Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

SPY 5000M 2-way motosiklet alarmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    kahverengi kabloyu illaki kontağa bağlamanıza gerek yok aslında
    en son bmw gs r1200 adv bağlantı yaptığımda arka stop rölesine bağladım kontak açılınca stop lambasıda çalışıyor neticede
    birazda bmw sistemakik karışıklığını olaki bozmamak için bu şekilde ilerledim aslında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef orada yok artık
    maktama bunu beğendi.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef orada yok artık
    Haklısınız, kocaman yazmışlar ana sayfaya " Tekrar stoklarımızda" diye, linkere tıklıyorsunuz, satış yok, dikkat etmemiştim ona
    Yurtdışından alabilirsiniz benim gibi(2 yıl önce ben aldığım zaman Türkiye'de yoktu)
    Ebay linki

Ebay Link 2
    A.ŞIK bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarmımı kaybetmısım sanırım sokmustum, yeni motor için tekrar alıcam ama bulamıyorum nerden bulucaz spy alarmı?
    216 CUSTOM GARAGE
    Hasanpaşa Mah. Ahmet Rasim Sk. No:21/B Kadıköy İstanbul
    Tel:0216 5505055

burada var idi en son. bi şansınızı deneyin.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alıntı Jackkass06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım sayenizde bu alarmı aldım crf 250 L 2016 MOTORUMA taktirdim otostart özelliğini kullanmak istedik ancak herşey tamam doğru marş basıyor enjeksiyon kontak herşey çalışıyor sadece benzin pompasi çalışmıyor bu konuda bir fikri olan varmıdir yardımınızı bekliyorum saygilar
    motorunun elektrik kablolama seklini ve sizin alarmi bagladiginiz noktalari bilmiyorum, fakat asagidaki anlatima göre yaparsaniz alarmin tüm foksiyonlari sorunsuz calismasi gerekir.

Kod:
    Beyin çıkışları - Motordaki bağlantı noktası

◼︎ kırmızı (red) - Akü artı (+) kutubu 
    ◼︎ kahveregni (brown) - kontak çıkışı, kontağın kapalı durumda akım olmayan çıkışa bağlanacak (kontak durumu sorgulama işine yarar, ayrıca uzaktan çalıştırma özelliği kullanıldığında ateşleme dışında far, benzin pompası, gösterge gibi aksamları devreye sokar)
    ◼︎ pembe (pink) - ACİLSTOP anahtar girişi, anahtara giden kabloyu kesip, iki ucun bir ucuna alarmdan gelen pembe kabloyu bağlıyoruz..
    ◼︎ gri (grey) - ...kestiğimiz kablonun diğer ucunada alarmdan gelen gri kabloya bağlıyoruz. (motorun elektroniğine yapılan bu müdahele, alarım tetikleme durumunda ve kumanda ile istediğimizde ateşlemeyi kesmeye yarar)
    ◼︎ mavi (blue) - ateşleme anahtar çıkısı (bu bağlantı uzaktan çalıstırma özelliği kapsamında marş motorunu çalıştırır) 
    ◼︎ 2 x sarı (yellow) - biri sağ sinyal kablosuna, diğeri sol sinal kablosuna ilave edilecek
    ◼︎ 2 x siyah (black) - Akü eksi (-) kutubu
    A.ŞIK bunu beğendi.

Alarmın montajını geçen gün yaptık ancak yolda giderken alarm 3 kez bip sesi çıkartıyor ve kumandada da titreme oluyor ama kumandada herhangi bir işaret yok :( böyle bir şey başına gelen oldu mu?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı caduceus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmın montajını geçen gün yaptık ancak yolda giderken alarm 3 kez bip sesi çıkartıyor ve kumandada da titreme oluyor ama kumandada herhangi bir işaret yok :( böyle bir şey başına gelen oldu mu?
    Büyük ihtimal morotun çalıştığını algılamıyor, kahverengi kabloyu doğru/uygun bağladığınızdan emin olun.

grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    arkadaşım bu hafta aldım bu ürünü. bu adreste bulabilirsin. gayet iyi fiyatı var. ve gerek paketleme gerekse fatura ve kargo olarak güvenilir satıcı. tavsiye ederim. http://www.sanalpazar.com/spy-5000-m-akilli-motosiklet-alarmi/i-65022853

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

arkadaşlar bir sorum olacak. ürünü yeni aldım ve bağlantısını kendim yaptım. sarı kabloları sinyallere, kahverengiyi arka stopa siyah ve kırmızıyı aküye bağladım. mavi, gri ve pembe kablonun bağlantısını yapmadım. alarm çok güzel ve sorunsuz çalışıyor. tek sorunum kumandanın en sağındaki tuşa iki kere basınca motosiklet anahtarı çevirir konuma geliyor ve ana farlarım yanıyor sadece marşa basmak kalıyor.(marşa basıncada anahtar takılı değilken marş basmıyor zaten) ben otomatik çalıştırma bağlamadım. yani kumandadan çalıştırma istemiyorum. motorun akımının açılmasına neden olan nedir acaba? motosikletim cbf 600 bilgisi olan ve yardım etmek isteyen olursa sevinirim. Mehmet 05054606635

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı grave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bu hafta aldım bu ürünü. bu adreste bulabilirsin. gayet iyi fiyatı var. ve gerek paketleme gerekse fatura ve kargo olarak güvenilir satıcı. tavsiye ederim. http://www.sanalpazar.com/spy-5000-m-akilli-motosiklet-alarmi/i-65022853

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

arkadaşlar bir sorum olacak. ürünü yeni aldım ve bağlantısını kendim yaptım. sarı kabloları sinyallere, kahverengiyi arka stopa siyah ve kırmızıyı aküye bağladım. mavi, gri ve pembe kablonun bağlantısını yapmadım. alarm çok güzel ve sorunsuz çalışıyor. tek sorunum kumandanın en sağındaki tuşa iki kere basınca motosiklet anahtarı çevirir konuma geliyor ve ana farlarım yanıyor sadece marşa basmak kalıyor.(marşa basıncada anahtar takılı değilken marş basmıyor zaten) ben otomatik çalıştırma bağlamadım. yani kumandadan çalıştırma istemiyorum. motorun akımının açılmasına neden olan nedir acaba? motosikletim cbf 600 bilgisi olan ve yardım etmek isteyen olursa sevinirim. Mehmet 05054606635
    söylediğin kablolar dışında başka bir şeyi daha baglamış olman lazim ışıkları yakabilmesi icin. tekrar kontrol et.
    kahverengi - kontagi cevirdiginde surekli akim olan bir yere
    sari - sinyaller
    kirmizi ve siyah - akü
    bi de toprak olmasi lazim
    onun rengini hatirlamiyorum.
    bunlar disinda herhangi bir kablo baglanmayacak.

grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    sırasıyla siyah ve topraklamayı akünün negatif ucuna
    kırmızıyı akünün pozitif ucuna
    sarı kabloları sağ/sol sinyallere
    kahverengiyi ise arka stop lambasına bağladım.
    bunların dışındaki kabloları bir araya toplayıp uçlarının bantla kapattım.
    ilginç olan hiçbir bağlantı olmamasına rağmen usb girişinin yanında olan düğmeye iki kere basınca sanki kontak anahtarını çevirmişim gibi motara akım veriyor. enjeksiyon sistemi farlar devreye giriyor. çok eminim herhangi bir bağlantı yapmadığımdan. yarın kısa bir video çekip yüklemeye çalışırım. teşekkürler. ( bu arada aldığım yerde sadece spy 5000 m 212 yeni modeli satılıyor.)
    Sons Of Troya (Gelibolu)

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı grave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sırasıyla siyah ve topraklamayı akünün negatif ucuna
    kırmızıyı akünün pozitif ucuna
    sarı kabloları sağ/sol sinyallere
    kahverengiyi ise arka stop lambasına bağladım.
    bunların dışındaki kabloları bir araya toplayıp uçlarının bantla kapattım.
    ilginç olan hiçbir bağlantı olmamasına rağmen usb girişinin yanında olan düğmeye iki kere basınca sanki kontak anahtarını çevirmişim gibi motara akım veriyor. enjeksiyon sistemi farlar devreye giriyor. çok eminim herhangi bir bağlantı yapmadığımdan. yarın kısa bir video çekip yüklemeye çalışırım. teşekkürler. ( bu arada aldığım yerde sadece spy 5000 m 212 yeni modeli satılıyor.)
    şimdi o 2 kez bastığın düğme motoru anca kahverengi kablodan dürtebilir. şöyle bir şey deneyelim, kahverengiyi stop' a değil plaka aydınlatmaya bağla. ben o şekilde kullanıyorum xj6' da.
    topraklamayıda negatif uca değil, şasiye takmalısın.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi o 2 kez bastığın düğme motoru anca kahverengi kablodan dürtebilir. şöyle bir şey deneyelim, kahverengiyi stop' a değil plaka aydınlatmaya bağla. ben o şekilde kullanıyorum xj6' da.
    topraklamayıda negatif uca değil, şasiye takmalısın.
    Aynı sorun bendede oldu, kahverengi kabloya diyot bağlayarak sorunu çözdüm, ayrıca sinyal düğmesi açıkken motoru stop ettiğimde aynı şekilde sinyallerdende ters akım alarak göstergeler falan çalışıyor, koskoca motosiklet üreticilerinin bu kadar basit bir korumayı düşünmemesi çok enteresan.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,
    Alarm bugün geldi, haftasonu takmayı planlıyorum.
    Başlıkta söylenmiş olabilir ama henüz okuyamadım 18 sayfayı kusura bakmayın.
    Şimdi benim motorum Honda ve kendi HISS sistemi immobilizer olarak yeterli. Dolayısıyla kullanmayacağım alarmın özelliğini. Aynı şekilde uzaktan marşı da kullanmayacağım.
    Mavi, pembe ve gri kabloları boşta bırakırsam her hangi bir sorun yaşanıyor mu?

Bir de Honda tesisatına kahverengi kablo bağlayan oldu mu? Plaka/stoptan alınca bir sorun yaratıyor mu?

Teşekkürler.

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mavi, pembe ve gri kabloları boşta bırakırsam her hangi bir sorun yaşanıyor mu?
    sorun yasanmiyor

Motosikleti
    Yamaha mt 09
    Merhaba Arkadaşlar,
    Montajını hafta sonu yaptım. Şuan için iki problemim var. Bir tanesi çekim gücü... Arada duvar olmadan yaklaşık 100 metreden çekiyor... Otoparkta iken ise durum daha kötü, otoparkın önündeyken çekiyor. Anten direkt plastik aksamın altında.

Diğer problem ise kontağı açmadan önce alarmı kapatmam gerekiyor (Mavi, pembe ve gri kablolar boşta). Otomatik kapanması gibi bir durum yok sanırım.

Bu konularda tavsiyeleriniz var mı?

Bunların dışında özellikleri çok güzel, ses, kumanda, hassasiyet, vs.

l3v3nt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Bu alarmı motosikletime takmada yardımcı olabilecek arkadaş var mı. Lütfen yardım bekliyorum. Harçlığını vereceğim. Teşekkürler şimdiden

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Harix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Montajını hafta sonu yaptım. Şuan için iki problemim var. Bir tanesi çekim gücü... Arada duvar olmadan yaklaşık 100 metreden çekiyor... Otoparkta iken ise durum daha kötü, otoparkın önündeyken çekiyor. Anten direkt plastik aksamın altında.

Diğer problem ise kontağı açmadan önce alarmı kapatmam gerekiyor (Mavi, pembe ve gri kablolar boşta). Otomatik kapanması gibi bir durum yok sanırım.

Bu konularda tavsiyeleriniz var mı?

Bunların dışında özellikleri çok güzel, ses, kumanda, hassasiyet, vs.
    tabiki kontağı açmadan alarmı kapatman gerekiyor. yoksa o işin ne mantığı kaldı ? alarm kumandası elinde olmayan adam kontağı açsa bile alarmın devreye girmesi gerekiyor ki anahtarı üzerinde unutsan bile biri götürmeye çalıştığında ötsün..

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,
    Haftasonu alarmı sorunsuz şekilde taktım. Kablo kesmeye gerek kalmadı, fişlerin sigortaların arasına sokuşturarak hallettim. Motorda immobiliser olduğu için ve hep viteste bıraktığım için pembe gri mavi kabloları takmadım.

Tek sıkıntım şu, kontağı kapattığım zaman hatırlatması ve alarmı kapatınca otomatik açılmasına gıcık olmuş durumdayım. İptal edilebiliyor mu?

Teşekkürler

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,
    Haftasonu alarmı sorunsuz şekilde taktım. Kablo kesmeye gerek kalmadı, fişlerin sigortaların arasına sokuşturarak hallettim. Motorda immobiliser olduğu için ve hep viteste bıraktığım için pembe gri mavi kabloları takmadım.

Tek sıkıntım şu, kontağı kapattığım zaman hatırlatması ve alarmı kapatınca otomatik açılmasına gıcık olmuş durumdayım. İptal edilebiliyor mu?

Teşekkürler
    iki kez açma tuşuna bir iki saniye farkla basınca tekrar kitlemiyor alarm devreden çıkıyor.

ama şu hatırlatma işine acayip gıcığım bende
    daha motordan inmeden hatırlatıyor nerdeyse hatırlatma süresi ayarlanamıyor veya iptal olamıyor mu bilen var mı ?
    "Edeple gelen lütufla gider"

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Arkadaşlar merhaba,
    Motorda immobiliser olduğu için ve hep viteste bıraktığım için pembe gri mavi kabloları takmadım.
    istersen pembe/gri kablolarin baglatisini yap, bu kablolar sayesinde kumanda ile motoru stop edebiliyorsun.
    herhangi bir sebebten dolayi anahtar konakta kaldi, biri calistirdi basit gitti.. el sallarsin veya kumandadan stop tusuna basarsin..
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)