Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GT 250R Akü Değişimi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ,

Kıştan beridir motorumu kullanmıyorum , garaja koyarken aküsü bitmişti zaten , kışı da bahane ederek çıkarmadım.

Benim motora hangi akü uygun olur , fiyat/perf olarak , tip olarak vs ? 12 V kaç AH olmalı ?

Bir de İst Avp da en uygun nerden alırım ? Kendim takabilir miyim ? Çok bir beceri gerektirir mi ? Nelere dikkat etmeliyim?

Teşekkürler herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Yeni akü almak yerine tamamını boşaltıp (bir ampül bağlayarak) yavaş sarj a bağlasanız belki kurtulabilir.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaç amper olduğunu üzerinden söktüğün aküye bakarak anlayabilirsin

Söküp takmak çok beceri gerektirmez ancak + ve - kutuplara dikkat et

İstanbulda heralde hemen her yerde bulursun alışveriş merkezlerinin oto aksesuar bölümlerinde bile sıkça rastlıyorum. ama oralarda aradığını bulamazsan bir motosiklet servisinden yada oto tamircisinden de bulabilirsin. Hatta uğraşmak istemiyorsan internetten satan bir site mutlaka vardır oradan siparişi verirsin

İnternetten baktım hyo için 12 V 12 AH sanırım , kaç TL civarıdır , kuru akü , motoruma uygun ?

Voltaj ve amper dışında , ebat sıkıntısı yaşanır mı ? O yüzden özellikle sormak istedim.

Akü şarj eden kablodan almıştım kıştan öcne , bir kere yaptım oldu , sonra akü yine gitti , şimdi şarj bile olmuyor . 2 gün üzernde takılı kalıyor , ama çalışmıyor.

Akü tamamen öldü diye düşündüm , umarım şarj eden parçalar da bozulmamıştır .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)