Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yakıt tüketimi

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar.
    öncelikle söylemeliyimki bende son zamanlarda felaket biçimde motorlara karşı bir heves oluştu allah nasip ederse race tarzı bir motor almayı düşünüyorum
    600 cc kawazaki olur yamaha yada honda
    mesela kawazaki zx 6r modeli ne kadar yakıt tüketir.
    engin bilgilerinize dayanarak beni bilgilendirirseniz sevinirim.
    iyi çalışmalar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Race motorlar özellikle devirli kullanımda çok tüketiyorlar. Eğer bir yarış motoru alacaksanız çokda tüketimini düşünmek yersiz. Çünkü hiçbir race motor devirsiz yavaş kullanılamıyor. Benim thaminim 100km'de 8-9 arası tüketir (çok mu iyimserim yoksa). En iyi bilgiyi sana kullanıcıları bilgi verecektir.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    Bununla ilgili bir başlık var...yakıt tüketimi diye aratıp bir zahmet baksaydın başlığı görecektin ama neyse..
    600 lük bir arkadaşın verdiği oranlar aklınmda.sanırım honda 600f ti.devirsiz kullandığında 4000-5000 civarı 5-6 ama devirli kullnadığında ki bu makineyi devirli kullnamayacaksan ne kıymeti kalır 8-9 litre 100kmde...
    ama böyle bir makine alkacak adamında benzin hesabı yapacağını zannetmem doğrusu..yaparsada yuhh yani
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hoca 600 ler hakkında pek bilgim yok ama şöyle hesaplayalım.. 125cc tek silindir motor yani benim makine: devirli kullanıldığında 100 kmde 4 L fln yakıyo.. artık 4 silindirli makineyide buna göre hesaplamak lazım...

bu arada bildiğim kadarıyla o makinelerde enjeksiyon wardı.. buda yine ortalama yüksek devirlerde 100 kmde 9-10 L ye denk geliyo hemen hemen..

»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajınıza ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Moderatör: Makine **************
    CBR 600F Honda,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler