Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR 125 modifiye yardım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sgt_Phoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 124 yamaha yedi bizi 125lik diye =)
    arkadaşlar cbr125 çok hoşuma gidiyor ancak motoru alınca deiştirmek istediim 2 noktası var geniş ve büyük lastikler ve eksoz size danışmak istediğim konu ise cbr ye bu modifiyeleri yaptıımda çıkacak sonuçlar yani avantajlarr ve dezavantajlarr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    hadi onları değiştirdin o incecik gövdesine ne yapıcan???
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Motosikleti
    gövde kalsın yaw gövdesi gzl bence benim lastikleri deiştirmemdeki nedende görünüş deil ince lastikte motoru kaydırma riski olduğunu düşünüyorum ne bilim huzursuz olmayayım die bi tek eksozu ses için deiştircem

Motosikleti
    performans + yakıtta noolur onu mrk ediomm

Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    fabrika standartlarını bozma derim ....

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Alıntı CaBRioLeT adlı üyeden alıntı
    hadi onları değiştirdin o incecik gövdesine ne yapıcan???
    Bu yorumu keşke CBR 125'ten daha iyi bir motora sahip olduğun zaman yapsaydın...
    I'M BACK !!!

Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    derin fazla derin düşünüyorsun rahat ol biraz gevişe benim ihtiyaç duyduğum makina buydu bunu aldım az paraya ayak işlerimi yapmak ve keyif için kaza yapsamda beni üzmeyecek hatta pert olduğunda orada bırakabileceğim bir motor istedim .... kimseyi sahip olduğu motor ile kıyaslama .. 96 da 600f2 pertim var acısını hala duyarım ....

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı derin adlı üyeden alıntı
    Bu yorumu keşke CBR 125'ten daha iyi bir motora sahip olduğun zaman yapsaydın...
    haklısın cbr125 ince yaplı ama asyayla mondialle kıyaslanamaz.

çip takıyorlar diye duymuştum. hatta bu yüzden 200 kadran varmış. modifiye kaldırır bence.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    arkadaşlar bende bunu sölemeyi düşündüm bi ara dinime küfreden müslüman olsa diyerekten ancak tabiki kimsenin görüşlerini bindiği motora göre kıyaslayamayız yinede görüşü için teşekkür ederim yanlız ben konuyu saptırmadan bana merak ettiğim noktaları acıklayabilireniz sevinirim...

Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    arkadaşlar bir endüstriel ürünler tasarımcısı olarak fikirimi beyan ettim....cip taksanda o kasayı o süratlerde nasıl kontrol ediceksin??? ağırlığı, türbülansı, vs... 200 km de nasıl çözmeyi düşünüyorsun??? çip takılıorsa kasada da değişiklikler yapılıyordur

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Alıntı CaBRioLeT adlı üyeden alıntı
    fabrika standartlarını bozma derim ....
    Tamamen katılıyorum niye bi taydan,at olmasını bekliyosunki bence motorundan o haliyle zevk almaya çalış
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    ne çip i takıyolarmış yaa,nereye ne çip i takıldığını merak ettim şimdi

CsaRvoX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F5
    Arkadaşlar geçen CBR125R motorum ile viraja hızlı girdim ve bu nedenle motoru daha fazla yatırma geregi duydum carpmamak icin ve biraz daha yatırır yatırmaz motor devrildi yerde sürüklendim,hemen kaldırdım motoru neyseki grenajına falan hiçbiryerine bir zarar gelmedi hatta sinyalleri bile sapasağlamdı,tabi bende sapasağlamdım;)montum ve eldivenlerim korudu,diyeceğim o ki servise gittim olayı anlattım hemen arka lastiği 130'luk dunlop taktırdık,daha evvelinden tereddüt ediyordum orjinal lastiği değiştirsem mi acaba diye ama sonuçta mühim olan hızdan çok virajlarda yol tutuşun arttırılması ve dolaysıyla benim güvenliğim,130'luk arka lastiğin yakıt tüketimini biraz arttıracağı ve son hızı biraz düşüreceğini tahmin ediyorum ama sonuçta yol tutuş artıyor bence makul bir değiş-tokuş,ayrıca kalın lastik güzel görünüyor bunuda eklemeden geçemeyeceğim

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı
    ne çip i takıyolarmış yaa,nereye ne çip i takıldığını merak ettim şimdi
    chip tuning diyorlar. motor için duydum ama adres bulamadım. arabalar için açıklaması aşağıdaki linkte

http://www.bestservis.com/chiptuning/chip.htm
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

motosport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW boxer (nostalji) inşallah
    cbr 125 e olabilecek modifiye egsozu değişiyor manifoldu genişletiyorlar lastikler değişiyor kaporta içinde fber kalıp döküyorlar daha geniş durması açısından görünüm olarakta güzel oluyor amartisörler kesiliyor süspansiyon olarak rahatlık biraz bozuluyor ama ağırlık merkezi yere yakınlaştığı için yola tutuşu artıyor virajlarda falan chip takılıyormuş ama sakıncalı diye düşünüyorum ben sonuçta 125 cc bi motor
    [URL="http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8625"]KONYALI MOTORCULAR TOPLANIYORUZ[/URL]

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Ya 4.500 YTL'lik motora ne modifiyesi? 2. el satarken o modifiyeler para etmiyor, söküp alsan senin de işine yaramayacak. Bin paşa paşa değiştirene kadar işte. Harcayacağın parayı da bankaya at biriktir.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    +1000

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    chip tuning diyorlar. motor için duydum ama adres bulamadım. arabalar için açıklaması aşağıdaki linkte

http://www.bestservis.com/chiptuning/chip.htm
    chip tuning işlemi elektronik enjeksiyonlu,elektronik ateşlemeli araçlara uygulanabilir.yani elektonik işletim sistemi bulunan ve motorun çalışmasına hükmeden bi sistemdir.cbr 125 karbüatörlü bi motordur ve elektronik bi işletim sistemi yoktur.yani çip bulunmadığı için tuning i olması ihtimali yoktur.enjeksiyonlu bi motor olsaydı chip programlama düşünülebilirdi

Motosikleti
    benim derdim fazla hız yapmak değil zaten hızı sevmem 100 ü görmesi yeterli olur benim için zaten şehiriçi kullanıcağım lastik değişimini yapabilirim zaten fazla yakmadığını sölediler biraz daha yakmasının önemi yok o zmn önemli olan motoru daha kullanışlı hale getirmek bence...

Sargonnas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chip i izmirde best servis takıyor. best servis muzaffer abi tanıdığımız bi insan. turbo nos ve motor modifiye konusunda kendisine güvenirim. ama şunu söylemek isterim yapılmak istenen herşey kullanıcı arayüzü ile zenginleştirilmek istenen özelliklerdir. honda mühendisler bence salak değildir o motora o lastiği takacaklar. bence yapılabilecek en güzel modifiye egzos ve yakıt arttırımı artı görüntü modifiyesidir fazlası istenemez diye düşünüyorum...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler