Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 125 3.5 lt yakar mi yaw?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Merhaba
    ,
    2006 model 18000 de cbr 125 motosikletim var. Dun eskisehire gidip geldim hep 90-100 arasi gittim 6. vistes te 8 bin devirde ve motosiklet 100 km icin 3.2 litre yakti. Hava filitresini ,yagini zincirini bujisini filan da degistirdim sonra tekrar olctum yine 3.2 litfe filan yakti sizce normal mi ? Karburatorde sorun olabilir mi ?
    Katalogunda 2.1 litre yakar diyor . bende biliyorum ki illa 2.1 yakmicak ama 3.2 de olmamasi lazim bence

Tesekkurler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    13,88 gibi bi ortalama var.Bendekinin ortalaması 11 12 arası.Karbüratörlü den bu kadar fark edeceğini zannetmiyorum.(Kataloğa göre 9 krş yakıyoruz fazla takılma onlara )
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Ben on ve arka tekeri kalinlastirmistim ondan seninkinden fazla yakiyor olabilir ama bence katolaga gore bu kadar fark etmesi cok anormal

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sakin kullanımda o kadar yakmaması lazım ama en güzel cevap ı kullanıcılar verecektir..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    sürekli yüksek devir çevirmiş yakıtı gayet normal. 2.1 i yakalamak istiyorsanız 6cı vitesle 2 3 devirlerde rüzgar tutmayarak depoda 0.5 ltreden daha az bir benzinle düz bir yolda gidebilirsiniz. ya da teorik olarak :D .
    kısacası yakıtı normal. agresif kullanımda daha da artabilir. normal kullanımda 2.5 2.8 arası yakarlar yaşına ve motor durumuna göre değişir

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    ben 100 km de 3 ün üzerine 1 defa çıktım onda da sürekli motoru yüksek devirlerde kullandım.normal kullanım da 2.2-2.6 arası değişiyor.ya senin ölçümünde bir yanlışlık var ya da farkedemediğin farklı bir problem.frenlerle ilgili bir sorun olabilir disk yamuksa sürekli sürtünerek gider,lastikleri kalınlaştırdım demişsin belki hava basıncı düşüktür.yol eğimlidir,karşıdan rüzgar esiyordur,fazla yüklemişsindir,bunlardan 1 kaçının olması 3,2 lere çıkmana sebep olabilir.

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Ben 3 ün altına hiç dusemedim genelde 3.3-3.4 arası oluyor fazla takmamak lazım. Az yakiyor bizim motorlar deyip geçiyorum hep.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Ama yakiti dusurmeyi de denemedim hiç otobanda 70-80 gitmek adamı bulanima sokar dip gaz devam

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Cbr 125 çevirdiği devir cbf1000 de yok

10.000 devir

sadece tek silindir ve cc çok ufak , hafif inceliğinden yırtıyor

eski modeli birde bakımsız olucak ,karbüratörlü olucak sonuc bence normal
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 sonunda..
    öpünde başınıza koyun benim bws 5 litre yakıyor 100 km de :D
    Büyük yanlışlar ve maceralar olmayacaksa niye hayat ?..

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    ben 4.5 lt Hesapladım geçen gün... normal bence...
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)