Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar İçeriye Girin Belki Sizin De İşinize Yarayacak Bilgiler Vardır...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Trojanali58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Royal 150 T1
    Öncelikle s.a arkadaşlar benim bitane scooterım var hisun marka 125 cc makina çok şükür ayağımı kesiyor yerden... ben bu scooterın hakkında gerekse tamir gerekse bakım hepsini anlatayım size belki kendi yapabileceğiniz yada yardımcı olabilecek bişey bulabilirsiniz...Trojanali58 Farkıyla...

1-scooterınızın komple motorunu dağıttınız sente ayarını herşeyini yaptınız ama töbe billah çalışmam diyor ve hiç çalışacakmış gibide olmuyor eğer senteniz doğru ise tüm herşeyi eksiksiz yaptıysanız subaplara bakın emme ve egsoz subabına kesin birisinde kaçak olduğundan dolayı sıkıştırma yapıp benzini patlatamıyordur bunu anlamanın en iyi yolu ise sübaplarınızın üzerlerinden yağ dökün sübabın arasından yağ çıktığını görürseniz o subabınız arızalı demektir. ve sağlam olması için iki subabınızıda değiştirin..

2-motorunuz rolantide tekeri çeviriyorsa tekeri ayağınızla durduğunuzda motorunuz istop ediyorsa arka varyatörünüzdeki baskı balatasında bir arıza var demektir ya kırılmıştır yada sıkışmıştır ama büyük bi ihtimal kırıldığı zaman böyle yapıyor...

3-sente ayarını piston en üst ölü noktadayken yapmalısınız yani şu şekilde piston üst noktadayken egzantirik dişlinizin iki tarafı küçük bir tarafı büyük deliklidir tam piston yukarıdayken o büyük nokta tam yukarıda olmalıdır...

4-eğer motorunuz çalışıyorsa ve siz hiç dokunmadan arıza yapıpta çalışmıyorsa sorun Karbüratördedir memeye pislik gelmiştir bunu gidermenin en basit yolu karbüratörü sökerek ve altını açarak memeleri söküp kuvvetli bir üflemeyle üfleyerek memeleri temizleyebilirsiniz...

5-Motorunuz çok sarsıntılı çalışıyorsa krankı değiştirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz çünkü belli bir km yapmış krank arıza verir malum allah yapısı değil kul yapısı
    krankı değiştirerek bu sorunu giderebilirsiniz...

6-yazda ve kışda 15W40 yağ kullanınız motosikletiniz için 10w40 incedir ama 15w40 biraz kalındır kalın yağ kullanmanız sizin için yararı olduğunu görürsünüz
    çünkü kalın yağ motoru daha iyi yağlayarak ve aşınmayı azaltarak sizin motorunuzu korur...

7-Eğer motorunuz aküyü şarj etmiyor ise motorun (tabi motordan motora fark edebilir bulunduğu yer ama genellikle öndedir) Regülatör vardır bu regülatör statörden çıkan 30-40 voltu 12 volt dc akıma dönüştürerek aküyü şarj eder ama akünüz şarj etmiyor ve devamlı aküden yiyorsa regülatörü değiştiriniz sorununuz bu şekilde hallocaktır...

8-motorunuza anahtarınızı taktınız ne farlar yanıyor nede marş basıyor (akünüzün dolu olduğundan Emin iseniz) beyni değiştiriniz çünkü bu bir beyin arızasıdır beyni değiştirdiğiniz zaman arızanın hallolduğunu göreceksiniz...

Ben 2 Tane Konu Açmıştım Şu Şöylemi Oluyor Bu Böylemi Oluyor Diye Bir Kaç Kişi Dışında Kimse Cevap Yazma Gereği Görmedi Yazandanda Yazmayandanda Allah Bin Kere Razı Olsun Ben Bunları Sivasta Çok İyi Olan Bi Motor Ustası Arkadaşımdan Öğrendim Ve Onun Dediği Gibide Yaptım Maşşallah Motorum Kapımda Şu Anda Canavar Gibi Duruyor Bi Marşa Basılsın Yeterki Hemen Banamısın Demeden Tık Alıyor Sivasın Soğuğunuda Bilen Bilir Canavar Gibi Maşşallah Hiç Tık Demiyor Ne Yokuşta Nede Çalışmada....-------------------Ben Deneme Yanılma Yöntemi Ve Biraz Destek Alarak Motorumu Tamir Ettim Kendi Scooterımda Yaşadığım Arızaları Ve Nasıl O Arızaları Giderdiğimi Anllattım Okuyun Belki Sizede Faydası Olur 10 Tl Vermek Yerine Gidip 100 Tl Vermeyin Yazıktır Günahtır Para Kolaylıkla Kazanılmıyor.......Saygılarımla Ali Taş/Sivas/Merkez.......
    mehmettayfur, anılgan ve crxforever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    İlk olarak dostum güzel yazmışsın fakat resim olmadan kimse okumaya uğraşmaz,
    çünki sıkılır millet,
    ikincisi ben bunu resimleri ile ayrıntılı anlattım zaten
    Belkide sende buradan bakmış olabilirsin
    Sadece ornek verdim ama emin değilim,

Buyur Kolay gelsin,
    Bu arada tebrik ederim,
    her babayiğidin harcı değildir motorla uğraşmak ;)

http://www.motordelisi.com/forum/moto-servis/89455-125-ve-150-cc-scooter-krank-degisimi-full-resim-ve-ayrintilari-ile.html
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Sağol Ali kardeşim.Güzel bilgiler vermişsin.Mutlaka birilerimizin işine yarayacaktır.

Nolann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    Bir scooter sahibi olarak çok çok teşekkür ederim bilgi ve paylaşımlarınız için.

Motosikleti
    Asya Royal 150 T1
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk olarak dostum güzel yazmışsın fakat resim olmadan kimse okumaya uğraşmaz,
    çünki sıkılır millet,
    ikincisi ben bunu resimleri ile ayrıntılı anlattım zaten
    Belkide sende buradan bakmış olabilirsin
    Sadece ornek verdim ama emin değilim,

Buyur Kolay gelsin,
    Bu arada tebrik ederim,
    her babayiğidin harcı değildir motorla uğraşmak ;)

http://www.motordelisi.com/forum/moto-servis/89455-125-ve-150-cc-scooter-krank-degisimi-full-resim-ve-ayrintilari-ile.html
    Sizin Açtığınız Konudan Hiçbişekilde Kopya Alıntı (Ç)Alıntı Yapmadım Örneğinizi Anladım Benim Scooter Hakkında Baya Bi Bilgi Sahibi Oldum Sadece Bildiklerimi Yazdım Hepinize Yardımcı Olabildiysem Bazı Konularda Ne Mutlu Bana Valla Resim Çekmekte Hiç Aklıma Gelmedi Ne Yalan Söylüyüm Çünkü Yaparken Baya Bi Ter Aktıda Benden Hamdım-Piştim-Yandım Misali Saygılar
    anılgan bunu beğendi.

Paylaşımınıza teşekkürler...

Motosikleti
    Asya Royal 150 T1
    Ben Hepinize Çok Teşekkür Ederim Okuduğunuz İçin....

anılgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda titan 1996- java 1969-haojin 2005
    biz sana ve senin gibi başkalarını da düşünebilenlere minnettarız , sağ ol var ol ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler