Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

SPY 5000M 2-way motosiklet alarmi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2009 Ducati Monster 696
    Arkadaşlar spy5000m türkçe kullanma kılavuzu olan varsa paylaşabilir mi? Benimkinde ingilizce çıktı ve bazı özellikleri ayarlamakta sıkıntı çekiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım aldıgım motorda montajlı ama sanırım sahıbı calıstıramamaıs özelden numaranızı atabıırmısınız elınızde kullanım kılavuzu yada baglantı şeması varmıdır sizden alsam[COLOR="Silver"]

bu kumanda pili yada şarjı nasıl oluyor
    Hala ihtiyacınız var ise bana ulaşabilirsiniz. Yeni okudum mesajınızı selamlar.
    İngilizce klavuz mevcut.
    Taracıyıcıdan geçirip dijital gönderebilirim.veya istanbulda beni ziyarette edebilirsiniz müsait olduğum bir zaman çay içer bakarız.
    fearlesboyy bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı atakan123123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala ihtiyacınız var ise bana ulaşabilirsiniz. Yeni okudum mesajınızı selamlar.
    İngilizce klavuz mevcut.
    Taracıyıcıdan geçirip dijital gönderebilirim.veya istanbulda beni ziyarette edebilirsiniz müsait olduğum bir zaman çay içer bakarız.
    ılgınıze cok tesekkur edrım buldum.ama kahverengi kabloyu baglamamıslar bazen hareket halindede ötüyor aractırdım çözümünde buldum kış oldugundan bınmıyorum motora aaküyü çok yiyor.bir haftada nerdeyse boşalttı bende söktüm resmi kurumun kapalı garajında diye

Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Bende 3 günden daha uzun süreli parklarda söküyorum aküyü yemesi ve sürekli tüketimle 4-5yıl dayanacak bir aküyü en az %20-25 ömür kaybettirmesi işten bile değil.
    En iyisini yapmışsınız.
    Benim kablo takılı olmasına rağmen bazen motordan indiğimde 3 kere sinyal verme işini abartıp 10-12kere verebiliyor.
    kumandadan bir kere aç kapa yapınca alarmı düzeliyor.

kumandanın ayarlarını detaylı şekilde yazabilecek olan varmı acaba?
    kumandanın titreşim ayarı, hareket sensörünün ayarları yada ne kadar ayar var ise basit bir anlatımla yazabilecek paylaşabilecek bir arkadaşımız çıkarmı aramızdan ?

Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Alıntı ercan0058 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kumandanın ayarlarını detaylı şekilde yazabilecek olan varmı acaba?
    kumandanın titreşim ayarı, hareket sensörünün ayarları yada ne kadar ayar var ise basit bir anlatımla yazabilecek paylaşabilecek bir arkadaşımız çıkarmı aramızdan ?https://mcdn01.gittigidiyor.net/3297...jpg?1520458116
    https://atakandemirturk.files.wordpr...1m-klavuzu.pdf

https://atakandemirturk.files.wordpr...1m-klavuzu.pdf

Türkçe ingilizce kullanım klavuzlarını upload ettim arkadaşlar.
    Dilerim faydası olur.
    Deadly Sto(R)m ve Akias bunu beğendiler.

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi o 2 kez bastığın düğme motoru anca kahverengi kablodan dürtebilir. şöyle bir şey deneyelim, kahverengiyi stop' a değil plaka aydınlatmaya bağla. ben o şekilde kullanıyorum xj6' da.
    topraklamayıda negatif uca değil, şasiye takmalısın.
    Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bendede oldu, kahverengi kabloya diyot bağlayarak sorunu çözdüm, ayrıca sinyal düğmesi açıkken motoru stop ettiğimde aynı şekilde sinyallerdende ters akım alarak göstergeler falan çalışıyor, koskoca motosiklet üreticilerinin bu kadar basit bir korumayı düşünmemesi çok enteresan.
    Arkadaşlar bende kahverengi kabloyu arka stop'a bağladım. Alarm kuruluyken motor sarnsıntı v.s. sebebilye alarm çalma konumuna geçerse veya kumandadan alrmı kitleyip açarsam göstergeler açılıp kapanıyor enjeksiyon yapmaya çalışıyor ancak akım kesik kesik geldiğinden yapamıyor. sinyal bağlantısı mı yanlış oldu diye kontrol ettim ama sinyallere sadece sarı kabloları bağladığıma eminim. kahverengi kablodan ters akım mı alıyor acaba bendede? motorum R25 ne yapmam lazım kahverengiye diyot mu eklicez?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Oyalın kahverengiyle alakası yok sanırım. çünkü az önce kahverengiyi söküp boşa alıp denedim aynı şey yine oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Arkadaşlar kendi olayımı kendim çözdüm :D motor gidonundan sağ veya sol sinyal basılıyken bu durum yaşanıyor. sinyali kapatınca sorun çözüldü.

Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Motor stop düğmesi kapalıyken yani elektriği kesmişken bile mi aynı şeyi yapıyor hocam?
    Hayda sayfayı güncelleyince gördüm eklemenizi..
    Sinyaller açıkken yapmasıda ilginç

sanırım kill switchten bahsediyorsun. evet stop basılıyken de oluyordu. Onla da alakası yoktu. gidondan sağ veya sol sinyal switchi basılıyken, alarmdan gelen sinyal elektriği, motorun sinyal switchi üzerinden tersten geçerek motorun elektronik aksamına elektrik veriyordu herhalde. sinyal siwitchini boş konuma alınca sorun çözüldü. motoru sinyalde bırakmamak lazım yani.

Merhaba,

Arkadaşlar bende yaklaşık 1 hafta önce aldım spy5000 kumanda ayarlarını hala daha pek anlamış değil microdalga sensörünü kapatmayı daha dün buldum.Kumandanın titreşimini ve sesini yükseltebiliyormuyuz kumandadan ?

Merhaba arkadaşlar,
    Spy alarm immobilizer moda girer mi? yani akü herşey tam olmasına karşın motorun marş basmasını engeller mi? Şu an motorum immobilizer aktif olmuş gibi marşa bastığımda hiç ses gelmiyor?

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı orhanyor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aküsü olan bir motorda çalışmaması için bir sebep görmüyorum. 1 hafta motora dokunmadım alarm aktifti. kontağı çevirdim tek marşta çalıştırdım ama en fazla ne kadar dayanır hiç bilemiyorum herhalde bunu ancak kışın test etme fırsatım olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

hiç önemli değil, insallah verdiğim yönergeler bu alarmı takmayı düşünen motorcu arkadaşlara yardımcı olur. deneme yanılma yoluyla sorunsuz bir şekilde ilerledim şimdiye kadar.

bu arada bahs etmediğim bir gelişme var. alarm aktifken motoru stop ettiren yada çalışır vaziyette değilse motorun marş basmasını engelleyen gri ve pembe kabloları kill switch e yani gidondaki kırmızı anahtara bağlamamız gerektiğini söylemiştim. onu bulmanın kolay bir yolunu buldum. motorda sigorta kutusunu buluyoruz. daha sonra motoru çalıştırıp şüphelendiğimiz sigortaları çekmeye başlıyoruz. doğru sigortayi çektiğinizde motor stop edecektir. yada motor çalışmıyor iken yine şüphelendiğiniz sigortaları yerinden çıkarın(bir kerede sadece 1 sigorta) ve motoru çalıştırmaya çalışın. doğru sigorta yerinde değil iken motor çalışmayacaktır. o sigortanin altındaki kabloyu kesip bir tarafına pembeyi öteki tarafinada gri kabloyu bağlıyoruz ve işlem tamamlanıyor.
    not:cbr 600fa larda bu sigorta starter yazısına denk gelen sigortadır. boşuna aramayın başka motorlarda da belki starter adı altındadır. eğer öyle birşey görürseniz muhakkak ilk önce o sigortayı deneyin.
    bütün bu anlattıklarımdan sonra bağlamadığım tek kablo mavi renkli olan oda motoru çalıştırmaya yarayan kablodur. malesef onun hakkında bir bilgi veremiyorum vermeyide düşünmüyorum çünkü o fonksiyonu daha öncede bahs ettiğim gibi kullanma niyetinde değilim.

bu arada alarmın darbe hassasiyeti ayarlanamasada gayet iyi. motora biri dokunduğunda hemen kendini belli edip 5 saniye boyunca uyarı alarmını hemen çalıveriyor
    Senin yüzünden bu alarmı alıyorum bayramın 2. günü motorumun yanında olacağım çok başını ağrıtacağım çoook

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Arkadaşlar bugün alarmın montajının bir kısmını yaptım Cbr500 motoruma sinyal kablosunun 1ini bağladım biri sağ biri sol tarafı yakıyor diye yazılmış ama bağladığım 1i yanmayınca diğerini bağlamadım, acaba aktif olabilmesi için 2sinindemi bağlı olması gerekiyor ? + kutubu yanlış tespit ettim sanırım.
    birde gri pembe kabloyu bağlayacaktım emin olmadan girmedim o işe, sigorta kutusunda stop engine yazan sigortanın altına baktığımda sadece tek kablo var + ve - yok yani sadece tek kablo, ilginç geldi bana sigortayı çıkarttığımda motor stop ediyor o kabloyu kesip bir tarafına gri diğer tarafa pembeyimi bağlamam gerekiyor ?
    Yardımcı olursanız sevinirim cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    netten bakınca honda larda sinyal ışıklarının kablo rengi
    açık mavi (Light Blue LB) ile turuncu (orange O) olarak görünüyor. sarı kabloları bunlara bağla. tabi doğruluğunu kontrol et.

spy5000m de iki siyah kablo haric tüm kablolar artı uctur. sigortada + - olmaz. sigortalar + hatlara araya baglanır.
    pembe ve gri kabloya gelelim. normalde bu iki renk kısa devredir yani birine akım verirsen diğerinde de akım geçer ,alarm tetiklendiğinde kısa devre kalkar.
    bahsettiğin sigortayı söktüğünde motor stop ediyorsa. sigortaya giren veya çıkan kablodan birini sökeceksin,
    pembe veya gri ye bağlayacaksın. kalan diğer renk kabloyu sigortadan söktüğün ayağa bağlayacaksın. böylece alarm tetiklendiğinde
    sigorta atmış gibi davranacak motor çalışmayacaktır.
    Tabi kabloları kesip biçmeden önce doğruluğunu kontrol et
    OkNisT bunu beğendi.

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Arkadaşlar bu alarm ecusundan gelen hangi kablolar immobilizer işini görüyor?

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    alarm gayet basarilida ben anlamadim neden bu alarm bu kadar populer. ben siradan bir alarm aldim 40-50 tlye. uzaktan motoru calistirip stop edebiliyorum alarmda cayir cayir bagariyor. yalniz immobilizeri yok.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açık mavi (Light Blue LB) ile turuncu (orange O) olarak görünüyor. sarı kabloları bunlara bağla. tabi doğruluğunu kontrol et.

http://www.tciaffairs.net/wp-content...ng-diagram.jpg

spy5000m de iki siyah kablo haric tüm kablolar artı uctur. sigortada + - olmaz. sigortalar + hatlara araya baglanır.
    pembe ve gri kabloya gelelim. normalde bu iki renk kısa devredir yani birine akım verirsen diğerinde de akım geçer ,alarm tetiklendiğinde kısa devre kalkar.
    bahsettiğin sigortayı söktüğünde motor stop ediyorsa. sigortaya giren veya çıkan kablodan birini sökeceksin,
    pembe veya gri ye bağlayacaksın. kalan diğer renk kabloyu sigortadan söktüğün ayağa bağlayacaksın. böylece alarm tetiklendiğinde
    Öncelikle teşekkürler hocam cevabın için.
    sigorta konusunda yanlış yazmışım +- olayını
    Olay söyle stop engine yazan sigortaya sadece 1 kablo geliyor ve dönüş yok.
    hani + kabloyu kesip araya sigorta eklenir diyorsun ya bunda öyle bir durum yok, birazdan motorun yanına inecem sinyaller için o zaman resim çekip atarım.
    Birde motorda HİSS sistem var haliyle otomatik çalışmayı aktif etmemeyi düşünüyorum.
    bu gri ve pembe kabloyu bağlasam işe yarar mı yinede ? bazı arkadaşlar işe yaramaz yazmış hiss olduğu için, boşa kesmeyelim

Motosikleti
    yamaha mt-25
    ben sadece akü bağlantısı ve sinyal bağlantısını yaptım. motoru uzaktan çalıştırmak veya durdurmak kullanışlı değil. kumanda cebindeyken kazayla uzaktan kontağı açarsan akün sabaha dayanmaz. benim başıma yağmur altında giderken kumanda ıslandı ve alarmı tetikledi motor stop etti. dikkat etmek gerek kazaya neden olabilir.
    OkNisT bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)

http://www.tciaffairs.net/wp-content...ng-diagram.jpg

Anlatmak istediğim tek kablo bu sarı kablo
    sinyalleri hallettim ek yapmak için kullandığım aparatın ağzı biraz genişmiş kabloyu soymuyormuş biraz daralttım problem çözüldü

ben sadece akü bağlantısı ve sinyal bağlantısını yaptım. motoru uzaktan çalıştırmak veya durdurmak kullanışlı değil. kumanda cebindeyken kazayla uzaktan kontağı açarsan akün sabaha dayanmaz. benim başıma yağmur altında giderken kumanda ıslandı ve alarmı tetikledi motor stop etti. dikkat etmek gerek kazaya neden olabilir.
    Hocam şu an bendede öyle gri, pembe ve mavi kablo boşta fakat en alttaki tuşa seri bir kaç sefer bastığımda motor yine kontak açıyor far yakıyor ona anlam veremedim işte, sadece marş basmıyor oda hiss yüzünden sanırım.

Motosikleti
    yamaha mt-25

iki ana artı hat sigortalara gidip ordan dağılıyor. eğer bağlantısını yapacaksan (resimden sarı kablo gibi görüyorum) sarı kabloyu söküp araya pembe gri bağlanacak.

sinyal düğmen sağda veya solda basılı mı kaldı. ancak bu şekilde kontak devresine voltaj gider.
    OkNisT bunu beğendi.

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)