Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gevşeyen ön tekerlek somunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA PS 150 İ
    herkese merhaba aranıza yeni katıldım ve bir konuda yardıma ihtiyacım var.
    cuma günü honda ps150 marka bi motosiklet satın aldım iki gün sonra yani dün motorun ön tekerlekteki somunun olmadığını fark ettim bugün servis sağolsun geldi ve yeni somunu taktı. fakat benim kafamda bir sürü soru işareti kaldı birincisi daha iki günlük 70km yapmış motorun somunu kendiliğinden çıkabilirmi.? ( servis kesinlikle çıkmaz gevşediği anda fark edilirdi) diyor. ikincisi somun üretim hatası olarak bi anda yerinden fırlamış olabilir mi.? daha önceden gayet iyi sıkılmış yeri belli. servis yetkilisine göre ''birisi kasten yapmış kendine dikkat et'' diyor. bende buna pek ihtimal vermiyorum çünkü hem motoru hiç gözümün önünden ayırmadım sayılır hemde hiç kimseyle bi sorunum yok tabiri caizse melek gibi adamım yani
    bana göre son derece ciddi olan bu durum kafama çok takılmış durumda sonuçta ben bu motora eşim ve kızımla da bindim farketmeseydim sonuçları çok kötü olacaktı.
    saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    motoru hiç ön tekerden biyere kitlediniz mi? belki tekeri söküp çalmaya yeltenmiş olabilirler.

Motosikleti
    HONDA PS 150 İ
    hayır hep evimin önündeydi sadece dün kipa ya gittim alışveriş yaptım çıktım zaten ondan sonra farkettim ama orda da tekerden kilit kullanmadım

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı mkabaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır hep evimin önündeydi sadece dün kipa ya gittim alışveriş yaptım çıktım zaten ondan sonra farkettim ama orda da tekerden kilit kullanmadım
    motosikletin montajı esnasında önce takılıp, daha sonra bir sebeple sökülmüştür ve unutulmuştur. yoksa o somunu söken, işin devamını getirirdi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    HONDA PS 150 İ
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin montajı esnasında önce takılıp, daha sonra bir sebeple sökülmüştür ve unutulmuştur. yoksa o somunu söken, işin devamını getirirdi.
    en mantıklısı sizin dediğiniz gibi fakat servis bu şekilde en fazla 500 metre gidersin 70 km. yi nasıl yaptın o zaman dedi diyecek bişey bulamadım

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    servislerdeki kişilein halt yemesi ben bu güne kadar ne arabamda ne de motorumda hiç ustaların taktığı bir somunu adam akıllı sıktığını görmedim o yüzden yüzde 80 kendi işimi kendim görürüm...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    önce takıp sonra başka sebebten ötürü sökmüşlerdir...........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

şaban usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    mehmet bey kardeşim senin dediğin somun öyle kolay kolay kendiliğinden sökülüp düşecek somun değildir somunun daha önceki sıkma izi o somunun her zaman sıkıldığını göstermez o teker mili en az 14 mm somunda 1,25 diş yani ince diş servislerde genel olarak torklu havalı aletler kullanılırki bunuda parkettiğiniz bir yerde sökülme ihtimali çok düşük o anda o somuna uygun anahtar kimin cebinde varki dalgınlık la sıkılmamıştır ki bu ihtimal kuvvetli 500 metrede miçbir somun gevşek bile olsa sökülüp düşmez düştü kabul edersek bile senin bunu farketmen zor ve somunu sökümesiyle birlikte o mil ordan çıkıp gitmez muhakkak farkedersin çıkana kadar saygılar

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    kendi kendine çıkması imkansıza yakın

Motosikleti
    HONDA PS 150 İ
    biraz geç oldu ama teşekkür ederim hepinize

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)