Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

benzinsız kalan motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    125 cc mondial scooterimle yolda giderken biranda benzin bitti ve iterek evin önüne getirdim benzin koymadım 1 gece benzinsiz kaldı ve obürgün saat 14.30 civarlarında benzin almaya gittim benzini getirdim 5liralık kola şişesine benzin aldım getirdim döktüm içine motorun kapağı kapadım marşa bastım motor çalışmıyor çalışacakmış gibi oluyor çalışmıyor marşa basa basa aküyü bitirdim ve koydum sinir oldum acaba boğulmuş olabilirmi veya benzinmi az geldi anlamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı beypazarlı06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc mondial scooterimle yolda giderken biranda benzin bitti ve iterek evin önüne getirdim benzin koymadım 1 gece benzinsiz kaldı ve obürgün saat 14.30 civarlarında benzin almaya gittim benzini getirdim 5liralık kola şişesine benzin aldım getirdim döktüm içine motorun kapağı kapadım marşa bastım motor çalışmıyor çalışacakmış gibi oluyor çalışmıyor marşa basa basa aküyü bitirdim ve koydum sinir oldum acaba boğulmuş olabilirmi veya benzinmi az geldi anlamadım
    Geçen dedim ya hortumlardaki benzin boşalırsa karbüratöre benzin şırıngalaman gerek, o işte sorun

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    MEngü bu mondial seni kalifiyeli eleman yaptı galiba

Yada bu ustalık başka yerden
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    mengu 16 10 milyonluk veya 15 milyonluk benzin alsam bu sorun çözülür deyimi

Motosikleti
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MEngü bu mondial seni kalifiyeli eleman yaptı galiba

Yada bu ustalık başka yerden
    Ya bu dediğim 2006-2007'de kullandığım mondial scooterdan kalma bilgi, evde durmuyodu babamın çalıştığı fabrikada duruyodu motor, ara sıra binerdim çalıştırmak için karbüratöre benzin şırıngalardık.

mengu 16 10 milyonluk veya 15 milyonluk benzin alsam bu sorun çözülür deyimi
    Benzin deposunun içine kompresör hortumu sokup benzin musluğuna doğru hava basarsan da çalışır şırıngayla uğraşmak istemiyosan. Benzin deponun ağzına kadar dolu olsa bile bişey fark edeceğini sanmıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu dediğim 2006-2007'de kullandığım mondial scooterdan kalma bilgi, evde durmuyodu babamın çalıştığı fabrikada duruyodu motor, ara sıra binerdim çalıştırmak için karbüratöre benzin şırıngalardık.

Benzin deposunun içine kompresör hortumu sokup benzin musluğuna doğru hava basarsan da çalışır şırıngayla uğraşmak istemiyosan. Benzin deponun ağzına kadar dolu olsa bile bişey fark edeceğini sanmıyorum.

ya ben şimdi onlan uraşmak istemiyorum hortumu takamam benzin filan kaçırır daha kolay bi yolu yokmu mesela beklemek desem

Motosikleti
    Belki depoyu tamamen doldurup kapağını kapayıp motoru sallasan zıplatsan biraz benzin gider

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    benzin hortumunun göz hizasıyla deponun neresine bağlı

Motosikleti
    benzin hortumunun göz hizasıyla deponun neresine bağlı
    Musluk depo kapağının tam altında hiza olarak.

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    aküyü şarz yaptır, motosikletin marş ına basarken sakın gaz verme . çünki yakıt musluğu vakum yolu ile açılıyor. sen gaz verirsen yakıt karbüratör e inemez.biraz marş süresi uzun olacaktır ama kesin çalışır. çünki benzin bitmeden önce çalışıyordu....

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    mengu ben de 150 lik bir atv vardı motorları scooterlerle aynı karbüratörde kalan benzinin zamanla oktan düşüyormuş sanırım herneyse karbüratörde bi vida var onu açtığımzda benzin akıyor oradan yapsa bu arkadaşımız olmaz mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)