Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sübab ayarı yardım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar kuba çita125 model motorum var motorum henuz 1600kmde ama motorun subablarından ses gelmeye basladı sık sık sık yapıyor ve motor gaz yememeye basladı yokutadada 2.viteste bayılıyor moor arkadaslar sımdı ben bunun subablarını ayarlattırayımmı cunku gıderken ınsanın sınırını baya bı bozuyor yardımlarınızı beklıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

arkadaslar ayrdım lutfen!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

yardım arkadaslar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Rodaj bittiyse bi bakıma götürmen faydalı olur. Ustaya söylersin garanti kapsamında subap ayarını yaptırırsın. Motoranımın subapları sıkıydı, rodajı bıttikten sonra getir ayarlayalım dediler ama ben güvenmediğimden garantiyi takmadan kendim yaptım, yapıyorum.

hocam zaten motor gaz yememeye basladı gıttıkce acıldı sanırım subablar

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Gaz yememenin nedeni sadece sübap değilki. Neden tek noktaya takıldınız. Kaerbüratöre bi baktır. Sıkıntın muhtemelen ordandır. Sese gelince ayardan sonra değişir muhtemelen. Belinden suyu çekecek kadar sert kullanmadıysan bozamazsın sübapları. Çin malıda olsa. Bendeki sübap seside fazlaydı. Ama zamanla kalmadı. Ha birde yagını fazla ince kullanma.

hocam yag castrolun 15tllık 20-50mı 20-40mı bı actevo yag vardı onu kpoydum ama bu sefer 10-40 castrol koycam süabalarıda yaptrıcam cunku motor sesınden cok subab sesı cıkıyor kaskta bıle duyuluyorsa dusnun yanı :D

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    dostum sıcak yerde oturuyorsan motor cok ısınıyorsa bence sen sen ol 20-40 actevo kullanma cok cabuk bozuluyor bu yağ, piyasada oldukca fazlada satılıyor sahteside olabilir bilmiyorum. ben crossuma o yagı koyduktan 250-300 km sonra bile vites kemik gibi oluyordu. bende artık motoruma tam sentetik PO maximoto 10W-40 kullanıyorum gayet memnunum.
    gelelim motorun gaz yememesine cekmemesine, subabların gevsemesi bence o kadar belli etmez sadece seni rahatsız eder.cok ses yapar. hava filtrene ve karburatorunu kontrol ettir derim

bu arada bahsettiğim yagın fiyatıda petrol ofisi istasyonlarında 17 TL bence ucuzda

yok hocam 10-40 bı castrol yag vardı onu alıcam35tl tam sentetık zaten sevmedım bu yagı arastırdım guzel dedıler ama degılmıs :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)