Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok yakıyor çoook...

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    2012 kanuni ronny s var. Diğer kullanıcılar 6 litre ile 180-250 km arası giderken ben 110 anca gidiyorum.
    Egzoz sağlam. Subap ayarı yapılı. Karbüratör temiz. Rolantide ayarlı...

Benzin musluğunu aldığım adam değiştirmiş. Elle ayarlanabilen bir musluk takmış. Sorun bu diyeceğim ama sanmıyorum. Otomatik jikle yapıyor olmasın diye düşünmeye başladım bir kaç gündür...

Depo kapağında sorun yok, uçmuyor yani Beyler ben işin içinden çıkamadım. Motoru satmayı bile düşünüyorum. Sorun ne olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:30 ----------

Karbüratör hava ayarı olabilirmi diye bir ışık yandı aklımda şimdi Varmı yokmu nereden ayarlanır arayıp bulmam lazım artık...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benzin musluğu normalde scooter motosikletlerde otomatik vanasız sistemdir. benzin musluğunu orjinaliyle değiştirin bence, benzin musluğu fazla yakıt veriyor olabilir.

Motosikleti
    Bisan Cup100
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin musluğu normalde scooter motosikletlerde otomatik vanasız sistemdir. benzin musluğunu orjinaliyle değiştirin bence, benzin musluğu fazla yakıt veriyor olabilir.
    benzin musluğu fazla yakıt verme gibi bi durum olamaz ki kardeş??? karbüratörde de şamandıra var benzin dolduğunda kesiyor zaten ...

- Üstadlarım daha iyi bilirler ama yapılabilecekler (söylenebilecekler ) az çok belli ; hava filitresi,buji,yağ, benzin-hava karışımı... karbüratör üzerinden hava ayarını kontrol et.kendin yapabileceğin birşey. havayı ne kadar bol verirsen ve ayar tutturabilirsen o kadar az yakar ve çekişi güzel olur... Aynı zamanda havanın az gelmesi benzinin fazla yakılmasına ve çekişlerde düşüş olacağı kanaatindeyim...havasız yakıtı verimli yakmaz çünkü.
    EDERİNDEN FAZLA DEĞER , SOYTARIYI KRAL EDER!

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Hava filtresi - buji - yağ - rolanti - egzoz kontrol edilip en iyisiyle değiştirildi. Hava ayarını 1 saat önce kadar ustama yaptırdım. Benzin musluğu dedim ustaya yok saçmalama karbüratör fazla benzini zaten kabul etmez vs dedi. Benzin borusunda filtrem var temiz. Karbüratör tertemiz toz yok. Kayış desem motor zaten 90 vuruyor. Hafif eğimde 110 görüyor. 5 + sapma var 115 Adamlar dip gaz 180km+ gidiyorlar ben 100-115 anca

Bu gidişle motoru satıcağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

1500 km oldu kayışı değiştireli. Yeni kayış takıp denesemmi diye düşünüyorum açıkcası...
    Birde castrol power 15-40 yağ koymuştum yaklaşık 1000 km olmak üzere. 10-40 koymayı düşünüyorum ? Ne dersiniz ?

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Yardımm..

Motosikleti
    Nc750x
    arkadaşım yakıt ile alakalı gelen giden tüm hortumları kontrol et çatlamış açılmış vs olabilir herşey tamam diyorsun benim aklıma bu geldi lastik yakıt hortumları zamanla yıpranarak yakıt kaçıracak duruma gelebiliyor gözden kaçırmış olabilirsin güvenli şürüşler

Motosikleti
    HONDA CBF 600
    hava filtresine bir bak. karbüratör sızdırıyormu onada bak benim başıma gelmişti. motor çalırşırken son gaz ver olduğun yerde eğer motor tıkanır gibi oluyorsa yani tekliyor gibi, rahatsız çalışıyor gibi, düzensiz patlama yapması gibi bişey varsa jikle açık kalıyor demektir buda bütün benzini yer doğal olarak.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dostum sana bir tavsiye sadece,

bır arkadaşın ile karbüratörünü değiş,
    ve tekrar dene...

sanıorum sorunun karbüratör senin.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Hortumlar vs herşeyini kontrol ettim. En son çarem karbüratörü değiştirmek olucak sanırım. Hava ayarını yaptım daha yola çıkıp durumu kontrol etme şansım olmadı. Yarın birde servise göstermeyi düşünüyorum gözümden bir şey kaçtımı acaba diye. Sağolun bilgiler için

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    OTOMATİK JİKLENİN KABLOLARININ BİRBİRİNE GEÇTİGİ YERDEN ÇIKAR DEVAMLI AÇIK KALIYOR OLABİR BENİM BAŞIMA GELMİŞTİ DAHA ÖNCE

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Açıkcası uğraşmak niyetinde değilim. Biraz araştırdım 50 tl civarı sıfır karbüratörler komple set ile...
    30 liraya doluyor depom. Her 30 liradan 15 lira zararım var kafadan.... Karbüratör alırım daha iyi diye düşündüm.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Karbüratör ve benzin musluğunu yeniledim. Buji hava filtresinide değiştirdim. Cumartesi günü test yapıcağım. Bakalım kaç litre yakıcak....
    Motorun gidişi, sesi değişti tamamen...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Kardeş otomatik jikleyi kontrol et , ayrıca kaç km hız yaptığı önemli degıl , sen kayısı degıstır tek o kalmıs karbüratörde sorun olmaz

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş otomatik jikleyi kontrol et , ayrıca kaç km hız yaptığı önemli degıl , sen kayısı degıstır tek o kalmıs karbüratörde sorun olmaz
    Sorun karbüratörde imiş. Oto jikle sağlamdı. Karbüratörün herşeyini gözden geçirdik oda sağlam gözüküyor ama gel gelelim çok yakıyordu.... Karbüratör değişince benzin sarfiyatım müthiş bir şekilde değişti. 6 litreye 240 kilometre gittim. Önceki verilerim 110 kilometre idi. Kayışı değiştireli 1000 km olmuştu. Şuan bir sorunum yok.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

RAMZEY QM250 kullananlar? Bendeki motorun yakıt sorunu ile ilgili görüşmek istiyorum. Fazla yakıyor. karbüratörden hava filitresina doğru yakıt üflüyor püskürtüyor.yakıt atıyor. ince ayar yaptım ama halaa yakıt taşırıyor. bilgisi tecrübesi olan varmı? KARBÜRATÖRE hassas ŞAMANDIRA AYARI YAPTIM. HAVA AYARI YAPTIM. SENKRON AYARI YAPTIM. bıjiler yeni. hava filitresi yeni. motor 3000km. de. halaaa yakıtı gazlayınca hava filitresine doğru üflüyor püskürtüyor.
    Acaba SÜBAP ayarından olabilir mi? çok yakıyor. 30 tl lik (6 lt) ile 60-70 km yol gidiyoruz.
    motorla gezinti yapınca makinanın üstüne hava filitresi bağlantı yerinden benzin akıttığını görüyorum. ayrıca motor 80km yi geçmiyor. hızlanamıyor. hızlanması ağır ağır oluyor. bilgisi olan varmı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)