Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cbr 125 gitmiyor...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125 R
    arkadaşlar 2 hafta once cbr 125 aldım 2006 model. 2. el tabiki. ilk vitesli motorum. fakat manavgattan antalya merkeze gelirken motoru zorlamama ragmen 100 105anca hız yaptı. o kadar zorladım. bunun sebebi ne olabilir. motordan anlamayan birsi olarak soruyorum. cevaplarınız ve yardımınız içn şimdiden teşekkrler.
    [B][COLOR="#000080"]Doğrudur oldu benimde hatalarım, ama ben[COLOR="#000000"] aşkı[/COLOR] kimseye [COLOR="#696969"]satmadım[/COLOR]...[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Gitmiyorsa zorlamican arkadas Saka bi yana, simdi onu ilk olarak motorun mazisini bilen aldigin arkadasa sor. Ben olsam sormakla kalmam, o motoru goz(t)une sokardim.

Karburator temizligi yaparsan duzelebilecegini dusunuyorum, benzin muslugu tam olarak acik mi ona bir bak.

geçen bunun tartışmasını yapıyorduk. ben düz yolda 105 -107 civarında gittiğimi ifade ederken bir üye arkadaş da 120 lerden bahsetti.
    2012 modelden bahsettik. zaten cbr 125 bu kadar gidiyor. millet biraz kadavradan sallayınca böyle oluyor. iniş aşağı video çekip sonra motor 145 gider oluyor.
    buna benzer yakıtda öyle 700 cc motora 3.8 lt yaktırmak gibi . biraz inandırıcı olmak lazım.
    krd ve motorcu48 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Bu durumda motoru aldığımız adama geri gidiyoruz güzel bi kavga ediyoruz paramızı geri alıyoruz :D :D Şaka tabiki :D keşke almadan bi ustaya gösterip alsaydın motoru

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen bunun tartışmasını yapıyorduk. ben düz yolda 105 -107 civarında gittiğimi ifade ederken bir üye arkadaş da 120 lerden bahsetti.
    2012 modelden bahsettik. zaten cbr 125 bu kadar gidiyor. millet biraz kadavradan sallayınca böyle oluyor. iniş aşağı video çekip sonra motor 145 gider oluyor.
    buna benzer yakıtda öyle 700 cc motora 3.8 lt yaktırmak gibi . biraz inandırıcı olmak lazım.
    Evet o uye benim.motorumu sattim ama sattigim arkadasla hala irtibattayim.inanmassan gel ispatlarim.bu forumda atip tutan birisi varsa onun kim oldugunu herkes biliyo.herkes illallah etti senden.kabullen artik.ben cbr 125 motorumla duzde 120-125 kapanmadan gorebiliyorum.en kotu 120.kapanaral 135 e kadar yolu var duzde.hafif yokusta 140 gibi rakamlarida ben dahil cogu kisi gordu.daha neyi zorluyosun ? Gordum arkadas iste sen goremediysen sorun ya sende ya motorunda.hatta ve hatta yaza dogru arkadasa 2006 model repsol aldik.28 binde.motoru aldigimiz yerden tuzlaya ben getirdim arkadasim acemiydi.onlada duzde 120 gordum.yeter artik su motorlari karalama olayin

Motosikleti
    CBR 125 R
    bende benzinden şüpeleniyom. sanki benzin gitmiyor gibi motora. bazen devir alırken zorlanıyor. zaten 8000 de yada 9000 de vites büyütüyorum. gaz yemesi lazım bence. ama motordan anlamıyorum pek ve ilk motorum. böyle bir hezimet yaşamak istemezdim. elime para geçince ustaya göstercem ama devlet baba sagolsun 270 lira veriyo oda bir yere kdar idare ediyor. bu dediğnz karbürator temizligi falan maliyeti nedir. birde bu motorun benzin muslugu yokmu. neresinde. ben açsam olmazmı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmiyorsa zorlamican arkadas Saka bi yana, simdi onu ilk olarak motorun mazisini bilen aldigin arkadasa sor. Ben olsam sormakla kalmam, o motoru goz(t)une sokardim.

Karburator temizligi yaparsan duzelebilecegini dusunuyorum, benzin muslugu tam olarak acik mi ona bir bak.
    benzin muslugu neresinde grenajların altındamı. göremedim.
    [B][COLOR="#000080"]Doğrudur oldu benimde hatalarım, ama ben[COLOR="#000000"] aşkı[/COLOR] kimseye [COLOR="#696969"]satmadım[/COLOR]...[/COLOR][/B]

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    genel bakımları ve ağır bakımları yapılmış mı önce bunu bilmek lazım... zincirin durumundan lastik rulmanlarına kadar herşey son hızı etkiler.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    CBR 125 R
    motoru sanayıden bırınden aldım. tanımıyom adamı manavgatta. merkeze 1 saat. motoru aldıgım gun yagına baktı bu seni biraz daha idare eder dedi. adam al sat işi yapıyodu sanırım.motorun büyük kazası yok gibi duruyodu. bayada temiz silmiş çırak. bende aldım işte. debriyaj balatası biraz eskimiş sanırım. onu falanda değiştirecem kaç paradır acaba. motorun her şeyi iyi gzelda fazla kaçmaması canımı sıktı. motorundan problem varmıdır acaba.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Lastik hava basınçlarına baktın mı ? 8-10 psi inmiş ise motor zaten gitmez.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Öncelikle motorun hayırlı olsun. Sen bir ara motoruna güzel bir bakım yaptır. Yağını, filtrelerini, bujilerini değiştirt bakalım sonuç ne olacak . Belki de motorunu eski kullanan arkadaş yormuştur...
    SaLTaNaT07 bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    komple elden geçirmen lazım motoru, gündelik ve genel bakımlarını yap sorun hala devam ediyorsa ağır bakımlara yönelmeye başla sağlam bir ustayla, satan adamı ararsan daha çok gerilirsin boşu boşuna, baştan bakmadan almayacaktın Metin Şentürk bile öğrendi siz öğrenemediniz...
    SaLTaNaT07 bunu beğendi.
    Ninja

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik hava basınçlarına baktın mı ? 8-10 psi inmiş ise motor zaten gitmez.
    hava basıncının kaç olması lazım. lastikler baya sert duruyo gibi. geçengün azcık bastık hava. benzin muslugu neresınde. belki o kapalıdır. hava filtresini falan sökebiirmym kendim. bide hangi motor yagını koyayım.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Sen bu sorununu aşağıdaki başlık altında paylaş, bu başlıkta cevap ara bence, daha güzel cevaplar alırsın. Sorununla tüm cbr 125 kullanıcıları ilgilenir.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o uye benim.motorumu sattim ama sattigim arkadasla hala irtibattayim.inanmassan gel ispatlarim.bu forumda atip tutan birisi varsa onun kim oldugunu herkes biliyo.herkes illallah etti senden.kabullen artik.ben cbr 125 motorumla duzde 120-125 kapanmadan gorebiliyorum.en kotu 120.kapanaral 135 e kadar yolu var duzde.hafif yokusta 140 gibi rakamlarida ben dahil cogu kisi gordu.daha neyi zorluyosun ? Gordum arkadas iste sen goremediysen sorun ya sende ya motorunda.hatta ve hatta yaza dogru arkadasa 2006 model repsol aldik.28 binde.motoru aldigimiz yerden tuzlaya ben getirdim arkadasim acemiydi.onlada duzde 120 gordum.yeter artik su motorlari karalama olayin
    bu sitede bişey biliyorum zannedip ama bi moktan haberi olmayan çok adam var.Aynısı benimde başıma geldi iki tane 0 km ybr aldım ikisiylede basıyorum 5 viteste kesiciye sokup 130-135 gördüm diyorum yok km yanlış bilmem ne atıp tutuyorlar Bizzat K.maraştan gelirken Kawasaki z-750 yanımda 15 dişli taktığım ybr 140 da gidiyor hala inanmayan küçük beyinli insanlar var gittim video çektim bende çekemeyenler şikayet etti banlandım. Yani diyeceğim şu siz motor kullanmayı bilmiyorsanız hakkını veremiyorsanız sırf egonuzu tatmin etmek için başka birilerine çamur atmayın.
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bi arkadaşımdan duydum eski kasa cbr gitmiyor dedi ve o yüzden sattım dedi ama güç olarak apacheyle kafa kafaya düzde 120 125 görebilir apache bile görüyor o neden görmesin.
    gitmemesinin sebebi, sübap ayarı, karbüratör ayarı, hava filtresi ve bujiye baktır ve eski sahibiyle görüş biyerleriyle oynatmışmı mesela dişli falan yada az yakması için kıstırmış olabilir mi???
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen o kişiyi takma be hacı, konuşur konuşur gider sonra. Cevap bile verme, gittiği her topiği batırmak için ziyaret ediyor. Nasıl bir ruh hali var ben çözemedim. Bu arada hacım cbr 125 80 i geçmiyor, NC 700 de 10 litre yakıyor. Sakın bu motorları almayııııııın
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 125 R
    üstteki tartışmalara biraz göz gezdirdim hepsini okumadım ama ben cbr 125le 120 yi rahat görüyorum adana-mersin otobanında motora kapandıgımda 140 la 120 130 arasında degişti hızım rüzgarda vardı epeyi sen ya devirlerini erken atıyorsun yada motorda sıkıntı var ben redlineye kadar zorluyorum devir saatini kesiciye girince yada bi tık girmeden atıyorum ozaman artıyor son hız motora kapanmaya ve arkanda artçının olup olmamasınada baglı top speedin.
    motosiklete binmek sex yapmak gibidir bi defa bindigin zaman sürekli binmek istersin

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı emir. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstteki tartışmalara biraz göz gezdirdim hepsini okumadım ama ben cbr 125le 120 yi rahat görüyorum adana-mersin otobanında motora kapandıgımda 140 la 120 130 arasında degişti hızım rüzgarda vardı epeyi sen ya devirlerini erken atıyorsun yada motorda sıkıntı var ben redlineye kadar zorluyorum devir saatini kesiciye girince yada bi tık girmeden atıyorum ozaman artıyor son hız motora kapanmaya ve arkanda artçının olup olmamasınada baglı top speedin.
    bi ustasına götürmeklazım. ama geçen gün farkettm arka dişlinin 4 kolunda kaynak yapılmış spiralle taşlanmış gibi duruyordu. orjinal dişli olup olmadıgını nerden anlıcam.

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Öncelikle hayrılı olsun yeni motorunuz. otorun gidip gitmeme mevzusuna sağlıklı sağlam olduğuna emin olunan bir CBR a binerek karşılaştırma yoluyla ulaşabilirsiniz. Dişli olayına gelince orjinal diş sayılarını öğrenin nette mutlaka vardır burdanda yardımcı olur arkadaşlar sonra kendi dişlinizden karşılaştırın.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam konusuyosuyonuz ama bos konusuyosunuz. Bide bircok insani ukalaca yalanci yerine koymaya calisiyorsunuz! Zippo arkadasin soyledikleri dogrudur ne fazla ne eksik... duzde 105-107 den fazla gitmiyor dediginiz motor asagida linkini verdigim videoda 115-135 arasi 15 dakika boyunca gidiyor. Hatta trfigin izin verdigi zaman duzde 120 nin altina inmiyor. Video bizzat kendi cekimim.

http://www.youtube.com/watch?v=L8p2ez5x8jw

Insanlar ego veya hava atma pesinde degiller dogruyu yaziyorlar ama siz surekli biseylerin pesindesiniz. Insanlari yalancilikla suclayip bide yanlislari dogru diye forumda yazmayin.
    Zippo's bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)