Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 yeni kasa Tako'sunu eski kasaya monte etmek.

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Merhabalar.

Bir arkadaşımda yeni kasa CBF150 mevcut.

Değişelim mi göstergeleri dedi. Bana uyar dedim. Vites göstergesine ihtiyacım yok ama devir olsa hoş olurdu.

Sorum ise şu, daha önce eski kasa CBF'e devir saati takan oldu mu ( çin malı göstergelerden değil orjinal yeni kasa takosu yani)

Yapan yada yapmayı deneyen var ise beni aydınlatır ise sevinirim ne yapmam gerektiği konusunda.

Şimdiden teşekkürleer.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladığım seninki vites göstergeli arkadaşınınki devir saatli.

Sen devir saatli olanı alıp takabilirsin vites göstergesi kablolarını iptal edersin sorun olmazda arkadaşının motoruna vites göstergesini takmak için motor kısmına vites müşürünüde takması lazım.Bunuda dipnot düşelim.

Asıl soruya gelirsek takılır devir saatinin çalışma mantığı aynıdır.Sorun olmaz.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım seninki vites göstergeli arkadaşınınki devir saatli.

Sen devir saatli olanı alıp takabilirsin vites göstergesi kablolarını iptal edersin sorun olmazda arkadaşının motoruna vites göstergesini takmak için motor kısmına vites müşürünüde takması lazım.Bunuda dipnot düşelim.

Asıl soruya gelirsek takılır devir saatinin çalışma mantığı aynıdır.Sorun olmaz.
    Gayet doğru anlamışsınız. Bende şuanda vites göstergesi var onda devir saati. Değiştiricez. Yani ben deviri alıcam o vitesi.

Onun takmasına ben karışmayacağım açıkçası, tek derdim devri nasıl çalıştıracağım. Hiçbir fikrim yok bu konuyla ilgili.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kısaca açıklıyayim o zaman dostum.Devir saatinde 3 kablo olur.Biri + diğeri - olacak.Bunları sabit biryerden alıcasın.3. kabloda bobinden gelecek.Bu kadar.Biraz araştırırsan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsin.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısaca açıklıyayim o zaman dostum.Devir saatinde 3 kablo olur.Biri + diğeri - olacak.Bunları sabit biryerden alıcasın.3. kabloda bobinden gelecek.Bu kadar.Biraz araştırırsan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsin.
    Kolay iş diyosunuz.. )

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Daha önce yurt dışından devir saatli tako getirtip türkiyedeki cbf'e takan bir arkadaş vardı. Hatta yanlış hatırlamıyorsam yurt dışından gelende hem devir saati hemde vites göstergesi vardı.. Forumda biraz araştırırsan bulabilrisin.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)