Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bilginize ihtiyacım var.Cbr 250r

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Arakadaşlar öncelikle selamlar.Dün cbr 250r ımla 20-30 km/h ile giderken otopark virajında motor sola kapaklandı 5-6 metre sürüklendi.motoru kaldırdıktan sonra grenaj çizilmişti birde vites kolu yamulmuştu.neyse servise götürdük.servis bugün aradı ve şanzıman dişlisininde kırıldığını söyledi.benim bunun hakkında hiç bi bilgim yok.sizce kırılmış olabilirmi?birde dün servis motora bakmadan önce parçalar neyse sipariş ederiz 2 güne motor çıkar demişti ama bugün aradığında 15 gün sürer dedi?sizce bu normalmi?hiç bi bilgim olmadığı için size danışmak istedim.Fiyat olarakta 500-600 tl tutar dedi.Büyük grenaj şanzıman dişlisi birde vites kolu değişicekmiş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    şanzuman dişlisinin düşerek kırılacak bir parça olmadığı kanaatindeyim fakat emin de olamazsınız. Tavsiye edebileceğim başka bir servise daha göstermek olur motoru.geçmiş olsun. Ben 50 km hızla giderken işlek bir caddede ters şeritten belen bir bisikletliyle çarpıştım. Motor bir tarafa ben bir tarafa fırladık, grenaj çizildi evet ama motorda bir sorun olmadı.Motsikletiniz şuan faal mi peki?
    Yuce123 ve scooboy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Serviste bekliyor.düşmeden sonrada vites kolu yamulduğu için kendim götürmedim servis aracı gelip aldı motoru.Bende emin olamadım tam olarak gidip bugün bakmayı düşünüyorum tekrar

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    düşerken ya da sürüklenirken vites kolu bir zorlanmaya maruz kaldıysa dişliler ya da vites hilalleri ya da oradaki herhangi bir parça zarara uğrayabilir. ancak olması ya da olmaması tamamen şans işi. bence servisten motoru alırken -parçayı değiştirtirseniz- kırılan parçayı da isteyin. vermeyiz derlerse olay çıkartabilirsiniz bence. 500-600 tl hiç az para değil.
    Yuce123 ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    drumstar ne olursa olsun o kadar basit bir şey değil 1 yaşında ki motorun şanzıman dişlilerinin parçalanması.daha önceden zorlanmış olabileceği aklıma geliyor.yani ilk vitesli motor tecrübenizse belki yanlış vites geçişleriyle zarar görmüş olabilir.fiyatta biraz fazla geldi bana.150 lira dişli 100 lira grenaj 40 lira da kol desek 300 lira işçilik mi alacaklar.
    Yuce123 bunu beğendi.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Fiyat biraz abartılı olmuş sanki ,anlattığın şiddette bir kazada o motorun dişli kıracağını pek tahmin etmiyorum ,vites pegin yamulmuştur o da kaynakla bile halledilebilecek bir şey ya da başka bir şekilde düzeltilir benim de başıma gelmişti.Sen bir sor soruştur pek normal değil Honda'nın 15 günde parça temin etmesi.
    Yuce123 bunu beğendi.

Motosikleti
    Sigorta karşılıycak diyemi böylemi yapıyolar fiyatı abarttılar bende bilmiyorum.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    dişli diyosunuz ama ne dişlisi? birsürü dişli var şanzımanda. bence daha detaylı bilgi isteyin. ama motor yükteyken yanlış ve fazla bir zorlama dişli kırabilir. ya da herhangi başka bir parçayı.
    Yuce123 bunu beğendi.

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    honda kusadası mnr motor a benim güvenim sonsuzdur.
    suana kadar murat ustadan baskasına hıc bı motorumu elletmedım. butun motorlarımı da onlardan aldım.
    size söylenen 500 600 tl tahmını fiyattır. gecenlerde benım de ufak bır kazam oldu tahmını fiyat 700 800 dendı ama 419 liraya halloldu.
    yanı kısacası bir tane dişlinin peşine düşüp senden bir dişli parasını fazla almak ıcın ugrasacak ınsanlar degıl onlar.
    istersen senın ıcın birde ben konusurum... motorunun durumu neymıs ne yapılıcakmıs ne yapılmıs vsvs.
    drumstar ve Yuce123 bunu beğendiler.

YILDIRIMBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT
    motor çalışır vaziyetteyken düştüğünden ötürü belki sürtünme esnasındaki yukarı aşağı tolerans fazlası yüklenme dişliye zarar vermiş olabilir.Muhtemel değil diyemeyiz.Umarım kısa vadede en az masrafla motorunuz servisten çıkar.Kolay gelsin..
    Yuce123 bunu beğendi.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    20-30 km/h ile giderken yere kapaklanarak sürünmek şanzuman dişlisini kırmaz.. olduğum yerde cbr 250 vardı belediyenin sulama iş güzarlığı yüzünden virajı alamayıp rejüje uçtuydu ama kalkıp biraz soluklandıkdan sonra basıp gitmişti... başka bir numara var senin işde... bence al motorunu usta bir tamircine götür.. yetkili servisler tam itelemece çalışıyorlar..
    Yuce123 bunu beğendi.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda kusadası mnr motor a benim güvenim sonsuzdur.
    suana kadar murat ustadan baskasına hıc bı motorumu elletmedım. butun motorlarımı da onlardan aldım.
    size söylenen 500 600 tl tahmını fiyattır. gecenlerde benım de ufak bır kazam oldu tahmını fiyat 700 800 dendı ama 419 liraya halloldu.
    yanı kısacası bir tane dişlinin peşine düşüp senden bir dişli parasını fazla almak ıcın ugrasacak ınsanlar degıl onlar.
    istersen senın ıcın birde ben konusurum... motorunun durumu neymıs ne yapılıcakmıs ne yapılmıs vsvs.
    Bende güveniyorum zaten ahmet abiyle murat abiye çok iyi insanlar ondan eminim zaten sadece sorunun ne olduğunu çözmeye çalışıyorum.bugün gidicem zaten tekrar servise

YILDIRIMBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20-30 km/h ile giderken yere kapaklanarak sürünmek şanzuman dişlisini kırmaz.. olduğum yerde cbr 250 vardı belediyenin sulama iş güzarlığı yüzünden virajı alamayıp rejüje uçtuydu ama kalkıp biraz soluklandıkdan sonra basıp gitmişti... başka bir numara var senin işde... bence al motorunu usta bir tamircine götür.. yetkili servisler tam itelemece çalışıyorlar..
    O zaman yürürken saksıda düşmez değil mi kafamıza? Ben gördüm geçen balkondan saksı düştü ama kimsenin kafasına isabet etmedi??

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı YILDIRIMBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman yürürken saksıda düşmez değil mi kafamıza? Ben gördüm geçen balkondan saksı düştü ama kimsenin kafasına isabet etmedi??
    bunlar sadece olasılık..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    hiç kimse motor giderken düşüp sürüklendiği zaman dişlilere zarar vermeyeceğinin garantisini veremez. çok yüksek bir olasılık olmasa da kırılma ihtimali vardır. yani binip denemeden ya da açmadan bir şey diyemeyiz.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben servisin motoru kontrol edip bu kanıya vardığını hiç zannetmiyorum. Günahlarını da almayayım ama, benim kulağıma biraz garip geldi. Zaten sen de motoru test etmeden hemen araçla göndermişsin. Senin epey bir acemi olduğunu düşünmüş olabilirler. Tabi bunlar benim hayal dünyam da olabilir...
    Yuce123 bunu beğendi.
    #sürenadam

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drumstar ne olursa olsun o kadar basit bir şey değil 1 yaşında ki motorun şanzıman dişlilerinin parçalanması.daha önceden zorlanmış olabileceği aklıma geliyor.yani ilk vitesli motor tecrübenizse belki yanlış vites geçişleriyle zarar görmüş olabilir.fiyatta biraz fazla geldi bana.150 lira dişli 100 lira grenaj 40 lira da kol desek 300 lira işçilik mi alacaklar.
    100 liraya grenaj nerede CBF150'nin sağ grenajı 153 lira, daha 3 gün evvel sordum. CBR250'nin tek grenajı en az 300TL'dir. Şanzıman dişlisini değiştirmek için şanzımanın kısmen de olsa sökülmesi lazım, 500-600 gayet normal bir rakam; ucuz bile sayılır.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    500-600 TL cbr 250 için normal rakam çünkü cbr ların parçaları çok pahalı diye biliyorum.
    ama çoğu abimiz depriyaj kullanmadan vites değiştiriyo, düştüğünüzde arka tekerlek de boşa çıkacağı için vites peginin yukarı aşağı oynarayak dişli kıracağını sanmıyorum
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    xtreme max "250"
    aksine cbr250'nin grenajları ucuz. yanılmıyorsam yan büyük grenaj 54tl idi.
    Yuce123 bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Dişlinin darbe almadan kırılma ihtimali bayaaa düşük. Bence bu bahsi geçen parçaların maliyetini iyice bir araştırın. Sonra üstüne makul bir işcilik koyun. Eğer 500~600 TL yi geçiyorsa;
    - ya dişliyi değiştirmeden olduğu gibi bırakarak haybeye para çarpacaklarından
    - yada 500~600 deyip tüm işlemler bittikten sonra daha yüksek bir fiyat isteyeceklerinden
    şüphelenmeye başlayabilirsiniz...
    #sürenadam

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)