Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sinyalde anlam veremediğim arıza..

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihanne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Classic
    Merhabalar,

Dragstar 650 Classic motorum var. Sinyal sistemindeki arızaya anlam veremiyorum :

1- Sağa sinyal verdiğimde, sinyal bazen normal bazen ise çok hızlı yanıp sönüyor.
    2- Ön ve arka sinyal beraber yanıyor, yani ampullerden biri patlak değil, eminim.
    3-Ampul diplerinde, yanında veya kablo veya soketlerinde oksitlenme vs. yok, ayrıca ampuller orjinal ampul.
    4-Sağ ve sol sinyal için flaşör ortak. Yani flaşör arızalı değil, arızalı olsa sola sinyal verdiğimde de aynı hızlanmayı yapardı.
    5-Ampullerde bi sorun yok, far tasını söküp sağ ve sol ön sinyallerin + uçlarını değiştirdim, yani sinyaller çapraz oldu, yine sağa sinyal verdiğimde, sol ön sinyal ve sağ arka sinyal hızlı yanmaya başladı. Yani ampullerde bir arıza olmadığını gördüm.
    6- BAşka bi motorun flaşörünü denedim (aynı marka model ) yine aynı sorun oldu, flaşör arızalı değil, eminim.

Sizce sorun nerdedir arkadaşlar ? Fikri olan var mı acaba ? Komple tesisatı mı yenileyeceğim :(
    CİHAN ÜRÜT / BURSA / B Rh + ** YAMAHA DRAGSTAR CLASSIC 650 cc. **
    BURSA CHOPPERS CLUB ASSOCIATION
    http://www.facebook.com/BursaChoppers / www.bursachoppersclub.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Sorun 3. maddedeki bilgine rağmen gene de bir şase sorunu gibi görünüyor. Sağ sinyal ile ilgili kabloların bağlantı noktalarını iyice gözden geçirmen gerek. Komple tesisat değişimi en son çare olabilir ama çok gerekeceğini sanmıyorum.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Hocam bende de aynı şekilde sağ daha hızlı yanıp sönüyor Sen yazana kadar hiç takmamıştım bunu, özellikle bu şekilde yapılmış oalbilir mi

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kadar detaylı incelemişsiniz ki, nerdeyse sorun yok gibi keyfi arıza çıkarıyor meret uğraştırmak için şaka bi yana şase-oksit dışında bir sorun ihtimali kalmıyor, kütüklüğün içinde oksitlenme olabilir mi bir ihtimal ?

mastem13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan için yok
    orjinal sinyallermi led le değiştirdiniz mi?

Motosikleti
    Sinyaller orjinal, ampuller de orjinal içinde. Sadece kütüğün içini sökmedim. Orayı da söküp kontrol edeceğim en kısa sürede..

Arkadaşlar hepinizin desteğine teşekkür ederim. Sorunu tespit edebilirsem burada paylaşırım..

Motosikleti
    Arkadaşlar,
    Sol kütüğü söktüm bugün. Arızayı gördüm. Sağ sinyal verdiğimde içerideki mekanizma tam olarak yerine oturmuyordu. Bunun da sebebi içine dolan toz ve pislikti.
    Önce eski bir diş fırçası ile kaba tozları almaya çalıştım. Sonra da 3M 'in elektronik kontakt spreyini içeriye bol miktarda sıktım. Peçete ile silerek temizledim.
    Ancak sinyal mekanizmasında kayar bir sistem var ve bu sistemin rahat kayması gerekiyor. Bu kayar noktalara ise en ince tornavidanın ucu ile bir damladan daha az yağ sürdüm.
    Kütüklüğü kapattım, motorumu çalıştırdım ve sinyalleri denedim. Uzun süre hızlanma yapmadı. Gaz verdim, bi tur attım, tümsekten geçtim.. Hiçbir zorlu koşulda hızlı yanma sönme yapmadı. İnşallah sorunu çözmüşümdür. Arızanın giderildiğini düşünüyorum, eğer tesadüfen düzelmiş gibi göründüyse, bi süre sonra tekrar hızlı yanıp sönme yaparsa bu sefer kesin bi elektrikçiye gideceğim. KOmple tesisatı elden geçirip kontrol etmesi için..

Bilgilerinize ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler