Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motorsiklet için Motorsilk yag katkısı kullanan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Otomobilde Motorsilk yag katkısı kullanan biri olarak çok çok iyi sonuçlar almıştım. Şimdi ise 100cc'den buyuk manuel vitesli bir motorsiklette Motorsilk kullanmak aklımdan geçiyor. Tabi otomobilde 4 lt'ye 250 ml Motorsilk katmıstım. Şimdi ise 1 lt'lik yaga 70 ml civarı katmayı planlıyorum. Aranızda daha once motorsikletinde Motorsilk kullanan oldu mu? Ya da bu konuda fikir verebilecek bilgili arkadaslar var mı? Cevaplar için şimdiden tesekkurler
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    aman diyim sakın, debriyaj işlev yapmaz hale gelir. Bor falan gibi katkılarda aynı şkeilde motosiklette kullanılmaz. Şanzıman ve motor yağımız aynı olduğundan bunun gibi yağ kaykıları kuru olmayan debriyajları kavramaz ve tutmaz hale getirir
    Mengu16 ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    kullanmadım ve kullanılmaması gerektigini çok yerde okudum,10 tl fazla verip kaliteli yag kullan,maceraya gerek yok
    mehmetenis bunu beğendi.
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman diyim sakın, debriyaj işlev yapmaz hale gelir. Bor falan gibi katkılarda aynı şkeilde motosiklette kullanılmaz. Şanzıman ve motor yağımız aynı olduğundan bunun gibi yağ kaykıları kuru olmayan debriyajları kavramaz ve tutmaz hale getirir
    Bunu biraz daha acabilir misiniz? Debriyaj yag istiyor anlıyorum ama Motorsilk'te yag ile aynı gorevi goruyor ?? Bir de motorsilk metal yuzeylere tutunuyor. Motorsikletlerdeki debriyaj metal mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanmadım ve kullanılmaması gerektigini çok yerde okudum,10 tl fazla verip kaliteli yag kullan,maceraya gerek yok
    Link verebilir misiniz? Motorsilk'in sitesinde motosikletler için de kullanılabilir yazıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Arkadaslar az once Motorsilk'in muduru Kaan Bey'le telefonda gorustum. Motorsikletimin debriyajının yag içerisinde işlevini surdurdugunu kendisine soyledim. Motorsilk'in sadece metal yuzeylere etki ettiğini ve bugune kadar motosikletlerle ilgili hiçbir şikayet gelmediğini, urunu kullanabileceğimi söyledi. www.motorsilkturkey.com adresinden mail atabilir ya da telefonla arayabilirsiniz.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    arkadaşlar, kesinlikle inanılmaması gereken şeylerden biri de bu mucizevi yağ katkıları...
    bunların mucize zayıflama haplarından, yakıt tasarruf ettiren mıknatıslardan, günde 5 dakika çalışarak arnold schwarzenegger gibi vücut yaptıran spor aletlerinden bir farkı yok!
    eray_uluyazı, Mengu16, kemboo ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsilk'in sadece metal yuzeylere etki ettiğini ve bugune kadar motosikletlerle ilgili hiçbir şikayet gelmediğini, urunu kullanabileceğimi söyledi. www.motorsilkturkey.com adresinden mail atabilir ya da telefonla arayabilirsiniz.
    Hadi debriyaj balatası neyse de baskı plakaları plastik mi? Ama yine de kullansan, diğer kullanıcıları gibi şikayetçi olmazsın çünkü bir işe yaradığı yok.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    benim motor kuru depraj oldugundan kullandım bir zararını görmedim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi debriyaj balatası neyse de baskı plakaları plastik mi? Ama yine de kullansan, diğer kullanıcıları gibi şikayetçi olmazsın çünkü bir işe yaradığı yok.
    Otomobilde kullandım ve oldukça işe yaradıgını gordum. Ama sadece "motorsilk" tavsiye edebilirim digerler katkıları bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, kesinlikle inanılmaması gereken şeylerden biri de bu mucizevi yağ katkıları...
    bunların mucize zayıflama haplarından, yakıt tasarruf ettiren mıknatıslardan, günde 5 dakika çalışarak arnold schwarzenegger gibi vücut yaptıran spor aletlerinden bir farkı yok!
    Motorsilk'i otomobilde kullanan biri olarak işe yaradıgına dair her turlu iddaya girebilirim. Zaten nobel ödulu almış. Oturdugumuz yerde klavyede yazı yazmakla nobel alınmıyor onu da belirtelim.
    mehmetenis bunu beğendi.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siz forumda konu açıp, insanların fikrini sormuşsunuz, forum üyeleride hiçbir karşılığı olmadan cevap vermiş...
    Yoksa yanılıyor muyum? içinizde Nobel ödülü almak isteyen mi var?
    Syanur, Benli ve TRaKYaLeee bunu beğendiler.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Evet yağ firmaları çuvallarca para dökerek yaptıkları AR-GE çalışmalarıyla motor-silk üreticilerinin başarısını yakalayamamışlardır. Helal olsun onlara. Ayrıca aldıkları ödül bilimin nobeli sayılan R&D ödülüymüş. Orjinal değil.
    Mengu16 bunu beğendi.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yağ firmaları çuvallarca para dökerek yaptıkları AR-GE çalışmalarıyla motor-silk üreticilerinin başarısını yakalayamamışlardır. Helal olsun onlara. Ayrıca aldıkları ödül bilimin nobeli sayılan R&D ödülüymüş. Orjinal değil.
    Eger debriyajlı motorlarımızda da kullanabilirsek motor omru 2 katına cıkar, motorun titreşimi azalır, yakıt tuketimi azalır vb. Motorsilk'i küçümsememenizi tavsiye ederim. Zira kendi otomobilimde kullandım ve 100bin km once koymusum. Hala aracımda ne siyah duman nede benzeri eski durumundan eser yok. Mukemmel bir ürün

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz forumda konu açıp, insanların fikrini sormuşsunuz, forum üyeleride hiçbir karşılığı olmadan cevap vermiş...
    Yoksa yanılıyor muyum? içinizde Nobel ödülü almak isteyen mi var?
    Siz pek anlayamamıssınız. Kişiye verilen cevap var forum uyelerine değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor kuru depraj oldugundan kullandım bir zararını görmedim.
    Aşınmayı onlediği için motorunuzun omrunu garanti 2 katına cıkaracaktır suphenız olmasın Siz hangi marka model motorsiklette kullandınız?
    yamyamaha bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    1 kere küçücük kutuya 40 tl verip kullandım. Hiç bişey farketmedi 40 tl yi çöpe atmış oldum yani

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 kere küçücük kutuya 40 tl verip kullandım. Hiç bişey farketmedi 40 tl yi çöpe atmış oldum yani
    Kuru debriyajlı motorsiklette mi kullandınız?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yok titanda kullandım. Islak debriyaj. Debriyaj falan kaçırmadı. Markasını unuttum. 2 yıl önceydi. 200-250 ml kadar. Konserve kutusu gibi kutusu vardı. Halkayı kaldırıp konserve açar gibi açmıştım. Ne performansa ne başka bişeye yaradı. Normal yağla nasılsa öyleydi motor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yok titanda kullandım. Islak debriyaj. Debriyaj falan kaçırmadı. Markasını unuttum. 2 yıl önceydi. 200-250 ml kadar. Konserve kutusu gibi kutusu vardı. Halkayı kaldırıp konserve açar gibi açmıştım. Ne performansa ne başka bişeye yaradı. Normal yağla nasılsa öyleydi motor.
    Hayır oyle bir kutusu olmadı hiçbir zaman. Orjinali hepsiburada.com'da satılıyor göz atabilirsiniz. Bu konuyu açmamdaki amaç ıslak debriyajda kullanan arkadaş var mı onu bulmaktı. Marka muduru kullanabilecegimizi soyledi ancak kullanan var mı onu ogrenmek istedim. Siz kullanmıssınız ancak farklı bir urun kullanmışsınız. Motorsilk esasen yag katkısı degil metal katkısı. Metalin çizilen zarar goren yerlerine yapışıyor ve metali ilk gunku haline getiriyor. Ustunde de ince bir tabaka oluşturup surtunmeyi 0,01'e indiriyor. Tam 150 bin km boyunca metalde kalıyor ve metali aşınmaya karsı korumaya devam ediyor.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır oyle bir kutusu olmadı hiçbir zaman. Orjinali hepsiburada.com'da satılıyor göz atabilirsiniz. Bu konuyu açmamdaki amaç ıslak debriyajda kullanan arkadaş var mı onu bulmaktı. Marka muduru kullanabilecegimizi soyledi ancak kullanan var mı onu ogrenmek istedim. Siz kullanmıssınız ancak farklı bir urun kullanmışsınız. Motorsilk esasen yag katkısı degil metal katkısı. Metalin çizilen zarar goren yerlerine yapışıyor ve metali ilk gunku haline getiriyor. Ustunde de ince bir tabaka oluşturup surtunmeyi 0,01'e indiriyor. Tam 150 bin km boyunca metalde kalıyor ve metali aşınmaya karsı korumaya devam ediyor.
    bu yazdıklarının hepsi o kutunun üstünde yazıyodu zaten. Markası farklı olsada kullanım amacı aynıydı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar ıslak debriyajda debriyaj balatasına yag temas ediyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

bu yazdıklarının hepsi o kutunun üstünde yazıyodu zaten. Markası farklı olsada kullanım amacı aynıydı.
    Zaten 100 çeşit var bu urunlerden ancak ben sadece Motorsilk'i tavsiye ederim. Komsum NNT falan kullandı hiçbir işe yaramamıstı o urun. Sizin ıslak debriyaj hakkında bilginiz var mı? Debriyaj balatasına yag temas ediyor mu acaba onu ogrenmemiz gerekli?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet yağın içinde dönüyor balatalar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Peki yağ varken balatalar neden kaymıyor o kısmını bi turlu anlayamıyorum. Yag kaygan bir urun sonucta

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    baskı yayları çok sert baskı yapıyor. Debriyaj balataları geneli çoğu 5 plakadır. Ve balatalar aynı dişli lastik gibi araları cizik çiziktir. O çiziklerin derinliği azaldıkça kavrama azalır. En sonunda belli bi süre sonra derinlik epey azalınca yavaş yavas kaçırmaya başlayınca balataların bıtmiş demektir. Değiştirılmesi gerekir. Bide balata sıyırma vardır. 5 plak balatanın herhangi bi zorlamayla vs 2 plakasının arasının kaydırıp yanmasıyla (alev alarak değil) dişlilerin sıyırmasıyla oluşur. Aynı bitmiş gibi kaçırır. Değişmesi gerekir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)