Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor soğukken jiklede açsam marş almıyor yardım lütfen ve rolanti ayarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    doganugursen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight ve keeway supershadow
    arkadaşlar motor soğukken marşa basıyorum marş alcak gibi oluyor ama almıyor jikleyi açıncada aynı şeyi yapıyor fakat vurdurunca çalışıyor.
    çalıştıktan sonra bir süre sonra bekliyorum motor iyice ısındıktan sonra marşa basar basmaz alıyor.
    sizce sorun ne olabilir? ayrıca bu v motorların rolanti ayar vidasını bulamadım ben karbratörde :S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    olur bazen soguk havalarda,rolanti'yi biraz yükselt gaz vermeden çalıştırmayı dene.olmadı marşa basmadan önce birkere gaz kolunu çevir şamandra karbüratörü doldursun öyle bas marşa.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    abi rolanti ayar vidasını bulamadım deli oldum geçen gün yok orasına baktım burasına baktım cik saklanmış sanki :D

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bak burda var açıklama,karbüratörün üzerinde imiş.bu sayfayı yer imlerine koy birşey lazım olduğunda servis manuelinden bakarsın.

http://www.motomax.com.tr/doc/SUPERLIGHTMOTOMAX.pdf
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    eyw aga kullanma klavuzu var bende zaten ama bnm sorunum supershadow ile alakalı superlight ve supershadowların kullanma klavuzunu aynı basmış herifler neyse ben karıştıriim biraz daha

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    gaz telini takip et motor kapalı iken gazı aç kapat karbüratöre bağlandığı yerde vida olması lazım en kolay öyle bulabilirsin

Motosikleti
    konuyu tekrar açmak yerine hortlatmak istedim... arkadaşlar bugün yine aynı sorunu yaşadım fakat bu sefer vurduruncada çalışmamaya başladı Allah için bi yardım edin bıktım artık

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    problem aküde,

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    problem aküde,
    . +1

Motosikleti
    aküyü yeni şarj ettirdim
    akü bitik olsa o denli güçlü bir kıvılcım çıkartabilir mi yinede acaba?
    arkadaşlar bugün bujilerden problem olduğu için bujileri söktüm üstünde kararma olmuştu (o kararmanın adını unuttum bişi diyolardı da neydi ) onları temizledim pipoları söküp şase yaptırdım akımın gücünede baktım gayet sağlam bi akım geliyo bujilere fakat yine çalıştırmayı denedim yok almıyo...
    şimdi acaba diyorum beyinde mi problem var :(
    inş. öyle bi durum söz konusu değildir... çünkü bi keresinde yolda giderken kırmızı ışıkta durdum tam kalkış yapıcam stop etti motor bas babam bas çalışmadı o azmanda...
    hayır vurdurma yapıyorum tam alcak gibi oluyo almıyo... diyorum acaba bu benzin hortumunda fln pislik olup benzin almasını mı engelliyo motorun.
    çünkü şu var motor 3 hafta bekledi içinde benzin yoktu hiç
    fazlada vurdurma yapıp zarar vermek istemiyorum. burdada hiç tanıdığım yokki bi aküsünü alıp deniyim...
    maşallah tamirciye selam veriyosun adam para istiyo

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Valla sıkıntı nereden onu bilemedim de, motoru vurduracağına yak daha iyi. Yaşıyan adama, ameliyathanede şok cihazı basmak gibi birşey oluyor. Motosikeltin ömründen epey alırmış yani. (kulağımda öyle kalmış. Nerede okuduğumu bilmiyorum. Yeri gelince söylesim istedim)
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

Önünde sonunda yapacağın şeyi yap.Bir ustaya göster.mesele kökten hallolsun. Bu kadar işkence etmene değmez kendine.Para da isteyecek tabi ki.Adamların işi bu.Kolay gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)