Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

dragstar 650 marş rublesi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    selam merhaba benim dragstara marş verdiğimde cıgırtılı bir ses cıkarıyor,marş rublesi sanırsam değiştirmem lazım ama servislere ve kasaplara yaptırmak istemiyorum karar verdim kendim yapacağım
    öncelikle rublesi temini ve statör kapagı için sızdırmaz contası lazım bunları nasıl gerçek fiyatına bulurum
    ayrıca ruble değişimi daha önce yapan yada gören oldumu? yani ayar yapılması gereken bi durumu var mı ki ben sanmıyorum sök değiştir şeklinde yapılıyor kanımca.

yardımcı olabilirseniz sevinirim
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ruble için ayar mayar gerekmez...sök tak yapman yeterli...
    conta içinde orjinal aramana gerek yok...
    sanayide contacılardan birisine statör kapagını götür ona göre contayı keser verir...
    o contayı takmadan öncede sıvı conta alıp cok ince bir katman halinde sürersin her iki tarafa...işin tamamdır...
    illede orjinal dersen de oda senin bileceğin iş...kolay gelsin...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    dragstar başlığına yazdım hocam.

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruble için ayar mayar gerekmez...sök tak yapman yeterli...
    conta içinde orjinal aramana gerek yok...
    sanayide contacılardan birisine statör kapagını götür ona göre contayı keser verir...
    o contayı takmadan öncede sıvı conta alıp cok ince bir katman halinde sürersin her iki tarafa...işin tamamdır...
    illede orjinal dersen de oda senin bileceğin iş...kolay gelsin...
    hocam ben sıvı conta ile sanayi contasını tavsiye etmiyorum, hele sıvı contada ehil değilinse motoru eline bile alır, riske değmez.. Orjinal conta bir taraf ince, orta kalın, diğer taraf ince şeklinde, sanayi contası tam oturtmuyor..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dragstar başlığına yazdım hocam.

hocam ben sıvı conta ile sanayi contasını tavsiye etmiyorum, hele sıvı contada ehil değilinse motoru eline bile alır, riske değmez.. Orjinal conta bir taraf ince, orta kalın, diğer taraf ince şeklinde, sanayi contası tam oturtmuyor..
    contanın görevi sızdırmazlık saglamak değil mi? tabiki kalınlık fark yaratır contada ama muadil contayı bulsam bile ruble sıkıntımda var bunları temin etmem gerekiyor:S
    wemoto ya baktım fakat ruble ve conta bulamadım:S
    verdiginiz bilgi için sağol bende sök tak oldugunu dusunuyorum malzemeleri bulduğumda ( inş ) resimli anlatımlı yayınlıcam burda ruble değişimini
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıvı conta fazla sürüldüğünde yağ kanalını tıkıyor...motor kitlemeye kadar yolu var...onun tehlikesini biliyorum...o yüzden ince bir katman halinde sürersin dedim...
    drag starın contasının bağzı kısımları ince-kalın ise tabikide sanayide kestirmek dogru olmaz... o motoru kullanlar tabiki de daha iyi bilir...ben genele olarak yazdım....
    ankara da iken boş zamanlarımda tamircide çalışırdım...zzr600 ün contalarını bile sanayide kestirmiştik...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)