Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum Yan Yattı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Vwgmk2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY100-E
    Hepinize günaydın arkadaşlar,
    Dün babamın işyerinde kendi yaşlarımda olan patronun oğluna aşırı ısrarları sonucu motoru sürmesi için verdim.(Keşke vermez olaydım ) 1. viteste dolaşıyordu yavaş yavaş daha sonra hızlanıp ani frenlemelere falan başladı ve sonra karşıda duran istif edilmiş straforlara çarptı. Tam motoru yeter bu kadar alıyım derken geri döndü tekrar sürmeye devam etti ve ilk önce palete sürttü daha sonra da galiba reflexle gaza iyice yüklenerek motorla birlikte sol tarafa düştü. Motor sol tarafa yatık haldeyken karbüratörden galiba biraz benzin aktı daha sonra da sol taraftan galiba ön dişliden yağ aktı 300 ml civarında bende hemen koşarak motoru stop ettim. Motoru kaldırdık filan çocuğa baktık elleri kolları yüzülmüş tabi ben o sinirle çocuğa hiç acımadım motorumu incelemeye başladım. Sol ayaklık baya bi yamuldu vites küçültmemi engelliyecek kadar. Sol tarafı çizildi ve ön zincir kapağı çatladı neyse Allah tan çocuğa daha büyük birşey olmadı.
    Arkadaşlar motor sol yanına yattığında 1. vitesteydi ve hala çalışıyordu benzin ve yağ gelmesi normal midir? Ben zaten motoru hiç çalıştırmadan ittirerek eve getirdim.
    Bugünde yağ ekleyip söktüğüm yan plastikleri yerine takıcam. İlk defa böyle bi durumla karşılaştım bir daha motorumu babamın oğlu olsa vermiycem

Biraz uzun oldu kısaca yazayım motor sol tarafına yattı yağ ve benzin gelmesi normal midir? Birde yağ ekleyip çalıştırsam bir sorun olurmu ?
    Şimdiden çok teşekkürler .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Motorun yağ seviyesini kontorl edin. Eksilttiği kadar yağ ekleyinde. bu işlerde usta değilsenız bi servisine götürün incelesınler.Çünkü motor yağı nereden attı ? bıde o war.

Motosikleti
    Kuba XY100-E
    Cevap verdiğiniz için teşekkürler, yağ seviyesini kontrol ettim yarıdan biraz daha az min. seviyenin üstünde. Bugün yağını tamamlayacağım. Dün söküp baktım galiba ön dişlinin oradan atmış yağı .

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Ben de dün siftah yaptım motor yatırma konusunda. Bahçeye parkederken sağ ayağım boşluğa geldi motor bacaklarımın arasında sağa doğru yattı. Ben düşmedim bereket motorda da bişi yok. Sağına soluna baktım ama bir şey göremedim.

Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Kuba XY100-E
    Teşekküerler size de çok geçmiş olsun, şunu kafama kazıdım ki motorunu kimseye sürdürmeyceksin

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Verme tabi motorunu. 1500 lira cezası var de verme kimseye.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Arabayı motoru geçtim emanet bisiklete bile binmeyeceksin. Ben bunu bilir bunu söylerim...
    Vwgmk2 bunu beğendi.

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    son iki satırda özet geçtiğin iyi olmuş yoksa kimse okumucaktı :D

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Kuba XY100-E
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Teşekkürler

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende 2000 yılında aldığım 0 km motoru bi arkadaşa verdim kıramadım tabi daha kalkış yaparken pat düştü ben akıllan madım başka bi arkadaşa daha verdim motorla öyle bi kaza yaptık ki ben arkasındaydım motor pert oldu
    şimdi motoru baba ma bile vermiyom ne olur ne olmaz

Motosikleti
    Kuba XY100-E
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2000 yılında aldığım 0 km motoru bi arkadaşa verdim kıramadım tabi daha kalkış yaparken pat düştü ben akıllan madım başka bi arkadaşa daha verdim motorla öyle bi kaza yaptık ki ben arkasındaydım motor pert oldu
    şimdi motoru baba ma bile vermiyom ne olur ne olmaz
    Bende akıllandım artık isterse darılsınlar yine vermem motorumu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Bugün de giderken arka lastik patladı yada indi tam anlayamadım bişey var motorda bi ağız tadıyla binemedik

oguzhansan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --HYOSUNG GV250-- pinokyo bisikleti de duruyor :)
    Şimdi motorsuz olsam da,suzuki gs 500 aldıgım sıralarda Rahmi BARUTÇU şöyle birşey demişti "Motor düşürenindir!" çok da doğru söylemiş ama senin durum biraz sakat, patronun oğlu ne de olsa. çaktırmasa bile acısını sonra bi şekilde çıkartır

Motosikleti
    Kuba XY100-E
    Alıntı oguzhansan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi motorsuz olsam da,suzuki gs 500 aldıgım sıralarda Rahmi BARUTÇU şöyle birşey demişti "Motor düşürenindir!" çok da doğru söylemiş ama senin durum biraz sakat, patronun oğlu ne de olsa. çaktırmasa bile acısını sonra bi şekilde çıkartır
    O kadar zeki olduklarını sanmıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)