Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Z750R Ani gaz kesme

Motovento
    REKLAM ALANI
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Öncelikle herkese iyi bayramlar.

Bu gün bu olay ikinci kez başıma geldi. Motor henüz 4500km de. İlki uzun yolda rodajdan sonra motor 3000km civarıydı topspeed denemesi yaparken başıma geldi. 10500 devirde ani gaz kesti. Devir kesici 12500 de devreye giriyor. Benzinde pislik olabileceğini düşünerek üstünde durmadım sonrasında bir kere daha yapmadı fakat bu gün yine aynı olay başıma geldi 150-160km hızla giderken 8.000 devirde yine ani bir gaz kesme olayı başıma geldi. Arkadaşlar bunun sebebi ne olabilir. Debriyaj yada viteslerde bir sorun olabilir mi yada enjeksiyon sisteminde?

Şimdiden yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.

Edit: Gaz kesmeden kastım motor bir anda gazı kapatıyor 1 1.5 saniye kadar bir yığılma oluyor sonrasında tekrardan gazı açıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    öncelikle bayramın mübarek olsun hüseyin..Aynı sorunu ben ybr 125 te yaşamıştım sorun indiksiyon bobinindendi.. Bu motorda da bobin varsa ondan olabilir farklı bi sistemle ateşleme yapiyorsa motor ona bişey diyemem şimdi..bana kalırsa tamamen elektriksel bi olay yani garantilik..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    motoru götür baksınlar sıfır motorla oynama.. ama elektiriksel hatalarda genelde anlık kesmler olur..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yok oynamayı düşünmüyorum zaten bayramdan sonra götürücem. Sadece nedenini merak ettim. Sinir bozucu bir şey.

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok oynamayı düşünmüyorum zaten bayramdan sonra götürücem. Sadece nedenini merak ettim. Sinir bozucu bir şey.
    bu yeni tip motorlarda eteşleme nasıl oluyor bilemiyorum ama indiksiyon bobini varsa dediğim gibi hacı tabi mutlaka başka şeylerde olabilir ama ilk aklıma bu geldi şimdi.. aslında bütün japonların sıkıntısı bu galiba ateşleme..Köyde kawasaki th48 tırpan motoru var 2005 yılında aldık 2010 yılında falan bobini arıza yapmıştı soğukken 15-20 dk çalışırdı ısındımı elektriği keserdi bir böyle iki böyle en son istanbula yollamıştım 75 liraya değişti bobin şu an hala devam ediyoruz

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yeni tip motorlarda eteşleme nasıl oluyor bilemiyorum ama indiksiyon bobini varsa dediğim gibi hacı tabi mutlaka başka şeylerde olabilir ama ilk aklıma bu geldi şimdi.. aslında bütün japonların sıkıntısı bu galiba ateşleme..Köyde kawasaki th48 tırpan motoru var 2005 yılında aldık 2010 yılında falan bobini arıza yapmıştı soğukken 15-20 dk çalışırdı ısındımı elektriği keserdi bir böyle iki böyle en son istanbula yollamıştım 75 liraya değişti bobin şu an hala devam ediyoruz
    Yarın müsaitsen bir vereyim de test et :D

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın müsaitsen bir vereyim de test et :D
    yok hacı yeni motor aldım uzun süre binmek istiyorum o yüzden yüksek cc motora karşıyım

Motosikleti
    yok hacı yeni motor aldım uzun süre binmek istiyorum o yüzden yüksek cc motora karşıyım
    zuhaha..büyük motor öldürür mantığı he...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zuhaha..büyük motor öldürür mantığı he...
    öldürür ayrı da kendi motorumdan soğurum o yüzden..böyle iyiyim ben bi 3-4 sene biniyimde ozaman satmazsa hüseyin isterim zaten

Motosikleti
    öldürür ayrı da kendi motorumdan soğurum o yüzden..böyle iyiyim ben bi 3-4 sene biniyimde ozaman satmazsa hüseyin isterim zaten

hemen şimdiden motoruda buldun yani..

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen şimdiden motoruda buldun yani..
    yok ya 4 silindir hep benim aklımınım kıyısında köşesinde bi yerlerinde kalsın hacı..şu an 2 cocuk babasıyım henüz mutluluktan giren çıkanın farkında değilim ama gün gelecek canım yanacak bunu 4 silindir daha fazla yapar o yüzden en güzeli tek yada çift..

Motosikleti
    Bu gece yine basima geldi. Otobanda bir araba beni gaza getirdi ve ani hizlanma aninda 5 viteste bir anda motor yigildi ibreye bakttimda gaz kesme degil devir saatinin tepeye vurduunu gordum. Hemen yavasladim ve emniyet seridinden yavasca gitmeye basladim. 1. Vitese kadar indim aniden hizlandim ve yime 5. Viteste devir aniden yukseldi. Sonrasindaki 100km tekrar tekrar denedim cok daha sert kalktim ama aynisi olmadi. Bu neden olabilir? Bu 5. Kere basima geldi. Ilk zamanlarda gaz kesme saniyordum ama degil.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Servise gitmedin mi daha? Bayramda geçti!
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise gitmedin mi daha? Bayramda geçti!
    Gittim yağ, yağ filtresi değişti.Genel bakımı yapıldı zaten zamanı gelmişti. Sorunu sorduğumda benzinden olabilir dediler. Kaç kere yaptı diye sorduklarından toplamda 3 kere dedim. Pislik olma olasılığı yüksek dediler.
    Ben yanlış anlatmışım sorunu. Bende sorunun bu yönünü bilmiyordum.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Evet başta gaz kesme olduğu için pislik olabilir demişler ama devir yükselmesi olur mu o nedenle bilemiyorum
    Ama sana yine servis yolu göründü yine.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

topcu197877 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA 100 kartal
    benim arora 100 kartal motorumun iki sefer yağını servis değiştirdi 3.sünü kendim değiştirmek istedim.servis 10-40 4T motosiklet yağı almamı söyledi sanayiden aynı numaralı yağı aldım fakat servisin değiştirdiği yağ kutusundan farklıydı.markası castroldu. ilk 500 km de çok sık daha sonra azalarak hız kesme olayı yaşadım.servis yağı değiştirdikten sonra olmamıştı kendim yağ değişimini yaptıktan sonra motor gazı aniden kesmeye başladı kompresör yapıyordu.bana kalırsa sorunun yağdan kaynaklanıyor.marka model değişikliği farkediyor.yağın numarası aynı olsada.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Dostum en zor teşhis edilen arızalar ara ara kendini gösterenlerdir.

Sana bir şey söylicem bunu bir dene dikkat et bakalım bundan olabilirmi.
    Vitesi 4 ten 5 e aldın diyelim fakat ayagın hala vites kolunun altında yani vitesi tam anlamı ile serbest bırakmadın nasıl olsa hemen gazlayıp 6. vitese geçeceksin düşüncesiyle. İşte bu durumlarda yüksek devirlerde debriyaj kaçırıp devir tavana vururken hızlanma olmaz. Yani acaba farkında olmadan vitesi tamamen serbest bırakmıyor ve bunun farkında olmuyor olabilirmisin. Genelde yeni motor yada yeni bot alındığında başa gelen birşeydir.
    Umarım böyle birşeydir.
    Eğer bundan dolayı ise debriyaj balatalarını kontrol ettir arada yanmış plaka olabilir. Genelde de en baştaki ( iç taraf) yanar.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    kawasaki z750
    bu gaz kesmelerde benzinin ne kadardı ? çeyreğin altındamıydı ?veya benzin ışığı yanıp sönüyormuydu ?

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum en zor teşhis edilen arızalar ara ara kendini gösterenlerdir.

Sana bir şey söylicem bunu bir dene dikkat et bakalım bundan olabilirmi.
    Vitesi 4 ten 5 e aldın diyelim fakat ayagın hala vites kolunun altında yani vitesi tam anlamı ile serbest bırakmadın nasıl olsa hemen gazlayıp 6. vitese geçeceksin düşüncesiyle. İşte bu durumlarda yüksek devirlerde debriyaj kaçırıp devir tavana vururken hızlanma olmaz. Yani acaba farkında olmadan vitesi tamamen serbest bırakmıyor ve bunun farkında olmuyor olabilirmisin. Genelde yeni motor yada yeni bot alındığında başa gelen birşeydir.
    Umarım böyle birşeydir.
    Eğer bundan dolayı ise debriyaj balatalarını kontrol ettir arada yanmış plaka olabilir. Genelde de en baştaki ( iç taraf) yanar.
    Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Peki yağdan yapma ihtimali varmıdır? Plaka yanması için henüz çok erken değil mi ?

Alıntı takarya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gaz kesmelerde benzinin ne kadardı ? çeyreğin altındamıydı ?veya benzin ışığı yanıp sönüyormuydu ?
    Olay gaz kesmesi değilmiş, debriyaj kaçırıyor gibi bir şey tam anlayamadım. Gaz birden diba dayanıyor ama bunu çok garip zamanlarda yapıyor her zaman değil. Ve sadece 5. viteste ani hızlanmalarda 8-9 000 devir aralığında.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    0 motoru götür servise yapsınlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)