Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ucuz yoldan usbli çakmak montajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    merhaba arkadaslar malum yaz geldı ve gezi piknik vb durumlarda malum eksıgımız olan telefon sarjı ve usb gırısı. benım ıhtıya duydugum bır konu oldu zamanının geldıgını fark ettım .
    öncelıkle bir yere piknik için gıttıgımızde sarjımızın az olması veya benım telefonumla motora park yerınde muzık ıcın kullanmam yada telefonla yolda tek kulaklıktan hafıften muzık acarken sarjımızn 5 altı saatte bıtmemesı
    telefonum n 73 motorumda mondıal kn 150
    elımde bır tane bilgisayardan usb beslemelı hoporlor mevcut hoporlörun kabloları eskıdı koptu vs ekledım onardım ama evımde zaten 2 +1 var bu da fazlalık olacak bu sekılde degerlemek ıstıyorum
    elımde zaten mp3 calar olarak kullanabılecegım telefo num ve hoporlorum telefonum ıcın jack gırısı var
    gerı kalan cakmaklık sarj aletı ve usblı cakmaklık almak kalıyor ıkısıde bana 15 tl ye mal olur vede dugme bırazda kablo ve cakmaklıgı ıcınde saklayabılecegım su ıle temas etmemesı ıcın kapaklı kutu

elımde buna benzer calısan ama eskı hoporlor sıstemı var muhtemeleen dreksıyona monte etmeyı dusunuyorum

kullanacagım cakmaklık hoporlere usbden elektrık verecek hporlore muzıgı telfondan verecegım estetıklıgı ve kucuk olusu bakımından kullanıslı geldı gözume

hoporlöre muzıgı n73 ten vermek ıcın jack gırısıne cevıren aparat

motorsıkletımın dreksıyon bolumu bu sekılde

arkadaslar su gecırmemesı ıcın kutu dusunuyorum cakmaklık ıcın estetık bırseyler ayarlayacagız artık elektrık tesısatı ve dugme ıcın neler yapabılırız sızce hoporloru nereye monte etsek guzel olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Hmm güzel görünüyor.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)

buraya koy bence...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önerınız ıcın tesekkur ederım benım motorumda o demırler yk

grenajı kenarlardan acabılırım yada bırazcık kesebılırım gerekırse kafa grenajını bıraz ılerı bıle alabılırım zaten plastıkler kırıldı demır aparat takacagım ona göre yaparım en azından elektrık tesısatını nasıl yapsak acaba dugme ve su gercırmemesı ıcın kapaklı kutu artı telefonuda koyacak bır yer lazım ben sert gözluk kutusunun altından delıp kelepce ıle dreksıyona bır yere dusunuyorum olmadı oyle yapacagım

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Her ne yaparsan yap tesisatına dikkat et. Mümkün olduğunca orjinalini bozma. Çakmaklığın güç kablosunu mutlaka aküden direk al ve aküye en yakın yerinden sigorta tak.
    Orjinal kabloları kesip biçme. Tesisat önemli fazla kurcalama...
    Hoparlörler için ofis store larda alimünyum silindir şeklinde kalemlik gibi kutular var. Onların içine koyup onlarla beraber monte edersen yağmurlu havalarda kapaklarını kapatım sudan koruma imkanın olur. Normal kullanımda da kutunun içinde oluşacak akustik etkiden dolayı ses olduğundan daha fazla çıkıcaktır.
    Bulabilirsem resim eklerim sana .

Bak bu kutuları bile kullanabilirsin ama metarl olanı lazım sana mantık olarak suna benziyorlar
    http://itsnotokcupid.files.wordpress...onceyoupop.jpg
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne yaparsan yap tesisatına dikkat et. Mümkün olduğunca orjinalini bozma. Çakmaklığın güç kablosunu mutlaka aküden direk al ve aküye en yakın yerinden sigorta tak.
    Orjinal kabloları kesip biçme. Tesisat önemli fazla kurcalama...
    Hoparlörler için ofis store larda alimünyum silindir şeklinde kalemlik gibi kutular var. Onların içine koyup onlarla beraber monte edersen yağmurlu havalarda kapaklarını kapatım sudan koruma imkanın olur. Normal kullanımda da kutunun içinde oluşacak akustik etkiden dolayı ses olduğundan daha fazla çıkıcaktır.
    Bulabilirsem resim eklerim sana .

Bak bu kutuları bile kullanabilirsin ama metarl olanı lazım sana mantık olarak suna benziyorlar
    http://itsnotokcupid.files.wordpress...onceyoupop.jpg
    hocam ona artı anahtar baglayıp mı yapacagız ben motorun parklarına baglamayı dusunuyordum daha onceden kurcalanmıs cunku oradan kablo ceker parklarla yaparım demıştım bırde su var ama fıyat olarak bıraz bana pahalı geldı ogrencı oldugum ıcın

bu cakmaklık kafa grenajı bırlesık motorların yan tarafına monte edılınce guzel oluyror su da gecıremez artı olarak usb yı de bu sarj aletıyle aynı anda kullanabılecegım parça da buldum

bununla daha estetık ve az yer kaplar dıye dusunuyorum

vede bu kadar ugrasmısken aksam ustu denız kenarında söyle nescafe ucu bır arada (alkol tercıh etmedıgım ıcın :D ) fena olmaz
    topcasenın ıcıne bardak takımı seker ve nescafe ambarı olarak kullanıırım herhalde hehe D:
    bu urun 25 tl cıvarı kullanıslı geldı :d

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

http://itsnotokcupid.files.wordpress...onceyoupop.jpg[/QUOTE]
    yardımların ıcın ayrıca tsekkur ederım kafamda bu pringles kutularını görunce bırseyler canlandı
    kafa grenajıyla oynamamda sakınca görmuyorum monte ıcın zaten tırnaklrı kırık metal ayaklık yapcagım zaten sıstemıde ıptal edersem grenajsız yuvarlak far baglayıp devam ederım artı xenon da bagladımmı guzel olur :D

red-kit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyundai-mover
    haporlörü motorlara yakıştıramıyorum tabi bu benim kendi düşüncem siz seversiniz o ayrı.bende çakmaklık takmayı düşünüyordum geçenlerde,hatta arka bagajın içine montaj yapayım diyorum.ama aküyü çabuk bitirir mi yada ne bileyim ömrünü tüketir mi?elektrikciyiz sözde bişeyden çaktığım yok

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı red-kit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haporlörü motorlara yakıştıramıyorum tabi bu benim kendi düşüncem siz seversiniz o ayrı.bende çakmaklık takmayı düşünüyordum geçenlerde,hatta arka bagajın içine montaj yapayım diyorum.ama aküyü çabuk bitirir mi yada ne bileyim ömrünü tüketir mi?elektrikciyiz sözde bişeyden çaktığım yok
    hocam parklarda 12 volt ıle calısıyor nıhayetınde sınyal lambalarıda öyle 12 volt ıle calısıyor yolda telefonu sarj ederız dag yollarında sarkıdaa acarız hemn bıtecegını sanmıyorum bende akuden dırek cekersek baska bır sey calıstırmayız akum bıtse bıle ayaj marşım var o yuzden rahatım bu konuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

hoporlore nalburcudan kelepce almak sart bu noktada hep portatıf olacak sıstem dreksıyona monte edılırse cok pratık olur ,su gecırmez cakmaklık kalıcı olur bunun harıcınde usb lı sarj aletıne hoporlor baglanacak bu sıstem pek fazla görsellıgı etkılemeyecektır zaten amac keyıf örnegın yolda telefondan mp3 dınleyegım kulaklıktan sarj sıkıntısı ortadan kalkacak ayrıca portatıf su ısıtıcısı vs topkasede kalır kullanılmadıgı zaman

red-kit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyundai-mover
    aşağıdaki siteden su geçirmez çakmalık prizinden alıp istediğin yere montaj yaparsın ama su geçirmez al mutlaka.bence elektriği parklardan alma çünkü çakmaklığı kullanabilmen için her seferinde parkları açmak zorunda kalırsın burda boşyere lambaların yanması demek oluyor.akünün artı eksi kutbundan çek gitsin bence.

http://www.yatmalzemeleri.com/Marin-...V,PR-1065.html

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC

Anfi kartı, üstünde çakmaklık, sisler ve xenonun anahtarı. 100 km hızla giderken çok net ses alıyorum. o küçük hoparlörlerle 20 ile giderken ses azalır. ben 16 cmlik kenwooduma 2 tane kaliteli tweeter düşünüyorum. hoparlörün deliklerine sabitleyebilirim. sen de gidona kablo bağı ve silikonla sabitleyebilirsin.

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı red-kit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşağıdaki siteden su geçirmez çakmalık prizinden alıp istediğin yere montaj yaparsın ama su geçirmez al mutlaka.bence elektriği parklardan alma çünkü çakmaklığı kullanabilmen için her seferinde parkları açmak zorunda kalırsın burda boşyere lambaların yanması demek oluyor.akünün artı eksi kutbundan çek gitsin bence.

http://www.yatmalzemeleri.com/Marin-...V,PR-1065.html
    hocam ilandakı urunden uygun fıyatla bulamazsam bursada buradan alırım tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img338.imageshack.us/img338/8523/imag0025ka.jpg

Anfi kartı, üstünde çakmaklık, sisler ve xenonun anahtarı. 100 km hızla giderken çok net ses alıyorum. o küçük hoparlörlerle 20 ile giderken ses azalır. ben 16 cmlik kenwooduma 2 tane kaliteli tweeter düşünüyorum. hoparlörün deliklerine sabitleyebilirim. sen de gidona kablo bağı ve silikonla sabitleyebilirsin.
    hocam cok saglam olmus benım yapacagım sıstem cok ucuz olacak genelde park halınde iken kullanmayı dusunuyorum yolsa ttelefonu sarja baglayıp kulaklıklarımdan ıdare edecegım onerı ıcın tesekkurker artık alttan delık acıp ona göre vıdalı kelepce bulabılırsem o sekılde pratık dreksıyona monte ederım

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    benim sistem de ucuz. anfiye 10 lira vermiştim. para tutan hoparlör oldu.

kulaklıkla muzik dinlemek olmuyor. kaskı takıp çıkarırken 3 tane pert ettim. en iyisi benim sistem, yalnız ışıklara gelince sesi kısmak lazım. ben de anfi üstündeki ses ayar düğmesini gidona aldım. on numara oldu.

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sistem de ucuz. anfiye 10 lira vermiştim. para tutan hoparlör oldu.

kulaklıkla muzik dinlemek olmuyor. kaskı takıp çıkarırken 3 tane pert ettim. en iyisi benim sistem, yalnız ışıklara gelince sesi kısmak lazım. ben de anfi üstündeki ses ayar düğmesini gidona aldım. on numara oldu.
    sistem guzel gercekten ama ben bu sıstemı park halınde piknikte yada bos yollarda örnegın denıze gıderken dag yolunda araç falan olmuyor bırde sıstem tam sabıt olmayacak cakmaklık gırısı ıle hoporlerı monte edıp dıger ekıpmanları gezı öncesı kullanacaıgım gunluk kullanımda pek dusunmuyorum o yuzden bu sekıldekı sıstem bana yeterlı olacaktır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)