Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Motosiklet römorkuna süspansiyon ve disk firen için fikir yardımınızı bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    vayyyyyyy ganga beyaw çok ciks olmuş heaaaaa ..
    Emmeeeeee boya badana çok emanet duruyor gözüm,boya işçiliğin sınıfta kaldı bunu bilesin

Heaaa bu arada bi dene 500 km de sym wolf 250 buldum 8500 tl cik...yarın habar bekleyom taam gel derse herif, ev ahalisinden kredi alıp gidicem mötürü almaya büyük ihtimal
    yokk derse sıfır km çekecem 10285 tl ciğe,bugün koray,yasin ben mötürü denedik hepimizi mest etti symoş wolfoş, çok seriiii kıpraşım yok,torku,ivmelenmesi,sesi,görüntüsü,kalıbı,imajı çokk fene yawww

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sevgili İrfan, başlığını yeni gördüm. Sana önerim kabin körükleri olacaktır, koltuk körükleride olabilir.
    Hatta bunların amortisörlü olanları var. Komyon yedekçilerinde mevcut.
    Fikir vermesi açısından çift katlı 400 Kg kapasiteli bir körük 60 TL. Amortisörlü koltuk körüğü sana uygun olabilir.
    Endistüriyel çamaşır makinalarında kullanılıyor ben makinalarda pnömatik piston ve baskı presi olarak kullandım.
    Haydi sana kolay gelsin, sağlıcakla kal.
    http://www.osmanlioto.com.tr/tr/urun...altgrups=9.003
    http://www.fabio.com.tr/tr/
    http://www.meklas.com/page/?p=icerik&q=urunler-2
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili İrfan, başlığını yeni gördüm. Sana önerim kabin körükleri olacaktır, koltuk körükleride olabilir.
    Hatta bunların amortisörlü olanları var. Komyon yedekçilerinde mevcut.
    Fikir vermesi açısından çift katlı 400 Kg kapasiteli bir körük 60 TL. Amortisörlü koltuk körüğü sana uygun olabilir.
    Endistüriyel çamaşır makinalarında kullanılıyor ben makinalarda pnömatik piston ve baskı presi olarak kullandım.
    Haydi sana kolay gelsin, sağlıcakla kal.
    http://www.osmanlioto.com.tr/tr/urun...altgrups=9.003
    http://www.fabio.com.tr/tr/
    http://www.meklas.com/page/?p=icerik&q=urunler-2
    çok teşekkür ederim orhan abi ): gerçekten koltuk, ve kabin süspansiyon körüklerini hiç düşünmemiştim daha doğrusu aklıma da gelmezdi lakin römorku bu akşam itibari ile bitirmiş bulunmaktayım süspansiyon olayını honda kınetıc scooterların önlerini kullandım

pratikte şöyle düşünecek olursak benim römorkla taşıyacağım maksimum limit 100 kg olacak gerçiii 150 kg ile test ettim ama motorumu zorlamasını istemiyorum , buna römorkun ağırlığınıda eklersek ortalama 70 kg gibi bir yük rampada ve düzde motorumu aşırı kasmıyor , bunu baz alarak bahsettiğim scooter süspansiyonları cuk diye oturdu diyebilirim

aslında bir çoğumuz süspansiyonu yükte düşünür ben aksini düşündüm ve daha önceden süspansiyonsuz bisiklet tekerleriyle kullandığım için yolda ve set yada çukurlarda çok fazla zıplıyor hatta süratli girdiğim setlerde devrilme aşamasına geliyordu zaten römorkun ebatları 1mt ye 80 cm gibi bir şey

bundan dolayı bu sıkıntıları aşmanın yolunu bağımsız askı sistemi ve süspansiyonda buldum diyebilirim mantıkta hiç bir römorkta bağımsız askı sistemi gözlemlemedim belki mantığa ilişmez ama fevkalade işlevsel oldu ve tekerin biri çukura düştüğünde diğeri umursamıyor ve römorkun bütünsel dengesi bozulmuyor , buna yokuşlardan inerken, yükün itme kuvvetinden doğacak sıkıntıları ve disk firen sisteminide eklersek buda römorkumuzu diğerlerinden ayıran en büyük özelliklerinden sayabiliriz sanırım sen ne dersin bu işe ?

aslında süspansiyonlar sert olursa bu seferde römork yüke bindiğinde esneyecek ve boşkende süspansiyon yokmuş gibi olacak buda işime gelmedi

uzun lafın kısası benim için boşken hassas işlesin sistem zaten yüke bindiğnde salıncaklar , süspansiyonları sıkıştırıp kalmayacak ve devre dışı bırakacak bir parça yaparak bunuda römork şasisine lastik takozlar üzerine bindirip belirli limit ve hızlarda seyrederim diye düşünüyorum

lakin boşken bir tümseğe girdiğimde şu an itibari ile römork dingil mesafesi hem genişlediği için hemde daha yüksek sürtlerde römorkla güvenli ve konforlu seyahet etmek için bu yöntem uygundur diye düşünmekteyim , zira 1 ton yük yada çimento taşımayacağım

teşekkür ederim abi fikirlerin için görüşmek üzre

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vayyyyyyy ganga beyaw çok ciks olmuş heaaaaa ..
    Emmeeeeee boya badana çok emanet duruyor gözüm,boya işçiliğin sınıfta kaldı bunu bilesin

Heaaa bu arada bi dene 500 km de sym wolf 250 buldum 8500 tl cik...yarın habar bekleyom taam gel derse herif, ev ahalisinden kredi alıp gidicem mötürü almaya büyük ihtimal
    yokk derse sıfır km çekecem 10285 tl ciğe,bugün koray,yasin ben mötürü denedik hepimizi mest etti symoş wolfoş, çok seriiii kıpraşım yok,torku,ivmelenmesi,sesi,görüntüsü,kalıbı,imajı çokk fene yawww

bana öyle geliyoki sen o motürü alıcan şekerim bu arada kompresörüm yok ulen anlasana ama az kaldı bu haziranda geliyor kompresör boyayı o zaman yaparım sıkıntı yok şimdilik kaynak yaptığım yerler pas yapmasın böle idare et
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bir ipucu daha körüğün içine lastik şişirir gibi sibobundan hava basıyorsun veeeeee taşıdığın yüke göre hava basıncını ayarlıyorsun.
    Şöför koltuklarında kiloya göre ayar yapıyorsun.
    piyanist_irf bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ipucu daha körüğün içine lastik şişirir gibi sibobundan hava basıyorsun veeeeee taşıdığın yüke göre hava basıncını ayarlıyorsun.
    Şöför koltuklarında kiloya göre ayar yapıyorsun.
    işte bu duymak istediğim şey ama her şey bitmiş sayılmaz şu an böyle kullanmak durumundayım bir müddet bakayım duruma olmadı 2 adet sipariş ederiz montajı zaten zor olmayacaktır

eeeeeee bi bilene danışmak iyidir abi

diğer yandan motorunun suzukı gs 500 olduğunu görüyorum doğrumudur ?

ebu ahmed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1993 BMW R80 RT
    yeni römorkunla bol piknikli hayırlı günler dilerim şantör abiciğim

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    İrfanım mucidim.ellerine emeğine sağlık kardeşim ortaya mis gibi bir iş çıktı yine,uğraştırdı ama sanırım deydi. emek verilip yapılan herşey güzeldir mantığında olan biri olarak
    bizlerle paylaştığın için teşekkürler.
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    elinize sağlık irfan bey yine döktürdünüz
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    evet arkadaşlar son kareler ve son rütuşlar da bitti ve bu akşam güzelce test ettim ani firenlemelerde risklerine baktım boşken ve yüklüyken reflekslerini yokladım ve beni,m içime sindi yani bu iş oldu
    ve yerini aldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Alıntı ebu ahmed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni römorkunla bol piknikli hayırlı günler dilerim şantör abiciğim
    teşekkür ederim ahmetçim sağol varol

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfanım mucidim.ellerine emeğine sağlık kardeşim ortaya mis gibi bir iş çıktı yine,uğraştırdı ama sanırım deydi. emek verilip yapılan herşey güzeldir mantığında olan biri olarak
    bizlerle paylaştığın için teşekkürler.
    ne demek paylaştığın için cem abi bundan her zaman mutlu oldum ,insanlara fikir olsun , bildiklerimizi paylaşırken bilmediklerimizide öğrenelim demi ama abi ? ben römorkumla mutluyum arkadaş arabayı satacağım zaten o zaman elim ayağım olacak

yüreğine sağlık abim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık irfan bey yine döktürdünüz
    önercim burada biz bir bütün aileyiz ve protokol, resmiyet, ciddiyet beni hep sıkmıştır güzel düşüncen için teşekür ederim deee şu bey işi bozar beni be aga yauuuu

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi senin kendine yaptığının ticaret dökülmüş hali!!!

TIKLA

Ne diyelim Allah herkese versin içinde de sana(bize).

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)