan kilitte ise tek satılıyor sanırım 10 tl tabi anahtarıda farklı olacaktır. Yok kapağın kendisinde ise orjinaline o kadar para vermene değmez 1. sınıf yan sanayi yedek parçalar oldukça kaliteli
    Büyük ihtimal telefondan yazıyon ama telefondan da olsa türkçeye bu kadar hakaret etme yazdıkların pek anlasılmıyor.

Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer sorun yan kapaktaki kontak anahtarı ile açılan kilitte ise tek satılıyor sanırım 10 tl tabi anahtarıda farklı olacaktır. Yok kapağın kendisinde ise orjinaline o kadar para vermene değmez 1. sınıf yan sanayi yedek parçalar oldukça kaliteli
    Büyük ihtimal telefondan yazıyon ama telefondan da olsa türkçeye bu kadar hakaret etme yazdıkların pek anlasılmıyor.
    Estağfurullah. Hocam alışamadım telefona bir de iş güç eklenince mâlum vakit olmuyor. Aceleye getiriyorum.

Ayrıca o anahtarda değil, direkt kapakta. Hani kontakla açılan anahtarın üzerin de bir de ok şeklinde klips var böyle ittiriyoruz motosiklette hani yuvasına oturtuyoruz işte orası kırıldı. Ayrıca bu yan kapakları açarken nasıl açmak lazım geriye doğru diyor kullanıcı kitabında. Sola doğru mu yav? Kırdık aşağı doğru çekince. :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)