Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ybr 125 için xenon far

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar dün akşam xenon far aldım daha taktırmadım bugün yada yarın taktıracam
    acaba ekü yetersiz gelebilirmi 2009 ybr 8000k cylone marka

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Akün kaçlık?
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yanlış hatırlamıyorsam 12 w 9 amper yine de akşam ewe gidince bakarım
    zaten balans war xenonda o güç arttırmaya yaramıyormu

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Alıntı rx155 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış hatırlamıyorsam 12 w 9 amper yine de akşam ewe gidince bakarım
    zaten balans war xenonda o güç arttırmaya yaramıyormu
    Burdakilerin 2 tanesini alırsan Sirkeciden Tam tamına işini görür
    http://www.rialli.com/urunler/5657__...cooter-ms2852/
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    eğer gece sürüşü yapacaksan çok fazla işe yaramasını bekleme.Sadece görünürlüğünü arttırır.
    xenonun en akıllıca uygulaması mercekle beraber kullanılmasıdır.Mercek ışığı odaklayarak belli bir yere toplar.
    Oysa motosiklet farlarının çanakları standart ampüllerden aldığı ışığı yansıtmak amacıyla tasarlanmıştır.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    işyerimin gazete dağıtımını yapan 2009 ybr sahibi arkadaş taktırmış.

kısa xenon uzun normal olandan almış.hiç bir ilave donanım takmadan 1 haftadır kullanıyor.aydınlatmasıda çok güzel
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işyerimin gazete dağıtımını yapan 2009 ybr sahibi arkadaş taktırmış.

kısa xenon uzun normal olandan almış.hiç bir ilave donanım takmadan 1 haftadır kullanıyor.aydınlatmasıda çok güzel
    Yerden çok Gökyüzünü aydınlatmasını ve karşıdan gelen sürücülerin gözlerine tecavüz ettiğini atlamışsın sanırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benim aldıgım xenon da kısası xenon uzunu sarı normal bir lamba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:42 PM ----------

yarın takıcam kısmet olursa
    kısaları yakınca xenon 8000k yanıyor uzunları yakınca sarı lamba yanıyor

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    yolun açık olur xenonla fakat akuyle ılgılı sıkıntı yaşamak istemiyorsan gunduz suruslerınde kapamanı tavsıye ederım

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    ybr lerde hiç bir sorun yok direk tak kafan rahat kullan
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    ben cbf 150 ye taktım. hatta olayı bıraz abartarak koruma demırlerıne 2 adet sis farı taktım. sislerede 6000k 2 adet xenon ve normal farada 8000k xenon taktım. hiçbir sıkıntı yaşamassın.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer gece sürüşü yapacaksan çok fazla işe yaramasını bekleme.Sadece görünürlüğünü arttırır.
    xenonun en akıllıca uygulaması mercekle beraber kullanılmasıdır.Mercek ışığı odaklayarak belli bir yere toplar.
    Oysa motosiklet farlarının çanakları standart ampüllerden aldığı ışığı yansıtmak amacıyla tasarlanmıştır.
    +1

xenon lar en iyi neticeyi projektör lens farlarda verirler heleki 8000k çok mavimsi yağmurlu havalarda çok karanlıkta gözlerin yola olan görme kabiliyeti daha az olur xenon kullanacaklar arkadaşlara 6000k beyaz tavsiye ederim hatta tr de pek bulunmaya 4200k en performanslı xenon lardır sarı ve beyez arası bi rengi vardır ama mütiş bir görüş alanı sağlar
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    savaş kayan arkadasımıza katılmıyorum. yanlıs takma sonucu dağınık gösterırse o ayrı. bende öyle bir sorun yok. ışık son derece düzgün hatlarda ..

satoyama 4200k aksarayda satılıyor. fakat ışık dediğin gibi sarıya kaçıyor. takan bir arkadas memnun kalmadığı için sökmüştü.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    arkadaşlar bnde bayramdan sonra alıyorum 8000 kelvin sadece uzunlar.kore malı arkdaştan alıcam o kullanmadı aküsü 5 amper 60 tl ye anlaştım fiyat nasıl
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bnde bayramdan sonra alıyorum 8000 kelvin sadece uzunlar.kore malı arkdaştan alıcam o kullanmadı aküsü 5 amper 60 tl ye anlaştım fiyat nasıl
    fiyat güzel

Motosikleti
    Comet
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerden çok Gökyüzünü aydınlatmasını ve karşıdan gelen sürücülerin gözlerine tecavüz ettiğini atlamışsın sanırım.
    aydınlatmasıda gayet güzeldi kardeşim,ayar diye bişey var ayarlarsın.

1 xenonun farından karşıdaki araç sürücüsü tecavüze uğruyorsa ,otomobillerdeki 4 tanesi bize toplu sex yapıyorlar ozaman.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:28 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:27 AM ----------

Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulabilirsen 5500 yada 6000 al
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00

1 xenonun farından karşıdaki araç sürücüsü tecavüze uğruyorsa ,otomobillerdeki 4 tanesi bize toplu sex yapıyorlar ozaman.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:28 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:27 AM ----------

arabayla önlü arkalı git.arkadaki arabanın farı aynadan yansıyıp gözü rahatsız etmez.birde motosikletle gece karanlığında önlü arkalı git.o zaman anlarsın hanyayı konyayı.

yahu zaten bir abimizin dediği gibi 1-0 yenik başlıyoruz maça.tek bir yerden deli gibi ışık geldiğini düşünsene.arabada çok fazla olmuyor bu dağıtabiliyor.hatta bmw ler , mercedesler standart koyuyor ..

yani geliyoruz dedemin lafına eşek s.....nin bile adabı var
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    Ybr
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta bmw ler , mercedesler standart koyuyor .
    Arkadaşım mercedes,bmw v.s benzeri kalite araçlar orj kullanıyor..Sonradan taktıranların bir çoğu çakmadır ve bunlar ister istemez gözleri alır... Motosiklette o kadarda takılacak mevzu değil,bir lambanın gözü alması başka birde iki lambanın Motosikletle arabayı bir tutma ampül güçleri aynı düzeyde değil..

Motosikleti
    Comet
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabayla önlü arkalı git.arkadaki arabanın farı aynadan yansıyıp gözü rahatsız etmez.birde motosikletle gece karanlığında önlü arkalı git.o zaman anlarsın hanyayı konyayı.

yahu zaten bir abimizin dediği gibi 1-0 yenik başlıyoruz maça.tek bir yerden deli gibi ışık geldiğini düşünsene.arabada çok fazla olmuyor bu dağıtabiliyor.hatta bmw ler , mercedesler standart koyuyor ..

yani geliyoruz dedemin lafına eşek s.....nin bile adabı var
    kardeşim eşeğinkini karıştırma şimdi

demek istiyorsunuz ki motosiklette xenon gereksizdir karşıdan gelen araç sürücüsü için faciadır.

araç sürücülerinin bu kadar hatası varken xenon takma lüksümüz var sanırım.

bak buraya yazıyorum bu kadar pahalı olmasın xenonsuz bir tane motor kalmaz

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800

Ayarlıyamazsın, Aydınlatma mercekle nasıl, merceksiz nasıl görmen gerekiyor sanırım, otomobillerde 4 tane Xenon lamba bulunmaz. 2 tanedir. Ha sis farına da uygulayan hayvanlar olabilir, o da maliyetli ve diğerine göre montajı zor bir iştir.

Bu siteden yararlanabilirsin

http://www.geceucusu.com/

Artı benim yaptığım dönüşüme bakabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-modifiye.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler