Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boya sökmek için en ideal alet?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba elimde 1961 model Lambretta Li 150 scooter var malum eski bir motor olduğu için defalarca boyanmış kat kat en son da yağlı boya ve fırçayla boyanmış sanırım, ben bunun tüm boyasını söküp metale kadar inmek istiyorum ardından sanayiye boyaya götürücem elle zımpara yapmak çok yorucu boya sökücü de pek fayda etmiyor parçalar metal fiber falan değil bu iş için ne kullanabilirim? Mesela Hava tabancası ile yapsam sonra spatulayla kazısam olur mu? yada zımpara makinasıyla?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım Boya sökücüyü fırça ile sürdünüz. yerçekimi etkisiyle boya sökücü damladı ve derine nüfus edemedi.

Yine fırça ile sürün ama bu sefer Streç meyve naylonu veya folyo ile sökülecek yerlerin etrafını sarın. Bir kez de böyle deneyin. Saça kadar boyayı sökecektir.

dekarator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobilet minsk honda titan planet3 xtz NX 250 DOMİN
    Slm nacizane fikrim piknik tüpü ile pürmüzle boya yakılarak tel fırça ve spatula yardımı ile boyayı sökebilirsiniz o zaman metale inebilirsiniz ancak .

boya sökücü olmuyor kat kat boya var üzerinde işlemiyo alta kadar 2 kutu harcadım zaten hali hazırda kumlama makinası da yok buralarda kendimde alamam pratik kendi başıma satın alıp yapabileceğim öneriler bekliyorum saolun

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    asitik boya sökücü olması lazım. ama çalışması tehlikelidir. eldivenle açık havada
    çalışmak lazım. piyasadaki jel boya sökücülerin içine bir su bardağı saf aseton
    yarım çay bardağı saf tuzruhu boyayı söker.

pürmüz ve tüp yerine sıcak hava tabancası alsam iş görür mü? http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market/bosch-phg-630-dce-sicak-hava-tabancasi-dijital-52134032 bunun gibi

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    sıcak hava tabancası iş görmez. pürmüz metale zarar verirmi bilmem
    yukarda dediğimi dikkatli şekilde dene

dekarator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobilet minsk honda titan planet3 xtz NX 250 DOMİN
    Yıllarca boyayı pürmüzle söktüm ve de metale zarar vermez

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Yıllarca boyayı pürmüzle söktüm ve de metale zarar vermez al sana link pürmüz için.
    http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market/sgs-purmuz-aleti-purmuz-seti-isi-tabancasi-aleti-86309082

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    hidrolik yağı boyayı çok güzel kaldırıyor. biraz fren hidrolik yağını sürün bekleyin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)