Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial drift rölantide sönme yapıyor yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL MH 125 DRİFT
    2011 model drift sahibiyim motorum suan yaklaşık 14.000 km de ilk 7 binde rölantideyken ve giderken debriyaja basıp elimi gazdan çekince sönme yapmaya basladı aradık taradık sorunu en sonunda bulduk siboplar kaçırıyordu onları degiştirdik sorun düzelmişti 11 bin km ye geldiginde tekrar yapmaya başladı ve açtık yine kaçırıyo degiştirdik, degiştirdikten 1.500 km sonra arada bir yine yapmaya basladı ve suan çok sık yapıyo motor uzun süre çalıştıgında ısınınca bunu yapmıyo fakat sehir içinde öyle yerlerde duruyoki bazen çalıştırmak zaman alıyo marşa basıyorum ceviriyo ceviriyo çalışmıyo bu sorundan kurtulmak için önerilerinizi ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı sorun bende de var
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var
    sönmemi
    scorpions_59 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsxr1000
    drift 125 nasıl 11 bin devire cıkıyor ? o motorun cevirebilecegi devir en fazla 10 bin. üst kapagı tornacıya verin veya kendiniz sübap yuvalarını homlatın. vtc marka sübap takın. düzelmezse kapak degişecek. not: güzel bide sübap ayarı lazım.

Motosikleti
    MONDİAL MH 125 DRİFT
    Alıntı Thunderwolt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drift 125 nasıl 11 bin devire cıkıyor ? o motorun cevirebilecegi devir en fazla 10 bin. üst kapagı tornacıya verin veya kendiniz sübap yuvalarını homlatın. vtc marka sübap takın. düzelmezse kapak degişecek. not: güzel bide sübap ayarı lazım.
    11 bin devir degil 11 bin km yol yaptıgımda demek istemiştim bi de subabları 2 kez degiştirdim üst kapak her ikisinde de tornacıya gitti tekrar yapıyor üst kapagı mı degiştirmeliyim sizce.

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Çita Sport 125
    Karbüratörün hava ayarına baktırdınızmı? benim Kuba Çita 125'liktede aynı sorun vardı karbüratörün hava ayarını ayarlattım sıkıntı tamamen ortadan kalktı

yoğun trafikte dur kalk dur kalk motor haşat oluyordu hararetten rolanti tutmuyordu sönüyordu.. veya gider vaziyetteyken sizin dediğiniz gibi gaz kesip debriyajı çekince..

karbüratöre eminim bakmışsınızdır oraya bakmadan direk sübablara girdiklerini tahmin etmiyorum..
    Bilgi Paylaştıkça Büyür..

Motosikleti
    MONDİAL MH 125 DRİFT
    Alıntı Emix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörün hava ayarına baktırdınızmı? benim Kuba Çita 125'liktede aynı sorun vardı karbüratörün hava ayarını ayarlattım sıkıntı tamamen ortadan kalktı

yoğun trafikte dur kalk dur kalk motor haşat oluyordu hararetten rolanti tutmuyordu sönüyordu.. veya gider vaziyetteyken sizin dediğiniz gibi gaz kesip debriyajı çekince..

karbüratöre eminim bakmışsınızdır oraya bakmadan direk sübablara girdiklerini tahmin etmiyorum..
    aynen karbüratöre baktık önce bizde orjinal karbüratörü rölanti tutmuyordu onu japon malı karbüratörle degiştirdik karbüratörde sıkıntı yok şuan sanırım üst kapak da sıkıntı var tecrübeli arkadasların görüşünü almak istedim üst kapagı degiştirmeden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler