Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

(LPGli Motör)Piknik tüpünü bagajınızda taşımak ister misinz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlginç bir hort.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    valla gördüğüm ikinci en eski hort bu olsa gerek.diğeri 2003 tarihliydi.
    motoruna lpg takan bi üyemiz var artık,hayırlı olsun.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı emirsat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar neyin kavgasını yapıyorsunuz.sizin paranız çok heralde ben taktırdım . hiç bir problemimde yok km de 30 ykr yakıyorum tehlikesi sıfır motor sağa veya sola 45 dereceden fazla yatarsa lpg otomatik gazı kesiyor sızıntı yapsa sesli sinyal veriyor ve motor çalışmıyor.öyle zannediğiniz gibi sıradan piknik tüpü falan da değil www.dehaautogas.com.tr.tc ayrıntılar burada SAYGILAR!!!!!!!!!
    arkdaşım bu adamlar 2004-2005 'te bunun kavgasını yapıyormış şimdi degil ayrıca nerden aklına geldin bu topigi hortlatmak

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    bende motoruma lpg taktırmak istiyorum,
    ilginç olur, nerde yaptırabilirim acaba, millet taktırıyo, sanırım kendim yapmak zorunda kalacam yaparım ama lpg tehlikeli iş diye korkuyorum

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Motosikletler için (scooterlar dahil) LPG sistemleri var. Bu kadar kasmaya ne gerek var piknik tüpü falan?

http://www.voltranlpg.com/Turkish/

adresinden görebilirsiniz. Bayiler servisler falanda var. Bu işin güvenli yolu böyle. Otomobilimde LPG ile 200.000 km (İkiyüzbin) den fazla yol yaptım, benzin yerine LPG kullanmaktan cebime kalan para inanılmaz boyutlarda. Çok motosiklet kullananlar, iş için kullananlar için yapılır. Piknik tüpü, ev tüpü tipi şeylerin otomobillerde kullanıldığını gördüm ama işin güvenlisi bu iş için dizayn edilmiş sistemler kullanmak.

DKLG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arabada tamam da motorda ne kadar tasarruf sağlar bilmiyorum
    ayrıca makineyi elimize alırsak yazık olmaz mı? ?
    [B]sadece kazanmaya oynayanlar kazanır...[/B]

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    pıknık tupunu tegıl motoruma taknak bosunu bıle tasımam

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bırakın lpg li bugun bi arabağa kattıranlar bile var ve gerçekten arabağı bozuyooo gaz hayır performas evet
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 litre benzinle 50 km. giden motosikletler varken gereksiz bir çalışma olur gibime geliyor.herhalde 2000cc. lik valkyrie alıp piknik tüpü takacak biriside olmaz!
    ayrıca motosikletin zırt pırt devrilebilen, çarptığı zaman başta sürücüsü, ardından benzin deposu olmak üzere üstündekileri etrafa fırlatan bir alet olduğunu da düşünürsek, motosikletten fırlayan piknik tüpleri ile facia yaratmamak adına da bu proje baştan çok iyi düşünülmelidir derim.
    +111111
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Müyendisler motor'a motör mü der acıba?

Motosikleti
    yakında inşallah
    bence siz bu işleri bırakın ve kazasız nasıl sürüş yapabiliriz tartışmalarına bakın lpg çok tehlikeli bi olay bence kazasız sürüşler dilerim herkeze
    BENİ BİLİRSİN TATLIM, PEŞİME POLİSLERİ TAKMADAN YAŞAYAMAM!::evil::

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    Alıntı JetAime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu direk risktir millet tüplü arabaları trafikten kaldırmaya çalışıyor her gece yürüyen bombalar diye haberlere çıkıyor bu araçlar, sizlerse otomobilin 10 i kadar koruması olmayan motosiklete tüp koymayı düşünüyorsunuz

-100
    duzgun bir uygulama ile risksiz olabilir.ornegin otomobillerde normal benzin deposu sokulup yerine pahalı ve cok dayanıklı depolar konulabiliyor lpg depolanımı için.okuduguma göre cok siddetli darbelerde bile cok yuksek korumalı bu tanklar bunun dısında emniyet vanaları falan mevcut.bu sistemin motosiklete adapte edileni varmı bilemem.cok teferruatlı bir sistem gerekecek bu da motosiklete yewrleştirmede sorun demek.ufak scooterlarda ise imkansıza yakın.buyuk motorlarda da kim ister ki lpg yi.büyük ev devirli motorlarda lpg gibi motor aksamına zarar veren bir yakıt.ömrüde ksıaltacaktır ciddi olarak.
    cok gereksiz bir hadise bence

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    ya birıkın yaws bırakın şu işleri siz dalga içinmi yazıyosunuz ilk leri yapalım ama saçma ilkleri değil adam gibi ilk leri neymiş tüple çalışan motosiklet allah allah başka derdin?????

VoltranLPG Otogaz Dönüşüm Sistemleri

Değerli Arkadaşlar,
    Sitenize yeni katılan arkadaşınız olarak kendimi takdim edecek olursam, Voltranlpg Firmasın'da Kalite Güvence Müdürlüğü yapıyorum.Firmamız otomobillere gaz dönüşüm sistemleri üreten bir firma olup, ürünlerimizle ilgili danışmak istediğiniz konuları buradan cevaplamaya hazır olduğumu bildirir, araçlarınızı güzel günlerde,kazasız ve problemsiz kullanmanızı dilerim.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    lpg yi sevelim sevmiyenlere acıyalım
    şimdi hocam ekonomik olsun diye komur yakacak halımız yokya elbette lpg takacaz çatır çatır yakacaz
    yakıtlarda verımlılık sırası şoledır katı > sıvı > gaz
    piknik tüpü güvenlik tesleri
    amaç piknik tüpünün güvenlik seviyesinin tespiti
    3. kattan aşagıya atıldı
    emniyet ventili takılaraktan limon kasaları ile çıkarılan ateşe atıldı
    sonuç aşagı düşen tüp yamuldu su dolu kaba sokuldu sızdırma yok.
    ateş içinde ki tüp belli aralıklarla sıkışan gazı tahlıye ettı ( patlamadı )
    şimdi vatandaşı tırsıtmışlar olay basıt aslında sız bir muhendıs olarak bole bir çalışmayı lanse etmeden yapmanız ve bombayı patlatmanız lazımdı (şöyleki ) siz muhendis olarak cizim proje imza mimza işlerını halletmek için kara yolları ,trafik, sanayı bakanlıgı, ulaştırma bakanlıgı ve sanırım işin içinde birde turk standartları kurumu bunları gezmenız çalışmanızı sessız sedasız onaylatmanız ve üretime geçmeniz lazım.
    mesele motora tüp takmak deyil insanların beyınlerındeki dinazoru yenmek ve lpg yi sevdırmek. ve ayrıca bürokrasıdeki engellerı aşıp lpg dönüşümlerını işlete bilmek.
    siz muhendıs olarak saha adamımısınız yoksam imza adamımmısınız ? ama sahada bir suru aslan parçası var.
    zatı halı hazırda lpgli motorlarıyla sörfu asfalt yapıyorlar. siz bir kıyak yapında bürokrası canavarını ve oralarda kok salmış dinazorlar zamanından kalma yetkılilerı ikna edın . lpg dönüşümünü bir şekilde ustesınden gelir millet. veya
    bor maddesi ile hitrojen yaklaşık 7 kat fazla tutunabildiyi için yeni depolama sıstemlerınde kullanacaklar. yakıtların cogu hidrocarbon olduguna gore hidrojende tek başına işe yaradıgına gore sizin çalışmanız bu medoda benzer bir şekilde lpg saklanması ve taşınması üzerine olsa.
    o zaman tank korkusuda olmaz vatandaşda. zira piknik tüpüne şamandıra ve emniyet valfi takılamayacagı için ve şu linkteki
    http://www.tradekey.com/ks-lpg-scooter/
    tanklar gibi motor için ola tanklar yaygın olmadıgından herkes lpg ye geçişi erteliyor .
    bak voltran abimize
    ben oradaki ürünleri bir suredir inçeliyorum ( bir zamanlar 126 bis vardı )
    adamlar yapmış bilimsel olarakta standartları karşılıyor bu durumda tehlikesi minumuma iniyor
    ewt akşam haberlerınde meşale gibi yanan otaları hep birlikte seyrettik.tüpden mi yani butun mesele tüpmüydü o haberlerde. eyer tum suçlu tüp se neden pikniklere giden ve bagajında tüpü olan ( cay may ısıtmak için ) patlamadı. geçelim bunları o yanan arabaların hepsi kaçak dişciler misali türüyen otogaz cılar yüzünden oluyor. herşeyın bir güvenlik sınırı var at arabasını kımse modifiye edip 100km / h lik bir hızda gıtcem diye ugraşmıyor. tankı ve diyer aparatları belli normları karşılıyorsa neden takılmasın , neden yapılmasın.
    aynı haberlerde yanan koca koca otobuslerıde seyrettık hepsıde gıcır gıcırdı , demekki dizelde zamanı geldıyınde tehlıkelı olabiliyor.
    sonuçda yurdum insanı kaza yerine yardıma giderken azında sıgarayla gidiyor o an yoksa bile hemen yakıyor.
    sevgili voltran küçük motorlar için de tank satışı yapın

Yamyamaha Arkadaşim

Sizin gibi LPG ye önyargısız objektif bakan insanlar çoğaldıkca LPG kullanımı daha yaygın hale gelecektir.Malesef küçük motorlar için yeterince tank talebi olmadığından, bu sektörü mevcut durumdan daha fazla genişletmek ekonomik olmamaktadır.Ne zamanki sizin gibi kullanıcılar üreticileri bu noktada sıkıştırmaya başlarlar, ozaman serbest piyasa koşulları bu noktada lokomotif görevini yerine getirecektir.
    Görüşlerinizi piyasa ile paylaştığınız ve aydınlattığınız için teşekkür ederim.
    Saygılarımla,

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lpg yi sevelim sevmiyenlere acıyalım
    şimdi hocam ekonomik olsun diye komur yakacak halımız yokya elbette lpg takacaz çatır çatır yakacaz
    yakıtlarda verımlılık sırası şoledır katı > sıvı > gaz
    piknik tüpü güvenlik tesleri
    amaç piknik tüpünün güvenlik seviyesinin tespiti
    3. kattan aşagıya atıldı
    emniyet ventili takılaraktan limon kasaları ile çıkarılan ateşe atıldı
    sonuç aşagı düşen tüp yamuldu su dolu kaba sokuldu sızdırma yok.
    ateş içinde ki tüp belli aralıklarla sıkışan gazı tahlıye ettı ( patlamadı )
    şimdi vatandaşı tırsıtmışlar olay basıt aslında sız bir muhendıs olarak bole bir çalışmayı lanse etmeden yapmanız ve bombayı patlatmanız lazımdı (şöyleki ) siz muhendis olarak cizim proje imza mimza işlerını halletmek için kara yolları ,trafik, sanayı bakanlıgı, ulaştırma bakanlıgı ve sanırım işin içinde birde turk standartları kurumu bunları gezmenız çalışmanızı sessız sedasız onaylatmanız ve üretime geçmeniz lazım.
    mesele motora tüp takmak deyil insanların beyınlerındeki dinazoru yenmek ve lpg yi sevdırmek. ve ayrıca bürokrasıdeki engellerı aşıp lpg dönüşümlerını işlete bilmek.
    siz muhendıs olarak saha adamımısınız yoksam imza adamımmısınız ? ama sahada bir suru aslan parçası var.
    zatı halı hazırda lpgli motorlarıyla sörfu asfalt yapıyorlar. siz bir kıyak yapında bürokrası canavarını ve oralarda kok salmış dinazorlar zamanından kalma yetkılilerı ikna edın . lpg dönüşümünü bir şekilde ustesınden gelir millet. veya
    bor maddesi ile hitrojen yaklaşık 7 kat fazla tutunabildiyi için yeni depolama sıstemlerınde kullanacaklar. yakıtların cogu hidrocarbon olduguna gore hidrojende tek başına işe yaradıgına gore sizin çalışmanız bu medoda benzer bir şekilde lpg saklanması ve taşınması üzerine olsa.
    o zaman tank korkusuda olmaz vatandaşda. zira piknik tüpüne şamandıra ve emniyet valfi takılamayacagı için ve şu linkteki
    http://www.tradekey.com/ks-lpg-scooter/
    tanklar gibi motor için ola tanklar yaygın olmadıgından herkes lpg ye geçişi erteliyor .
    bak voltran abimize
    ben oradaki ürünleri bir suredir inçeliyorum ( bir zamanlar 126 bis vardı )
    adamlar yapmış bilimsel olarakta standartları karşılıyor bu durumda tehlikesi minumuma iniyor
    ewt akşam haberlerınde meşale gibi yanan otaları hep birlikte seyrettik.tüpden mi yani butun mesele tüpmüydü o haberlerde. eyer tum suçlu tüp se neden pikniklere giden ve bagajında tüpü olan ( cay may ısıtmak için ) patlamadı. geçelim bunları o yanan arabaların hepsi kaçak dişciler misali türüyen otogaz cılar yüzünden oluyor. herşeyın bir güvenlik sınırı var at arabasını kımse modifiye edip 100km / h lik bir hızda gıtcem diye ugraşmıyor. tankı ve diyer aparatları belli normları karşılıyorsa neden takılmasın , neden yapılmasın.
    aynı haberlerde yanan koca koca otobuslerıde seyrettık hepsıde gıcır gıcırdı , demekki dizelde zamanı geldıyınde tehlıkelı olabiliyor.
    sonuçda yurdum insanı kaza yerine yardıma giderken azında sıgarayla gidiyor o an yoksa bile hemen yakıyor.
    sevgili voltran küçük motorlar için de tank satışı yapın

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    2004- 2005- 2006- 2007- - - 2010 şu hortlagı gene bir dürtelim bakalım ne cıkacak

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo

* Motor Gücü:5000W
    * Akü Tipi:Lityum
    * Max Sürat:115 km/s
    * Mesafe / Şarj:100-120 km
    * Ağırlık:129 kg
    * Ön / Arka Lastik:130 / 60-13
    * Frenler:Disk
    * Garanti:2 yıl

Genel Özellikleri
    * %100 Elektrikli
    * Çevre dostu, üstelik çok sessiz
    * 220V elektrik ile şarj imkanı
    * Sadece 90 kuruş'a 100 km
    * Hız sabitleme ve geri vites özelliği olan modeller
    * Son teknoloji lityum akülü, tamiri kolay, bakımı ekonomik
    * Avrupa Birliği onaylı

http://www.yonjamotor.com.tr/5000w.html

Makine mühendisleri neden bitmeyen enerji üzerinde çalışmaz ? merak ediyorum

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı JetAime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alfa166, sana katılıyorum, şakada olsa ciddi de olsa birilerinin aklını kurcalamış olması beni kızdırıyor.. Yani muziplik için bile düşünülmemeli.. Biriniz diyinki akü koycam dinamo koycam yolda akuyu şarj etcek aku motoru çalıştırcak aku yetersiz kaldığında benzin devreye gircek filan o zaman kalkcam önümü iilikliicem işte budur diicem..
    İmkansızı istiyorsun dostum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:07 ----------

Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

* Motor Gücü:5000W
    * Akü Tipi:Lityum
    * Max Sürat:115 km/s
    * Mesafe / Şarj:100-120 km
    * Ağırlık:129 kg
    * Ön / Arka Lastik:130 / 60-13
    * Frenler:Disk
    * Garanti:2 yıl

Genel Özellikleri
    * %100 Elektrikli
    * Çevre dostu, üstelik çok sessiz
    * 220V elektrik ile şarj imkanı
    * Sadece 90 kuruş'a 100 km
    * Hız sabitleme ve geri vites özelliği olan modeller
    * Son teknoloji lityum akülü, tamiri kolay, bakımı ekonomik
    * Avrupa Birliği onaylı

http://www.yonjamotor.com.tr/5000w.html

Makine mühendisleri neden bitmeyen enerji üzerinde çalışmaz ? merak ediyorum
    Sanırım güneş enerjisinden falan bahsediyorsun... Bitmeyen enerji de ne? Tükenmez kalem gibi bişey mi?

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkansızı istiyorsun dostum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:07 ----------

Sanırım güneş enerjisinden falan bahsediyorsun... Bitmeyen enerji de ne? Tükenmez kalem gibi bişey mi?
    Ben her şeyden elektrik üretilebileceğine inanıyorum elektrik hiç bir zaman bitmez çünkü sınırsız üretilebilir. Hareket enerjisi ile istenilse cinsel ilişkide bile elektrik üretilir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler