Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

elektrikçi arkadaşların dikkatine (2) bunlar ne kablosu acaba? (resimli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    doganugursen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight ve keeway supershadow
    arkadaşlar geçen gün aküyü şarj ettim evde daha sonra monte etmek için seleyi çıkarttığımda 9a 9 olan fişleri gördüm ancak tesisattaki şu 2 kablonun boşta olduğunu farkettim. daha doğrusu bunlara bişiler bantlamışlar ama eskidiği için elimde kalmıştı diğer parçaları :S bunlar ne kablosu olabilir?

boşta duran kablolar

dokuzlu fiş

kabloların tümü bu kutuya giriyor... (not: benim sol sinyal çalışmıyor ancak sağ sinali açtığımda bu kutunun içinden çik çak çik çak diye sinyal seside geliyor sol tarafı açtığımda ise sadece bir kere çik yapıp duruyor ampüller sağlam ama sinyal çalışmıyor)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

boşta duran kabloların rengi siyah ve kırmızı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    sis lambası vs bağlamış olabilirler...
    bence fazla kurcalamayın...
    sinyal için ise o kutunun içindeki sinyal flaşörünü çıkartın ve koldaki sinyali sola verin... flaşörden cıkan kabloları birbirine değdirin... sol sinyal, far gibi devamlı yanarsa yeni bir flaşör alıp takın...sorununuz çözülür...yanmaz ise bir de sağı deneyın sağ sinyaller mutlaka yanacaktır... o zaman sorunu sinyal kolunun içindeki mekanizmada arayın...
    çık yapıp duruyor demişsiniz...sinyali sola verin ama elinizi düğmeden çekmeyin kolu devamlı solda tutun....
    bakın bakalım bu sefer yanacak mı yanmayacak mı...
    benim kinroad xt250 ninde sinyal kollarında sorun var...düğmeye dokunmamla yanmıyor... biraz sertce ittirince yanıyor...
    doganugursen bunu beğendi.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum herşey olabilir o 9 lu fişte eksik varmı? Varsa karşılığı nereye gidiyor onu tespit et.Oradaki kabloları ölçer ona göre bağlarsın.Eksik yoksa extradan çekilmiş olabilir sis farı vb. aksesuarlar için.Kablo fotoğrafı ile birşey demek mümkün değil.Takip edip nereye gittiğini nereden geldiğini bulursan tam olarak ne işe yaradığını söyleyebiliriz.

Motosikleti
    kablolar tesisatın içinden geliyor sonradan o hortumlardan çekilir mi bilemiyorum :/ ama haklısın tabi fotoğraftan anlaşılıcak gibi de değil
    9lu fişte hiç eksik yok tüm renkler karşılıklı bir birine giriyor o nedenle kafamı karıştırdı zaten
    orijinal tesisatta daha sonra takmak istenebilir diye sonrası için sis farı kablosu koyarla mı ki acaba :S

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum o hortumların içineden kablo göndermek zor birşey değil.Kabloları takip et nereden geliyor bakalım

Motosikleti
    aynen yarın bi takip edelim bakalım neler çıkıcak altında

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sis lambası vs bağlamış olabilirler...
    bence fazla kurcalamayın...
    sinyal için ise o kutunun içindeki sinyal flaşörünü çıkartın ve koldaki sinyali sola verin... flaşörden cıkan kabloları birbirine değdirin... sol sinyal, far gibi devamlı yanarsa yeni bir flaşör alıp takın...sorununuz çözülür...yanmaz ise bir de sağı deneyın sağ sinyaller mutlaka yanacaktır... o zaman sorunu sinyal kolunun içindeki mekanizmada arayın...
    çık yapıp duruyor demişsiniz...sinyali sola verin ama elinizi düğmeden çekmeyin kolu devamlı solda tutun....
    bakın bakalım bu sefer yanacak mı yanmayacak mı...
    benim kinroad xt250 ninde sinyal kollarında sorun var...düğmeye dokunmamla yanmıyor... biraz sertce ittirince yanıyor...
    düzeltme
    sol sinyal, far gibi devamlı yanarsa
    demişim...bu yanmazsa olacak... özür dilerim...

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alarm kitine benziyor o kutu ve fiş...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)