Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Led aydınlatma takılması

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bu da benim kısa farlara taktığım arka led aydınlatma sistemim belki 4 + 2 ayaklı şeytanlar bizi biraz daha fazla görür de ona göre 4 tekerleğini yolda sürer, yoksa yol mol dinlemeyip üstümüzden geçip gidecekler[IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    cousinecruis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Bir başka icadım olan ön gidona fosforlu plastik levha yerleştirmem. Kullandığım malzeme araçlarda olan trafik setinin içinde bulunan üçgen işaret levhasını keserek ve plastik kelepce kullanarak yaptım oldi.
    [IMG][/IMG]

cousinecruis ve hellboys bunu beğendiler.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    güzel olmuş emeğe saygı bende motorun ön tarafına beyaz çakar taktım ikiside beyaz buda yasak mıki kafama takıldı acaba
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O değil de motorun rengi çok güzel
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    benim ledler çakarlı değil kısa farı yakınca devamlı yanıyor yasak olup olmadığı hakkında bilgim yok ama çakarlı yasak olduğunu biliyorum. rengi için teşekkür ederim. darısı motor sevenlerin başına

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Bende motorumun arka farlarından paralel çekip üst kısmada sağ sol sinyal ve ortayada bir stop lambası takamyı üşdünüyorum led aydınlatmalı bu da yasak mı çakar ı da yasak olduğunu bilmiyodum şöyle bi çakar taksak yasak olurmu http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...10184050/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Bende motorumun arka farlarından paralel çekip üst kısmada sağ sol sinyal ve ortayada bir stop lambası takamyı üşdünüyorum led aydınlatmalı bu da yasak mı çakar ı da yasak olduğunu bilmiyodum şöyle bi çakar taksak yasak olurmu http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...10184050/detay

Motosikleti
    bende thepope dediğiniz gibi yapmayı düşünüyordum benim arka stop ve sinyallerim ledli, ama ledlerimin gücü yüksek çıkınca motorun stop ve sinyalinin gücü düşük o yüzden desteklemedi bende ön kısa fardan elektrik almayı düşünerek bu şekilde yaptım yoksa sizin dediğinizi yapıcaktım. ama belki led sayısını kısa tutarak belki verim elde edebilirsiniz denemek lazım kolay gelsin şimdiden. şöylede yapabilirsiniz stop a değilde sinyale yaparsanız daha iyi olur nede olsa yanıp sönüyor

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    benim motor keeway sl 150 farlar çamurluk altında kalıyor sisy barı var bende sisy bara alttakilere paralel bir şekilde led far takıcam gece görünürlüğü çok etkiyecğini düşünüdüğümden çift sinyal ve çift stop mantıklı olur diye düşünüyorum birde sis farkı takıcam zenon takıcaktım ama mercekli olmayanların karşı tarafın gözünü aldığını söyleyen çok oldu bu arada benim akü 8a ve elektronikten anladığım için 10 tane led olsa bile en fazla 2 watt bi enerji çeker ve bunu karşılayacğına akünün eminim benim düşünücem alt stoptan paralel çekmek led olduğu için direnç koyucam önüne tabiki

Motosikleti
    benim stop sinyallerim ledli gücü düşük olduğu için desteklemedi ama sizin motorunuz stop ve sinyalleri eski tip yuvarlak lamba olduğu için sorun yaşamazsınız yapılabilir kolay gelsin.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Motorun arabanın vs.. Arka tarafında beyaz ışık kullanmak yanıltıcı olduğu için yasak diye biliyorum. Kırmızı olsaydı daha iyi olurdu. Gidiş yönünüzü çıkaramayabilirler diğer şoförler... Bence daha tehlikeli olmuş çünkü bu ledler hakkaten kuvvetli oluyorlar...
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    Teo23 tşk ederim doğru söylüyon zaten arka stop lamba ledli ve frene basınca az ışık veriyor doğal olarak stop ışıklarını sönük gösteriyor kimse farkına varmaz. o konuda yeni fikir icat etmem gerekicek aklımda bazı bikirler dolaşır du anda. tekrar tşk ederim bol güneşler herkeze.

Motosikleti
    Ne demek, fikir paylaşalım ki daha iyi için... Bu arada motor çok güzelmiş güle güle kullanın

Motosikleti
    tşk ederim teo23 kardeş akşam ledleri sağ sol ve arka stop olmak üzere üçe ayırdım ilk denediğimde yapamamıştım bağlantı uçlarını yanlış baglayarak devreye alamamıştım ama akşam hallettim, stop ledini küçük bıraktım ledler stop lambama göre yüksek işik veriyor o yüzden kısa tuttum ama sinyallerim 50cm yakın

---------- Post added at 08:04 ---------- Previous post was at 07:53 ----------

aklıma birde şöyle bir fikir geldi geçen ön fara h4 ampül takılması işlemini denedim ve her şey uyyor fakat eski ampül duyunu biraz kablo ucu kalmak şartıyla ve kabloların ucuna h4 ampul ayaklarına geçicek bir aparat var onu takarak h4 ampül uygulaması yapılabiliyor, elimdeki h4 ampülün uzun kızmı çalışmadığı için denemedim ama almayı düşünüp uygulayacağım.

---------- Post added at 09:57 ---------- Previous post was at 08:04 ----------

Stop olarak kullandığım uç kısım
    [IMG][/IMG]

Sol sinyal olarak kullandığım bölüm
    [IMG][/IMG]

Sağ sinyal olarak kullandığım bölüm
    [IMG][/IMG]

bu şekilde komple yanan ledlerimi stop sağ sol olarak değiştirdim.

---------- Post added at 10:07 ---------- Previous post was at 09:57 ----------

Buda yaptıktan sonra deneme videosu

Motosikleti

görüntü kalitesi biraz kötü olmuş yapıcak bir şey yok.

Motosikleti
    Maaşallah güzel motor, işçilik güzel malzeme kaliteli sayılır. Dikkatli kullanımla uzun süre gidecek bir motor. Hala arka tarafta beyaz ışık kullanma derim ben... ;) Neresi motorun önü, neresi arkası karışabilir. ;)

Motosikleti
    arkadaki stop ışığı en fazla 7cm uzunluğunda kısa bıraktım ki stop larımı görsünler diye

Motosikleti
    Yapım aşaması itibari ile resimler
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

arkadaşlar arka kuyruk kısmına taktığım ledleri yerlerini değiştirerek plaka altına fren aydınlatma olarak değiştirdim
    [IMG][/IMG]

sinyallerin yerinide arka kuyruktan alıp arka lastiği tutan çatala monte ettim
    [IMG][/IMG]

buda sol sinyal yerleştirdiğim yer karşılıklı olarak aynı yerlere yerleştirdim.ekzoz tarafıdaki pek pazla rakedilmiyo ama güzel oldu.
    [IMG][/IMG]
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)