Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

200 cc Maxi scooter bir depo ile 175 Km. !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilia Atlantic 200
    Arkadaşlar selamlar.
    Aprilia Atlantic 200cc ,ağır bakımdan yeni çıkmış bir motorun bir depo ile (14 L) 175-180 Km. yol yapması normalmi ? Bu konuda fazla bir bilgim yok ama sorduğum bazı arkadaşlar çok yaktığını söylediler. X-Max kullanıcısı bir arkadaş bir depo ile yaklaşık 300km. yaptığını söyledi. Ne yapmam gerekir ? (Motorumu değiştirmem gerektiği dışında farklı bir yorumu olan arkadaşlar lütfen ! )

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus RS - PCX 150
    benim yamaha cygnus rs'im 125 cc ben 4.5 litre ile o yolu yapıyorum..sanırım 200 cc motor için oldukça fazla yakıyorsun..125 cc lik scooter'ın neredeyse 3 katı kadar...lastik basıncına hava filtrene bujine baktır..avans ayarı da gerekebilir.Ağır bakımdan yeni çıktı ise ustaya tekrar göster derim..14L ile senin 300-350 km civarı yapman gerek

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Motorun çok yakıyor büyük ihtimalle ağır bakımını yapan işin elhi bir üsta değil birde motorun km si ne durumda onuda yazsaydın iyi olurdu

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    arkadaşın 2012 bmw 116 si var 136bg turbo .eski a3 ü istanbul şehir içi 9.5 ları gösterirken daha 1000 kmyi doldurmamış araç klima açık 7.5 ları gösteriyo 100 km de.yani bmw 116 200 km de 15 litre yakıyo.senin motorun ne kadar çok yaktığını hesapla diye söyledim.bi de yeni bmw çok güzel a3 falan hikaye...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    hiç scoter kullanmadığım için diğer scoterlarla kıyaslama yapamam ama 250 cc sym wolf le 14 litreyle yaklaşık 400 km yol yapıyorum senin yakıt aşırı fazla geldi bana... bir baktır bence dostum...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Oldukça fazla yakıyor km'de 35 kuruş neredeyse..
    150 cc çok yakan çinli scooterların bile ideal rakamı 13-15 kuruştur..
    2006 model Yamaha X Max 250 'da 20-22 kuruş yakıyordu ölçtüğümüzde.
    Birde scooterda uzun süre dipgaz gitmek,artçılı gitmek vb faktörler de yakıtı etkiler ama sizin yakıt tüketiminiz çok fazla gibi geldi bana.
    İyi bir usta şart...

Motosikleti
    Aprilia Atlantic 200
    Arkadaslar motorum 34500 km.de ve genelde yalniz biniyorum..Bunun disinda oldukca sakin kullanirim...Tesekkur ederim yorumlariniz icin.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ciddi manada çok yakıyor! (abartmıyorum)

benim aprilia

9lt ile 300km gidiyor (tapa gaz 140-150km/h denemedim)

kalbüratörlü atlantik 500 ler bile okadar yakmıyor, arkadaşların dediği gibi mutlaka bir yerlerinde bir hata yapılmış

ağır bakımlar derken neler yapıldı elimde tam liste varmı?

motorun performansı nasıl ?

http://www.yakittuketimi.net/aprilia-atlantic-200/

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Karbüratör baş şüphelidir fazla yakıt tüketme konusunda karbüratör temizliği yaptırmanızı , karbüratör hava ayarına baktırmanızı son olarak da hava filtrenizi kontrol ettirmenizi tavsiye ederim...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    kayış hava fıltresı bujı değiştir düzelecek
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    125 MT
    15 tl ye 120 km gittim ki hava filtremin durumu kötü ve motor arızalı olduğu halde çom yakıyor 14 litre benzine 180 km yol ne demek ya

Motosikleti
    Alıntı srcn1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 tl ye 120 km gittim ki hava filtremin durumu kötü ve motor arızalı olduğu halde çom yakıyor 14 litre benzine 180 km yol ne demek ya
    hangi motorla gittin ?

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    ben 1.6 110 hp poloyla 25-30 lt gaz oluyor galiba 56tlye bursa izmiri gördüm depo delik buhar oluyo falandir motor hatali cig atiyo olsa 2 kati yaksin yok ya akil işi degil.

Motosikleti
    Aprilia Atlantic 200
    Sevgili arkadaslar sanirim suclu bulundu. Bugun arka balatamdan gelen bir sesi kesmesi icin baska bir ustaya gittim. Arka balatam yeni degismisti. ve saolsun bakimini yapan onceki usta sandigim arkadas ! takilmasi gereken `Fren Kaliper Pimi`denen parcayi takmadigi icin arka taraftan acayip bir ses geliyordu. Neyse konuyu dagitmayalim. Bunu yaptirmak icin gittigimde yeni ustam uzun yola gidecegimi soyledigim icin bir goz gezdirdi ve emme manifoldunun param parca oldugunu gordu !... Dolayisi ile son 10 gun icerisinde motorun hava ve yag filtresi, yagi, bujisi, varyator kayisi on ve arka balatalari degismis oldu. Bu arada yuksek yakit sarfiyatim agir bakimdan sonrada devam ediyordu ki bugun emme manifoldum degisti. Dolayisi ile depomu yeni doldurdum ve yakinda neticenin ne oldugunu sizlerle paylasacagim. Ne dusunuyorsunuz emme manifoldu bu derece fazla yakit sarfiyatina sebep olur mu ?

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim xciting 500 12 lt benzin ile 250 km yol gidiyor (şehir içi-dışı karışık birazda hızlı sakin değil) seninki aşırı fazla karbüratör hava ayarı kapalı olabilirmi ilk önce basit şeylere baktır

Motosikleti
    Alıntı Freebirds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaslar sanirim suclu bulundu. Bugun arka balatamdan gelen bir sesi kesmesi icin baska bir ustaya gittim. Arka balatam yeni degismisti. ve saolsun bakimini yapan onceki usta sandigim arkadas ! takilmasi gereken `Fren Kaliper Pimi`denen parcayi takmadigi icin arka taraftan acayip bir ses geliyordu. Neyse konuyu dagitmayalim. Bunu yaptirmak icin gittigimde yeni ustam uzun yola gidecegimi soyledigim icin bir goz gezdirdi ve emme manifoldunun param parca oldugunu gordu !... Dolayisi ile son 10 gun icerisinde motorun hava ve yag filtresi, yagi, bujisi, varyator kayisi on ve arka balatalari degismis oldu. Bu arada yuksek yakit sarfiyatim agir bakimdan sonrada devam ediyordu ki bugun emme manifoldum degisti. Dolayisi ile depomu yeni doldurdum ve yakinda neticenin ne oldugunu sizlerle paylasacagim. Ne dusunuyorsunuz emme manifoldu bu derece fazla yakit sarfiyatina sebep olur mu ?
    bence suçlu bulunmuş

başka motor olsa o durumda çalışmazdı bile..

Motosikleti
    Aprilia Atlantic 200
    Aprilia kalitesi !..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler