Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr km saati

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    selamlar. 2005 model titan es e ybr kilometre saati ve devir saati taktırdık kayınçoyla ben devir saati yaptığımız işkenceye dayanamayarak patladı mefta oldu 12 den aşağı düşüyodu dayanamadı. Motorda devir kesici yok iptal.güçlü bobin güçlü akım kalın ve yalıtkan buji kablosu ve piposu, ngk iridyum buji performance bilmem kaç cc piston segman (muhtemelen 155-165 cc) motor uçak gibi. Önce devir saati önerilerinizi alalım
    ikinci mesele km saati. Ybr kullananlar veya ybr km saati inceleyenler daha iyi bilirler.km saatim 140 tan sonra km/h işareti varya oralara, ordanda tersten 0 (sıfır) a kadar geliyor. Yani 14 tan sonra aynı aralıklarla rakam yerleştirsek km/h üstü 160 km hıza, tersten sıfıra rakam koysak 200 km/h za denk geliyor.benim tahmini olarak yaptığı max hız 160 en fazla. Eski orjinal ibrenin gösterdiği hız. Düzde 120-140 arası gösteriyor. Bu yaptığım ölçümlerin hepsi artçılı. Bugün 300 km yol yaptım.
    Şimdi bana gülmeden gırgır geçmeden önerebileceğiniz km saati ve devir saati varmı? Eski orjinal saatim duruyor. Sağlam ve çalışır durumda. Kutusu parçalanmış bi vaziyette. Bikere ybr ibresini söküp onu takmayı denedim uymayan yeri sadece rakamların yazıldığı yuvarlak plastik büyük geliyo.bu yuvarlağın etrafını sprel makinasıyla biraz yesem içine otururmu acep?
    Yorumları merakla bekliyorum sevgiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

ekleme yapıyorum bu yaptığım hızlarda kesinlikle motorun üstüne yatmadım,eğilmedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    üff abi ne işin var titan'a ybr ibreleri takmak tak orjinalini + olarak araba devir kadran göstergelerinden 4 yada 5 inçlik tak tamamdır bak bakalım onu patlatabiliyormusun
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ybr ibreleri düşük geldi zandedersem kardeşim kaldırmadı. Biraz daha uğraşsam üstüne yatsam tersten 40 göstercek galiba? Ben böyle ibreyi söker klozete atar üstünede sifonu çekerim

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ibreleri düşük geldi zandedersem kardeşim kaldırmadı. Biraz daha uğraşsam üstüne yatsam tersten 40 göstercek galiba? Ben böyle ibreyi söker klozete atar üstünede sifonu çekerim
    yapacak bişi yok dediğim gibi devir+kadran iyi gider senin makineye
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    ybr devir saatinin devir gostergesi elektroniktir. Km gostergesi gibi telli degildir. titanin devir gostergesi mekanik diye biliyorum? ayrica devir kesici diye bisey yok diye biliyorum. her benzinle calisan arac belli bir devirden sonra kesiciye girer. ama kesiciye neden girdiginin mantigini bilmiyorum sanirim krank kolunun uzunluguyla alakali.
    neyse fikrimize gelelim :D
    honda cbf 250 km saati diycem ama hem fiyat olarak pahaliya patlar hemde baglanti noktalari tutarmi bilmem ama sen ayni dedigin gibi yap bence yuvarlak kismin etrafini ayni dedigin gibi kucult bi dene bu arada motoru asiri derecede merak ettim yolun Antalyaya duserse mutlaka haber ver bna gormek istiyorum o motoru

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı cnkdraqon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr devir saatinin devir gostergesi elektroniktir. Km gostergesi gibi telli degildir. titanin devir gostergesi mekanik diye biliyorum? ayrica devir kesici diye bisey yok diye biliyorum. her benzinle calisan arac belli bir devirden sonra kesiciye girer. ama kesiciye neden girdiginin mantigini bilmiyorum sanirim krank kolunun uzunluguyla alakali.
    neyse fikrimize gelelim :D
    honda cbf 250 km saati diycem ama hem fiyat olarak pahaliya patlar hemde baglanti noktalari tutarmi bilmem ama sen ayni dedigin gibi yap bence yuvarlak kismin etrafini ayni dedigin gibi kucult bi dene bu arada motoru asiri derecede merak ettim yolun Antalyaya duserse mutlaka haber ver bna gormek istiyorum o motoru
    Evet arkadaşım hiç bir honda titanın orjinal devir saati yoktur. Elektronik olanlar yani telle değilde elektrik akımıyla çalışan. Bugün toplam 300 km yol gittim. Radarların yerlerini hemen hemen hepsinin yerlerini biliyorum. Bi süpriz çıkmazsa normal seyir halim 90. Ama ibreye göre basınca 120-140 arası seyir yapabiliyorum sabit. Radarı geç çevirmeyi geç, ondan sonra bas basabildiğin kadar antalyadan bu formdan tropiksera nick li kemal kardeşim var. Bu formda tanıştık. Arkadaşlığımız baya bi ilerledi. Antalya çok uzak. Gelirsem haber etmeye çalışırım. Ama çok zor gibi görünüyor. Burda bana anahtarına vs. Kapışma teklifleri geliyor. Genç apaçi kardeşlerımden. Ama hepsini geri çeviriyorum. Bana yakışmaz diyorum. Benim yaş 32. 18-20 yaşında kendini ispat etme çalismaları olarak görüyorum. Şöyle bi gezelim derlerse ok. Ama özel kapışma yok. Kırmadan reddediyorum. Trafikde denk gelirsek ufak çapta kapışırız falan diyorum. Bu iş zevk meselesi be arkadaşım. Arabam gazlı bakımdan yeni çıktı. Ama ben bugün 300 km yol için motorumu sectım. Dolu yedim yağmur yedim üşüdüm. Ama değer be arkadaşım.

Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    evet titanlarin hicbirinde devir saati yok dogru, unutmusum. kapisma olaylarini bende pek sevmem ama motorumun cc sini bende yukseltmek istiyorum tahminen 165 - 175 arasina. Yapan birini ariyordum. Kendinmi yaptin veya yaptirdin? Yoksa motoru direk o sekilde yaptirmis birindenmi satin aldin. Eger kendin yaptin veya yaptirdiysan hangi islemlerden gecmesi gerekiyo motorun. Ayrintili bir sekilde anlatabilirmisin ? Ve tahmini kac liraya mal olur?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadasım bu işlemler ybr ye uymaz. Niye dersen biçok arkadasım ybr sini 150 cc yaptırdı. Sonuç= krank zayıf kalıyo illaki ya krank kırıyo Yada kitliyo bisüre sonra.ama bi titan alır ona uygularım dersen seçeceğin modeline göre değişir. Bende titan çok. 96 modele uyguladım 1 buçuk yıldır biniyorum bi problem çıkarmadı. 2005 model titan es e uyguladım. O daha yenı. Bu baslıkta bahsettiğim motor. Kıyaslarsak ikisini 96 modelin orjinal beygiri 11 bg.2005 olanın orjinal beygiri 12.5 bg. İşlemden sonra kıyaslarsak 96 model kalkış ve hızlanmada daha seri. Ama 2005 olan devirlendıkce devirleniyo son sürat olarak 2005 önde. Sorunsuzluk olarak 96 model önde. Burda bi ustam var ona yaptırdım. Ona verdim şu işlemi uygula şunu yap bunu yap dedim. Ve ustamın katkılarıyla çok güzel bişey ortaya çıktı. Masraf sorarsan cc büyütme üst kapağın taşlanması ve sübabların değişmesi büyümesi vs tahmini 300- 350 tl. Elektrik yükseltme büyük bobin iridyum buji buji kablosu buji piposu gene tahmini 200 lira civarı. Benım yaptırdığım fiyat bu. İsteyen istediğine yaptırır. Pahalı falan diyen olursa.bu konuya girmeyelim. Benim buji kablosu serce parmağım kalınlığında ve 40 liraya aldım bir karış. İki karış gelmez. Sevgiler

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet arkadaşlar ybr km saatini kutusundan çıkardım. Orjinal km saatini orasını burasını kırparak ybr km saati içine sıgdırdım bundan sonra ne gidiyosa onu gösterecek.
    Sıra devir saatinde. Bi tane sipariş vermiştim onu bekliyorum. İnşallah devir saatindede bi ayar tuttururum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)