Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bujiyi değiştirdim motor çalışmıyor :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Arkadaşlar az önce bujiyi değiştirdim bujiye elektirik geliyor ama motor çalışmıyor benzini ateşlemiyor. Orjinal bujisinden önce uzun buji denedim elle motoru döndürdüm baktım motor dönmüyor çat diye bi ses geldi zorlamadığımız halde. Sonra onu çıkardık kısa orginali taktık şimdi motor ateşlemiyor. Benzin kokusu geliyor egsozdan . Acaba içinde bişiyimi kırdık sibop ayarımı bozuldu anladım.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pistonu delmemişsindir inşallah..

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Sanmam ya okadar kolay delinmez herhalde Animasyonlarda izlediğim kadarıyla buji uzun kaldığı için siboplar bujinin ucuna çarpmış ve muhtemelen ayarı kaçtı diş atıp. Delicek kadar bi güç uygulamadık yavaşça çevirip gitmediği yerde bıraktık . Piston oakdar kolay delinmiyordur herhalde

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    geçmiş olsunda kardeş amacın neydi anlamadım,uzun buji kullananlar,bide kısa takayım bakalım nolcak dese tmm da,senin bujiyi uzatmandaki cesaretin taktire şayan olmuş..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya subapların kafasına çarpmıştir ya da pistonun tepesine değmistir..ses gelmesi pek hayırlı alamet değil

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsunda kardeş amacın neydi anlamadım,uzun buji kullananlar,bide kısa takayım bakalım nolcak dese tmm da,senin bujiyi uzatmandaki cesaretin taktire şayan olmuş..
    Tamirci bir akrabanın fikriydi :( dt 125, xl 200 falan onlarda uygulamış.uzun bujinin ucu eğrilmiş yanlarındada ince iki ezik vardı. Acaba sibopları çalıştıran mekanizmada mı sıkıntı oldu. Çünkü hiç pistonu zorlamadık . deydiği yerde çat etti çıakrdık bujiyi. Yani büyük bi güçle zorlamadık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Elektirik var benzin geliyor hava geliyor ama çiğ benzin atıyor . Bu ayarın kaçtığından mıdır ? Herhangi bir şey kırılmuış mıdır ? Siboplar okadar kolay kırılır mı? Diyelim bujiye çarptı sbop başı onu iterken yada çekerken kırılmış olabilir mi? Kopresyon var motorda güp güp diyede ses geliyor boğuk boğuk çalıştırmaya çalışırken.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motor hakkın rahmetine kavuşmuş. Sökülüp verdiği hasara bakmak gerek ve ona göre tadilat yapmak gerek.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanmam ya okadar kolay delinmez herhalde Animasyonlarda izlediğim kadarıyla buji uzun kaldığı için siboplar bujinin ucuna çarpmış ve muhtemelen ayarı kaçtı diş atıp. Delicek kadar bi güç uygulamadık yavaşça çevirip gitmediği yerde bıraktık . Piston oakdar kolay delinmiyordur herhalde
    Buji subablara değmez kolay kolay, subablara bile değdiyse zaten pistona değmek için fazlasıyla uzundur pistona değer.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    o bahsettiğin şeyi bende deneyecektim ve tamirci "pistonlar sandığın gibi kalın değil, çok ince, hemen delinir" demişti. sanırım pistonu delmişsin.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

emme subabının ucunu hafiften çizmiş olsan subap kapansa bile odaya benzin dolar, motor çalışmaz egzostan çiğ benzin atar..tahminimce subapın kafası bujiye takıldı..buji pistonun tepesine de zarar vermiş olabilir bu sefer yağına benzin karışır..söküp bakmak lazım..

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    ağlamak istiyorum :(

Umarım delinmemiştir yoksa büyük masraf çıkıcak :( Ama öyle limon sıkar gibi yavaşca değdiği yerde bıraktık sonra bujiyi çıakrdık bu kadar az bi güçle piston gider mi ya :(

Saolun arkadaşlar en azından karşılaşacağım şeyler hakkında beni aydınlattınız :(

YArın tamirci yolu gözüktü ozaman bana. Motor bloğunu komple sökmeye gerek var mı? Yoksa silindiri sökmek yeterlimi bu kontrol için

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Ercan abim ne yaptın ya inşallah büyük bir sorun çıkmaz hallolur çok üzüldüm.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ağlamak istiyorum :(

Umarım delinmemiştir yoksa büyük masraf çıkıcak :( Ama öyle limon sıkar gibi yavaşca değdiği yerde bıraktık sonra bujiyi çıakrdık bu kadar az bi güçle piston gider mi ya :(

Saolun arkadaşlar en azından karşılaşacağım şeyler hakkında beni aydınlattınız :(

YArın tamirci yolu gözüktü ozaman bana. Motor bloğunu komple sökmeye gerek var mı? Yoksa silindiri sökmek yeterlimi bu kontrol için
    kulbütör kapağı sökmek lazım ilk. sübaplarda birşey varsa ordan anlaşılır. birşey yoksa silindir üst kapağın sökülmesi gerek.
    Ahmanamra bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ercan abim ne yaptın ya inşallah büyük bir sorun çıkmaz hallolur çok üzüldüm.
    Eyvallah kardeşim napalım dinledik birini işte hoş kötü bi niyetide yoktu ateşlemede zaten bi zayıflık vardı oda daha önce bu yöntemle bir çok cross çalıştırmış uzun yıllar.Edeniyelimd edik nasılsa motoru çalıştırmadan pistondan anlarız dedik anlattığına göre kafama yattı sonra böle oldu işte :( Neyse ben eve sokayım motoruda kurcalıyayımö battı balık yan gider

Dediğiniz gibi kulbüratörü söküp bi bakalım hele. fikri verenin dediğine göre sibopları döndüren zincir dişte atmış olabilir diyor. Eyvallah .

Motosikleti
    kymco activ 110
    Arkadaşlar az önce bujiyi değiştirdim bujiye elektirik geliyor ama motor çalışmıyor benzini ateşlemiyor. Orjinal bujisinden önce uzun buji denedim elle motoru döndürdüm baktım motor dönmüyor çat diye bi ses geldi zorlamadığımız halde. Sonra onu çıkardık kısa orginali taktık şimdi motor ateşlemiyor. Benzin kokusu geliyor egsozdan . Acaba içinde bişiyimi kırdık sibop ayarımı bozuldu anladım.
    sorun buyuk gibi gozukuyor sanirim kas yaparken goz cikarmissin zor bir durum gecmis olsun
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulbütör kapağı sökmek lazım ilk. sübaplarda birşey varsa ordan anlaşılır. birşey yoksa silindir üst kapağın sökülmesi gerek.
    Saolasın :(

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    arkadaşlara katılıyorum bencede ezsostun sübapı eğildi ve piston kompresyna girerken karışımı atıyo gibi umarım çok masraf çıkmaz üstad ama insanoğlu merak etmeseydi buralara gelmezdik tecrübe parayla satılmıyo işte sağende bizde öğrenmiş olduk olacakları ...
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Haklısın kardeş meraktangeliyor bunlar başa Ama olsun napalım vardır bi hayır en azından öğreniyoruz bitarafımıza kaça kaça

Mal motorcular buraya başlığı neredeydi
    fromghetto, ferad, RuzgarSA ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

geçmiş olsun ama korkulacak bir masrafı yok xt125in parçaları ybr ile aynı diye bir tamirci arkadaşımdan duymuştum, en fazla subapları ve de pistonu değiştirmek zorunda kalırsın..egzantrik zincirine diş atlatmak o kadar kolay değildir, üstünde gergi kanalları ve gergi vidasının baskısı var..

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    pes ya uzun buji takmak ilk kez duyuyorum pistona zarar veremezsin zaten takılır tur dönmez ama sübapı kırmışsındır egzantrik mili sübapı zorlar aşşa inmesi için oda bujiye geldiyse bilemicem halini
    şimdi bujiyi cıkar parmagını buji deligine sok ve pistona tur attır bak bakalım kompresyon varmı?kırdıysan içerden ses gelmesi lazım.en iyi ihtimal egzantrik zinciri atması dicem ama mümkün deil gergi onu geriyo.o bisikleti söküp yapmak cok zevkli olurdu ama kısmet deilmişcok masraf olmaz sübapları bile yeniden yapıyolar yanlız usta mesele tek sorun usta önce sorunu bul
    Ahmanamra bunu beğendi.
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)