Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr 125 2012 koku geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ces2050 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc-x150
    arkadaşlar 2 hafta önce ybr 125 aldım rodaj sınırlarına dikkat ederek 1. rodaj etabını tamamladım (0-150 km 5000 devir), 2 rodaj etabındayım(15-500 km 6000 devir)
    fakat bugün motosikletle gezdikten sonra yerine bırakırken bir koku dikkatimi çekti motor kokusu muydu bilmiyorum ama sanki bir plastik aksamın fazla ısınmasının verdiği bir koku gibi geldi bana , birgün öncede hafif yağmurda bir sürüş gerçekleştirmiştim şimdi bu koku neden oldu diye kafama takılmış durumda,kokunun geliyor olabileceğini düşündüğüm yer fotoğrafta belirtildi bir de belirttiğim siyah plastik kısımların ne işe yaradığını bilen var mı acaba şimdiden herkese teşekkürler....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    dert ettiğin şeye bak. Benim arkadaşım 2004 te sıfır ybr almıştı. Ehliyeti yoktu beraber getirdik 20 km falan.arkadaş 100 küsür kilo ben 80 kilo. Bide yazın. Motor yolda öyle koktuki alev alacak sandım. korkma mototorun silindir,eksoz gibi kısımları ısındıkça üstündeki yeni boyalar yanar. Onun kokusudur o. sürdükçe, zaman geçtikçe koku moku kalmaz merak etme. Biraz daha o pis boya kokusuna katlanmak zorundasın.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yeni motor contaları keçeleri pişip belli bir kıvama gelene kadar çok kokar, onun dışında fazla ısındığında kokar. Kokusuz motosiklet olmaz

Motosikleti
    mondial mc-x150
    çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız birde resimdeki şu siyah parçalar nedir .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    o koku kadar güzel bir koku gelemez motordan sıfır araba kokusu gibi birseydir o çek ciğerlerine korkma arkadaşım plastiklerin ise silindirin aşırı ısınmalarında yüksek ısı ve genleşme ile kanatlarda şekil bozukluğuna sebep olmasın diye takıldığını düşünüyorum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    O siyah parçalar motor bloğundaki katmanların titreşimini absorte etsin diye tasarlanmış..
    Ama hal ucuzluk olunca plastik ucuza kaçılmış...
    Motor ısısından yanar malzemeyle yapmışlar...
    Sök at...
    Bakarsın aşırı ısınmada bloğa eriyip yapışır...
    Takma kafana ..Sök at..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    titreşim için olabilir ancak yanlızca bloğun sol tarafinda var çünkü sağ tarafta buji kısmında aynı yapıda 2 metal destek var ve 12bin kmdir ben ısıtıp eritemedım o plastikleri..92 yılından beri 251 mz silindirinde var kı 2 zamanlılar daha çok ısınır yine de yanmadı erimedı o plastıkler..

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimkide kokuyor eskiden çoktu şimdi aşırı ısınmadıkça kokmuyor

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    cbf lerde zaman zaman buji pipusu kokabiliyor. Ama ilk defa aşırı yüksek sıcaklığa maruz kalan keçeler jontalar, boyalı nikelajlı yüzeyi, bu yüksek sıcaklığa adapte olanekadar bir müddet kokacaktır. Çok normal. Allah her keze bu sıfır motor kokusunu nasip etsin.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    asıl kokmuyosa bi yanlışlık var demektir...

Motosikleti
    mondial mc-x150
    gerçekten hepinize çok teşekkür ederim sağ olun kafam rahatladı ... hepimize kazasız sürüşler dilerim ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)