Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ikinci motor,

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    ikinci motor olarak kanuni tiger250 almayı dusunuyorum malum dıger motorumu sattıktan sonra sadece gılera ya bınıyordum ancak yaz mevsımınde eve gıdıp gelmek ıcın gılera uygun degıl hem fazla yakıyor hemde uzun yolda cok rahatsız,,
    ayda tahmınen 650km yol yapacagım tiger lar 110-120km sabıt hızla gıdebılırmıyım yakıtı nasılsıldır yolda bırakırmı şişermı yanı,,

teşekkur ederım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben şahsım adına söylemem gerekirse tiger'dan uzak dur. Uzun yol mu !! şehir içinde bile yolda bırakır..

Motosikleti
    kanunı olmassa keeway 250 shadow da olabılır kısaca uzun yolda rahat ucuz az yakan bır motor lazım 110-120km/s hızı gecmem...

Büyük comment!

[img]http://www.*********************.info/kv.gif[/img]

bana soracak olursan cbf 150 çok rahat işini görür az yakar çok sorun çıkarmaz parça konusunda sıkıntı yaşamazsın çok pahalı değildir ama arka dişliyi 38 yaparsan 110-120 km hız ı motoru zorlamadan göre bilirsin tabi bu benim düşüncem başım ağrımasın diyorsan honda iyidir rahat ucuz az yakan kelimelerinede uyuyor

Motosikleti
    yılbası dolayısıyla ıslerımın yoğunluğundan ınternete gıremedım,,
    hıc tıger ı olan yokmu arkadaslar burda bı arkadasda var cok uygun fıyata verecek ama bu motorla mesela sabıt 110km/s hızla gıdebılırmıyız bındım motora bıraz agır gıbı geldı 250lık bı motora gore agır bı sase var,
    ayrıca motoru aylar sonra calsıtırdık tek mars aldı motorda en ufak subap zıncır v.s yok kendım motordan cok ıyı anlamam ama sesınden de bılırım
    benım gılera 650kmde 180 tl yakıyor ustelık eve gıdıp geldıkten sonra bı hafta el bıleklerımı sırtımı boynumu hıssetmıytoum onun ıcın rahat bısey almam lazım...

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı erdemed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yılbası dolayısıyla ıslerımın yoğunluğundan ınternete gıremedım,,
    hıc tıger ı olan yokmu arkadaslar burda bı arkadasda var cok uygun fıyata verecek ama bu motorla mesela sabıt 110km/s hızla gıdebılırmıyız bındım motora bıraz agır gıbı geldı 250lık bı motora gore agır bı sase var,
    ayrıca motoru aylar sonra calsıtırdık tek mars aldı motorda en ufak subap zıncır v.s yok kendım motordan cok ıyı anlamam ama sesınden de bılırım
    benım gılera 650kmde 180 tl yakıyor ustelık eve gıdıp geldıkten sonra bı hafta el bıleklerımı sırtımı boynumu hıssetmıytoum onun ıcın rahat bısey almam lazım...
    Ben bu yaz çift silindir 250 cc bir çin malı bir chooper kullandım 1 ay imiğimi kuruttu yakıtta bence tiger kilometre de en az 25 kuruş yakar Senin gilera ile kapışır yani başka alternatifler düşünün derim

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Tigerdan uzak dur, hatta çin işinden uzak dur madem ekonomi yapacaksın... Cihan54 her hafta bir kere yolda kalıyordu onunla. YBR-CBF tarzı bişey işini görmezse GV250 de tavsiye edebilirim. 100km'de 3,5-4 civarı yakar, 110-120 çok rahat gider.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakın bir arkadaşımda Tiger S vardı.Açıkçası sürekli 110-120 km hızlarda sürülecek bir motosiklet değil.İdeal seyir hızı 90-100 km civarında.Tiger'ı sürekli 110 ve üzeri hızlarda kullanmak hem motosikleti hem sürücüsünü yorabilir.Tiger almaya niyetiniz varsa bile kesinlikle 2008 üstü olan Tiger S almanızı öneririm.Tiger S lerde normal Tigerlarda olan bir çok kronik problem çözülmüş durumda.Bakımları düzenli yapılırsa motor aksamının sorun çıkaracağını sanmam ama elektrik tesisatı gerçekten zayıf.Yakıt tüketimi 100 km de 3-4 lt arasıydı yanlış hatırlamıyorsam.110-120 km sabit hızlarda yolculuk yapabileceğiniz 250 cc motorsiklet arıyorsanız Hyosung'un 250 likleri bu ihtiyacınıza cevap verebilir tabii fiyatları Tiger lara göre biraz tuzludur.

Motosikleti
    tesekkur ederım tıger dan vazgectım...
    keeway 250 shadow arastırmaya basladım baska bır arkadasta da keeway var 1800-2000tl gıbı alınacak.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Macera arama, bak yukarıda birisi CBF 150 tavsiye etmiş. 110 hızı var. Arka dişliyle 120, yeter de artar bile.

İşin ucunda az fazla para vermeyi düşünmüyorsan da ilerleyen zamanlarda ve satarken totalde daha karlı olduğunu göreceksin.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)