Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

SPY 5000M 2-way motosiklet alarmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı semihburcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar spy 5000m in üstündeki ses isaretinin ustunde kapalı (sessiz) var onu nasıl acıyorum
    kilit tuşuna tekrar basarak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba,
    2 hafta önce almış olduğum spy 5000m alarmımı geçtiğimiz hafta monte ettim. montajda 2 siyah kabloyu - ye, kırmızı kabloyu + ya,kahverengi kabloyu arka plaka lambasının +'sına,2 sarı kabloyuda arkadaki sağ ve sol sinyalin + tetiklerine bağladım. diğer kablolar boşta uçları bantlı. sorunum şu:Örneğin motoru sola veya sağa sinyal verirken istop edip anahtarı kontaktan çektiğimde, kumandadan alarmı devreye soktuğumda yada devreden çıkardığımda gösterge açılıp kapanıyor,benzin pompası,öndeki park lambası(ortadaki) vb şeyler devreye giriyor. sinyal kapalıysa hiç bir sorun olmuyor.böyle bir sorunla karşılaşan oldumu çözüm önerisi olan varmı teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı YSNperforman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    2 hafta önce almış olduğum spy 5000m alarmımı geçtiğimiz hafta monte ettim. montajda 2 siyah kabloyu - ye, kırmızı kabloyu + ya,kahverengi kabloyu arka plaka lambasının +'sına,2 sarı kabloyuda arkadaki sağ ve sol sinyalin + tetiklerine bağladım. diğer kablolar boşta uçları bantlı. sorunum şu:Örneğin motoru sola veya sağa sinyal verirken istop edip anahtarı kontaktan çektiğimde, kumandadan alarmı devreye soktuğumda yada devreden çıkardığımda gösterge açılıp kapanıyor,benzin pompası,öndeki park lambası(ortadaki) vb şeyler devreye giriyor. sinyal kapalıysa hiç bir sorun olmuyor.böyle bir sorunla karşılaşan oldumu çözüm önerisi olan varmı teşekkürler.
    bende de bu anlattığın şekilde oluyor. sebebi kontak acık iken sinyallere 12v normalde kontak devresinden gidiyor. kontak kapalı, sinyal anahtarın sağa veya sola acık ise alarmı kurarken gelen 12v, sinyal devresinden kontak devresini besliyor. bu sefer göstergeler çalışıp kapanıyor.
    bunun nedeni sinyal flasörünün elektromanyetik anahtarlama ile çalışmasından, yani 12v gelince mıknatıslanma ile anahtar acılır sinyal söner, mıknatıslanma biter anahtar kapanır sinyal yanar. voltaj yokken sürekli anahtar kapalıdır( sinyallere alarmdan gelen 12v kontaga gider gösterge çalışır.)
    çözüm ise elektronik flaşör kullanmak. elo.com.tr işinizi çözecek ürün vardır bakmanızı tavsiye ederim
    not: sonradan aklıma geldi sinyal flaşörünün sinyallere giden ayaklarının arasına 4001 diyot bağlarsanız tersine giden 12v engellersiniz diye düşünüyorum.

4001 diyotu ben direk araya girdim olmadı. Sola 1 tane sağa 1 tane. Siz soldan sağa köprü şeklindemi diyorsunuz ?

Motosikleti
    yamaha mt-25
    4001 diyotu ben direk araya girdim olmadı. Sola 1 tane sağa 1 tane. Siz soldan sağa köprü şeklindemi diyorsunuz ?

L ayağının konnektörünü söküp arada 4001 diyot eklersen işini görür diye düşünüyorum.

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, konuyu baştan sona okudum, bazi yerlerde gaza gelip hadi oglum yaparsin diye kendimi gazlasamda sonuc ortada bu yasima kadar 2 kabloyu birbirine baglamisligim yok.Lutfen sayfalarca sistemi anlatip bizlere yardim etmek icin ugrasan arkaslar kizmasin İstanbul'da oturuyorum ve bu sistemi motora tek seferde kazasiz belasiz taktirip kafamin rahat edecegi biri,servis veya elektrikci varsa sizlere zahmet beni bi aydinlatin evde alarm bana bakiyor, ben alarma bakiyorum ama birbirimizden elektrik alamiyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:16 ----------

Alıntı Kırıkpedal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, konuyu baştan sona okudum, bazi yerlerde gaza gelip hadi oglum yaparsin diye kendimi gazlasamda sonuc ortada bu yasima kadar 2 kabloyu birbirine baglamisligim yok.Lutfen sayfalarca sistemi anlatip bizlere yardim etmek icin ugrasan arkaslar kizmasin İstanbul'da oturuyorum ve bu sistemi motora tek seferde kazasiz belasiz taktirip kafamin rahat edecegi biri,servis veya elektrikci varsa sizlere zahmet beni bi aydinlatin evde alarm bana bakiyor, ben alarma bakiyorum ama birbirimizden elektrik alamiyoruz
    Alarmla aramiz hâlen aramiz limoni

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    @Kırıkpedal;
    Ben de merak ettim.
    Bağlantı şemasının resmini ekleyebilir misin?
    Veya konuda şema var mı?
    Birinci sayfa da bir şema var ama 2013 senesine ait. Bağlantı aynı mı?

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Kırıkpedal;
    Ben de merak ettim.
    Bağlantı şemasının resmini ekleyebilir misin?
    Veya konuda şema var mı?
    Birinci sayfa da bir şema var ama 2013 senesine ait. Bağlantı aynı mı?
    Hocam telefondan yaziyorumda hemen hemen her sayfada var baglati semasi tabi bana japonca geliyor

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bağlantı şemasını gördüm. Aslında anlayana zor bir şey yok.
    Normal alarm bağlantısı.
    Ama sizin işiniz zor.
    En azından bir multimetre olması ve kullanmasını bilmek lazım.

Bağlantı şemasını gördüm. Aslında anlayana zor bir şey yok.
    Normal alarm bağlantısı.
    Ama sizin işiniz zor.
    En azından bir multimetre olması ve kullanmasını bilmek lazım.
    Cahillik hocam benimkiside zor.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Kırıkpedal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahillik hocam benimkiside zor.
    Öyle demeyin.
    İnsanın her şeyi öğrenmesi, anlaması mümkün değil.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    1. motorunuza ait kablolama semasi bulun
    2. alarmin baglanti semasindaki baglanti noktalarini motorunuzun kablolama semasinda isaretleyin
    3. istaretlediginiz baglanti noktalarini motorunuzun kablolamasinda bulun
    4. kablolamayi yapin

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Merhaba,
    motorunuz nedir? kablolama semasi var midir?
    kahverengi kabloyu arka plaka lambasi yerine, anahtardan cikan kabloya (konak acikken voltaj olan uc) baglasaniz birde?

ayrica gri ve pembe kablolarida mutlaka baglayin, alarm tetiklendiginde motoru stop eden o iki kablodur (veya kumandadan stop etmek icin gereken baglanti odur).

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Sormayı unuttuk.
    @Kırıkpedal; Motor ne?

Sormayı unuttuk.
    @Kırıkpedal; Motor ne?
    Haojue 150 hocam
    Aslinda adamlar koltugun altina alarm soketi koymuslar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. motorunuza ait kablolama semasi bulun
    2. alarmin baglanti semasindaki baglanti noktalarini motorunuzun kablolama semasinda isaretleyin
    3. istaretlediginiz baglanti noktalarini motorunuzun kablolamasinda bulun
    4. kablolamayi yapin

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

motorunuz nedir? kablolama semasi var midir?
    kahverengi kabloyu arka plaka lambasi yerine, anahtardan cikan kabloya (konak acikken voltaj olan uc) baglasaniz birde?

ayrica gri ve pembe kablolarida mutlaka baglayin, alarm tetiklendiginde motoru stop eden o iki kablodur (veya kumandadan stop etmek icin gereken baglanti odur).
    Hocam siz boyle soyleyince acayip kolay geldi, yarin ben bi deneyeyim, olmadı haberlerde motorunu yakan manyak diye seyredebilirsiniz.

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150

Alıpta Takmamış bir arkadaşımdan 200tl karşılığında aldım.
    2 aydır kullanıyorum çok çok memnunum.
    Microwave sensörü ayarlayamamıştım deli etti beni.
    Sonunda söküp attım onu.
    Rahatladım..
    Selamlar
    forzaBJK ve fearlesboyy bunu beğendiler.

Arkadaşlar selamlar;

Xmax 250 ile aranıza yeni katıldım, SPY 1000M olan ürünü düşünüyorum bu ürünü kullanan arkadaşlarımız var mı? memnuniyet konusunda bilgi aktaracak.

Teşekkür ediyorum.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar arkadaşlar;
    Spy 5000 almayı düşünüyorum ama epey eski bir ürün olduğundan hırsızların buna karşı birşey geliştirmiş olabileceğinden şüpheleniyorum.
    Hem disk kilidim hem de ongurad 8016 zincirim var ama zinciri kısa olduğundan sadece arka tekere ve elektrik direğine takabiliyorum. Tekeri sökmek kolay olsa gerek. Tek endişem şerefsizlerin tekeri söküp motoru alıp gitmeleri.
    Bunun için artı olarak spy 5000 düşünüyorum. Çok okudum aklım karıştı. Sizce almalı mıyım ?
    forzaBJK bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    motosikletimi geceleri arka fren diskinden alarmli kilit ile direge zincirlerim, ön diske alarmli disk kilidi takarim, gidonu kilitleirm, spy 5000m'i aktif hale getiririm.. calsalarda elimden geleni yaptim, ah keske birde alarm taksaydim olmam.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı atakan123123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://atakandemirturk.files.wordpr...9/dl650-10.jpg
    https://atakandemirturk.files.wordpr...9/dl650-91.jpg

Alıpta Takmamış bir arkadaşımdan 200tl karşılığında aldım.
    2 aydır kullanıyorum çok çok memnunum.
    Microwave sensörü ayarlayamamıştım deli etti beni.
    Sonunda söküp attım onu.
    Rahatladım..
    Selamlar
    benım aldıgım motorda montajlı ama sanırım sahıbı calıstıramamaıs özelden numaranızı atabıırmısınız elınızde kullanım kılavuzu yada baglantı şeması varmıdır sizden alsam

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

motoru aldıgımda üzerinde spy 5000 takılı idi aldıgım çocukda kullanmayı bilmiyor sanırım kumandanın pili bitmiş kumandadan açıyorum ekran gelıyor ama sanırım zayıf bataryadan gerı kapanıyor bana birde kablo verdi bunu pc ye mı takıcaz o kumandadakı usb girişinden onuda taktım ama hiç şarj işareti cıkmadı arkada kapak gibi bir yer var kırarım dıye zormalakda istemedım yarımcı olabılırmsınız resim atamadım yoksa resimli anlatacaktım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boş olduğum bir gece gelirsin hallederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

türkçesini memlekette unutmuşum, elimde ingilizcesi vardı taratıp yükledim. umarım işini görür. okumakta güçlük çekiyorsan, farklı kaydet diyip zoom yapabilirsin.
    http://i.hizliresim.com/qEy9pd.png
    bu kumanda pili yada şarjı nasıl oluyor

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım aldıgım motorda montajlı ama sanırım sahıbı calıstıramamaıs özelden numaranızı atabıırmısınız elınızde kullanım kılavuzu yada baglantı şeması varmıdır sizden alsam

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

motoru aldıgımda üzerinde spy 5000 takılı idi aldıgım çocukda kullanmayı bilmiyor sanırım kumandanın pili bitmiş kumandadan açıyorum ekran gelıyor ama sanırım zayıf bataryadan gerı kapanıyor bana birde kablo verdi bunu pc ye mı takıcaz o kumandadakı usb girişinden onuda taktım ama hiç şarj işareti cıkmadı arkada kapak gibi bir yer var kırarım dıye zormalakda istemedım yarımcı olabılırmsınız resim atamadım yoksa resimli anlatacaktım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

bu kumanda pili yada şarjı nasıl oluyor
    Resmi göremiyorum işyerinde olduğum için(kısıtlamalar var), ama kumandanın pili bildiğiniz ince kalem pil(AAA olarak geçer, uzaktan kumanda pili işte), şarj edebilmeniz için bu pilin şarjlı AAA olması gerekir, o zaman usb çıkışı olan her hangi bir şarj aletine ya da bilgisayara takmanız yeterli olur. Şarjlı pil değil ise şarj etmeye uğraşmayın, pili akıtırsınız hep.
    Siz hiç uğraşmadan alın bim'den falan 4'lü AAA pil 2-3 tl'ye, takın kumandaya gitsin. En az 1 ay yetiyor 1 pil zaten.
    Bağlantı şeması ve gerekli diğer tüm bilgiler başta ilk sayfa olmak üzere bu konun içinde var.

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)