Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda PCX disk kilidini cikartmayi unuttum ön frende bosluk olustu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    arkadaslar herkese merhaba,

2 hafta once ilk motorumu aldim hayirlisi ile. acemiyim henuz fakat yavas yavas tecrube ediniyorum. dun motoru park ettim bir yere disk kilidini taktim (hatirlaticisi yoktu bugun hemen gittim aldim) dondugumde kilidi acmayi unuttum haliyle malum senaryo basima geldi. on freni sktigim zaman fren kolunda bosluk oldugunu hissediyorum fakat arada normale donuyor sonra gene bosluk oluyor. fren tutuyor onda herhangi bir problem yok fakat kolu daha cok skmak gerekiyor.

arkadaslar acemiligime verin ama frendeki sorun o olaydan hemen sonra oldu diye ona yorumluyorum nedeni baska birsey de olabilir. neden boyle olur bilgi verebilirseniz sevinirim.

motor henuz 160 km de. 300 km de ilk bakimina goturmeyi planliyorum yag degisimi icin goturmusken frene de baktiracagim fakat bu sure zarfinda baska problemle karsilasir miyim?

Tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Hocam fren hidrolik sıvısına hava girmiş olabilir yanlış bilmiyorsam.
    SONUNA KADAR İZİNDEYİM ATAM!

Dört teker bedenimi, iki teker ruhumu taşır.

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    ne yapmak gerekir ciddi bisey degildir umarim,

tesekkurler

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Çok ciddi birşey değil yalnız fren tutmaz falan çok güvenmeyin frene. Sıvıyı boşaltıp tekrar doldurmak gerekiyor sanırım ama yalnız yapmak çok zor olur sürekli freni pompalarken bi yandan doldurmak falan. Bilmiyorsanız kalkışmayın derim, servis yapsın.

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    eyvallah kardesim sagolasin. servise goturecegim ama gidene kadar bilgi edinmek istedim.

saglicakla kal..

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Rica ederim umarım çok önemli birşey değildir. Tekeriniz düz bassın.

MhmtcnKoral "fren merkezine hava girmesi"Kaliper boştayken fren'e basılması,Hidrolik azalması,hortumda'ki yırtık,merkezdeki bir çatlak v.b durumlarda hava alırsa dediğin sorun meydana gelebilir .Disk kilidi takılı gitmeye çalışmak disk'e , bağlantı yerine hatta merkez'e zarar verebilir.Sadece vidaları gevşemişte olabilir.Yeterli bilginiz yoksa derhal kontrol ettirin o şekilde kullanmayın.Fren şakaya gelmez.
    fatih1511 ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    greyhorsun dediği gibi fren bağlantılarını kontrol edin. Disk kilidinin temasta bulunduğu yerlerde gevşeyen, kırılan bir yerler olabilir. O da gözle gözükür zaten. Gözle gözüken birşey yoksa frene çok dikkat ettiğiniz için psikolojik olarak size sorun varmış gibi gelebilir.
    fatih1511 bunu beğendi.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Frenin ara ara kesik kesik tutmasi arada bosluk olmasi dusundurucu

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    görünende bise yoksa hemen servise gidin olayı soyle anlatın frende bi bosluk olurtu nedır bu sıze guvenıp yola cıkamıyoruz okadar para verdik nebicim iş yapıyorsunuz deyın honda hemen ucretsız halletsın . fakattt olayı oldugu gbı anlatırsanız ozaman olmayan seyı bıle soylerler
    fatih1511 bunu beğendi.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Honda servisi de bu sayfayı okuyorsa hiç yapmazlar... Eğer bir kez hava yapmışsa, tekrarlayacaktır. Hidrolik sıvısı eklemek kısa süreli bir çözüm olacaktır. Önce hidrolik eklenmeli, yok tekrarlarsa o zaman kaçak yapan yer değişmeli. Bu süre zarfında da sadece arka fren varmış gibi temkinli gidilirse bir sorun yapmaz
    fatih1511 bunu beğendi.
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    merhaba,

baglantilarda gozle gorulen birsey yok. soylediginiz gibi yerinden oynamis ya da gevsemis olabilir. olaydan hemen sonra bosluk oldugunu bariz sekilde hissettim, 2 ayri pcx in de kontrol ettim maalesef normal degil. bugun yaklasik 60 km yol yaptim dedigim gibi isin garibi arada on fren normal sertligine donuyor. her iki sekilde de fren tutuyor tutmasina ama freni skarken fren kolunu daha fazla skmak gerekiyor.
    (bu psikolojik olabilir emin degilim ama km 50-60 km gibi hizla giderken neresinden geldigini anlayamadigim sanki on taraftan gelen cikcikcik sesi duyar gibi oldum daha hizli gidince ruzgar sesinden duyamak zorlasiyor belki de motor sesidir ama umarim yaniliyorumdur. yavaslayinca kesiliyor)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frenin ara ara kesik kesik tutmasi arada bosluk olmasi dusundurucu
    dostum fren kesik kesik tutmuyor. fren tutuyor tutmasina ama fren yaparken kolu daha cok skmak durumunda kaliyorum. fren kolu neredeyse gaz koluna degecek gibi oluyor.

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    balataların emniyetini sağlayan pimler var. darbe oraya geldiyse balatalarda kasma yapıyor olabilir.yada fren merkezinde daha ciddi hasara sebep olmuş olabilir. fren sizi tehlikelerden kurtaracak ilk araçtır. vakit kaybetmeden hatta binmeden bile servise götürün Allah muhafaza yolda olmayacak şeyler başınıza gelir.
    fatih1511 bunu beğendi.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    1 Mayis da yetkili servisler acik olur umarim. su an 230 KM ye geldi motor 300 KM yi beklemeden ilk bakimina goturecegim. hem yag degisimi yaptiririm hem de frene baktiririm. dun on taraftan geldigini hissettigim cikcik sesi belirgin olmaya basladi. rahatsiz edici bir durum. cevaplar icin cok tesekkurler herkese.

saygilar..

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Hocam halledildiğğnde sonucu buraya yazarsanız çok iyi olur. Aynı hatayı yapan arkadaşlara yol göstermiş olursunuz, şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    merhaba,

bugun Honda Yenikoy servise gittim hem ilk bakimi icin hem de on fren icin. motoru aldilar bakim yerine yagini bosaltmaya basladilar derken biz icerde servis kaydi yapiyorduk laf arasinda gorevli sordu kac km de motorunuz diye. 260 km dedim. hemen kalkti yerinden durun durun dedi daha bakim zamani gelmemis bu fabrika cikisli ozel rodaj icin motor yagidir bunu 1.000 km de degistirmeniz gerekir. ustalar da cikartiklari yagi geri doldurdular.

gelelim on frene,

usta bakti disk yamulmus degismesi gerekir dedi. fiyati iscilik dahil 200 TL dediler.

bana pahali geldi biraz. bir de yetkili servislerin huyunu bilirsiniz parca tamir edilebilecek bir parcadir ama ugrasmazlar yenisini takma yoluna giderler hep. ben de fiyati pahali geldi bana arastirayim ona gore size bilgi veririm dedim.

ne tavsiye edersiniz. on fren diskini kontrol ettirebilecegim, tavsiye edebileceginiz ozel servis ya da usta var mi? Sisli de oturuyorum, yardimlarinizi rica ediyorum.

tesekkurler

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    eğer değiştirilmesi gerekiyorsa her türlü değiştireceksiniz kaçışı yok dediğiniz gibi değişmesi gerekmeyebilir ama sonuçta diskte kilit varken basmışsın gaza yani kaliper zarar görmüş..

neyse hyo kullansaydın 200 lira ucuz gelirdi bu tür bişey için
    fatih1511 bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Dısc kılıdını unutmak en once dısc'e zarar verir,
    ve disc mm olarak egılır, sert kalkış yapmış isenız aşırıda eğilebilir...

dısc duz bır cızgı halınde seyreder,
    dısc cok hafıf egıldıgı taktırde baskı yapan fren kaliperi çok hafif geri çakacagından balata ıle dısc arasında mm boşluk olusur,
    ve frene ılk frena basma esnasında kalıper dısc ıle balata arasındakı boşlugu doldurdugundan sıze boş gelebılır,

sebebi budur,,,
    fatih1511 bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dısc cok hafıf egıldıgı taktırde baskı yapan fren kaliperi çok hafif geri çakacagından balata ıle dısc arasında mm boşluk olusur,
    ve frene ılk frena basma esnasında kalıper dısc ıle balata arasındakı boşlugu doldurdugundan sıze boş gelebılır,

sebebi budur,,,
    o kadarrrrrrrr....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sebebi budur,,,
    merhaba,

sorunu bulduk ama çözümü ne yapacağız. değişmesi gerekir mi diskin yoksa tamir edilebilir mi?

teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler