Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor hararet sorunları hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    uzun zamandır froma giremiyordum arkadaşlar,topiclere bakınca bir çok hararet ile başlık oldugunu gördüm e tabi benimde böyle bir sıkıntım vardı.
    malum yaz mevsimi özellikle hava sogutmalı motosikletlerde sorunlar artmakta benim motordada çıktı sorunlar sübaplar şık şık ses yapmaya ve devamlı gelen tiz şeklinde şıkırtı sesler oluşmaya başladı kışın 10/40 yag koymuştum doğrusuda buydu zaten
    ama iş yaz mevsimine gelince bu yag özelligini koruyamıyor özellikle hava sogutmalılarda.. çünkü yag,motor ısısından ve hava sıcaklıgından dolayı çok incelmekte yag kanallarından ilerleyememekte dolayısıyla sübaplardan komple motora kadar dagılamamakta e tabi sizinde tahmin edeceginiz gibi hararet ve performans düşüklügüne sebep olmakta.

motul un 20/50 yagını kullanıktan sonra sübap vurma sesi ( sübaplar kasten az gevşek bırakıldı kışın sıkmaması için ) ve silindirlerden gelen şıkırtılı tiz sesi kesildi.
    vede performansı o kadar değiştiki ben bile şaşırdım.
    kışın 10/40 yazın 20/50 kullanın mümkün ise yok ben kışın kullanmıyorum yada az kullanıyorum derseniz 20/50 kalsın

arkadaşlar başınıza gelirse böyle bir sorun umarım yardımcı olur bu yazdıklarım iyi forumlar
    ergün1968 bunu beğendi.
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Birde dragstarlara tam sentetik yağ koymayın
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde dragstarlara tam sentetik yağ koymayın
    aynen aynen
    naber abi nasılsın

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    güzel paylaşım olmuşta bende 20 50 motorsiklet yağı kullandım akşamına boşalttım yağı bir düzensizlik bir dengesizlik oluştu motorda 10 40 a döndüm tekrar şimdide 15 40 ı deneyeceğim

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Ipone'nin V motorlar için özel bir yağı var. Ek olarak, aşırı sıcak ortamlar için özel geliştirilen bir yağı daha var 4T tipi yağlar. Her ikisi de 20/50.

Bu yaz bahsettiğiniz sorunu ben de yaşadım, ama motorun şakırtılı çalışması gibi bir durum olmadı. Yağ değişiminden sonra hararet sorunu giderildi.

Çok pis evham yapmıştım ama Olay sadece yağda bitiyormuş
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel paylaşım olmuşta bende 20 50 motorsiklet yağı kullandım akşamına boşalttım yağı bir düzensizlik bir dengesizlik oluştu motorda 10 40 a döndüm tekrar şimdide 15 40 ı deneyeceğim
    düzensizlik derken?

---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

Alıntı BornToBeWild adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ipone'nin V motorlar için özel bir yağı var. Ek olarak, aşırı sıcak ortamlar için özel geliştirilen bir yağı daha var 4T tipi yağlar. Her ikisi de 20/50.

Bu yaz bahsettiğiniz sorunu ben de yaşadım, ama motorun şakırtılı çalışması gibi bir durum olmadı. Yağ değişiminden sonra hararet sorunu giderildi.

Çok pis evham yapmıştım ama Olay sadece yağda bitiyormuş
    valla dostum o şakırtı sanırsam havaların sıcaklamasından ve motor ısısından kaynaklanan yag incelmesi sonucu silindirlerden geliyordu kalın yag kullanınca kesti
    sorma bu kadar hassas oldugunu bilmiyordum yağın:D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)