Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR125ESD sorusu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Merhaba beyler.

6000 km de çok hafif hasarlı bi YBR125 buldum. Füme renk 2011 model 6000 km de servis bakımlı garantili.

Arkadaş sol tarafa yatırmış çok hafif sürüklenmiş motor. Far siperliği çatlamış ön sinyal kırılmış vites pegi yamulmuş ve arka grenajda biraz çizik var.

Bu motoru satın almayı düşünüyorum büyük bir hasarı yok çünkü uygun bir fiyattan alacağım.

Sorum şu.

Bildiğiniz üzere YBR125ESD lerde kontağı açtığınızda 3 saniye kadar sarı marş ışığı yanıyor sonra sönüyor.

Bu motorda kontağı çevirince o ışık yanmadı bugün denedim ve motorun sağ tarafından 3 kere tik sesi geldi. yani "tık tık tık" diye bi ses.

bu ne iş, kazayla falan alakası varmıdır acep ?
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Bu sorunuybr başlığı altında da sorduğunu umuyorum orada cevabını daha efektif alman gerekiyor..

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    sordum sadece bi tane cevap geldi =))
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    uppidik

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    gösterge panelinde, ilgili uyarı ışığının ampülü patlamış olabilir. çünkü akkor ampüller çok fazla yanıp sönmeye gelemezler. e zaten her kontak açıştı 4-5 kere yanıp sönüyor o lamba. bu yüzden çok dayanacağını sanmıyorum. belki ampüldendir?
    eski ybr'mde böyle bişey yoktu. yenisinde de daha başıma böyle bişey gelmediği için ne olur ne gider bilemiyorum.

ama yine de servise göstermekte fayda var...

o topikten cevap alamaman normal, zaten başlığı bilgi paylaşım başlığı ama millet gırgır, şamata, geyik, ceylan, impala... ne bulursa onu yapıyor o yüzden sadece okuyorum ara ara. artık girip bişey yazma gereği duymuyorum. mesajınızı gördüm eğer durumunuzu bu başlıktaki gibi açıklasaydınız ö.mesaj atardım. şimdiden hayırlı olsun
    psyche bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    servise götürsene onur fiyat iyiyse al sonuçta elinde patlamaz peynir ekmek gibi gidiyor cbf ybr
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Belkide kaza yapınca o sarı ışığın ampulü patlamıştır zira o ışık yanıp sönerken tıkı tıkı tık diye kendini kontrol ediyor ses dediğin gibiyse normal bütün esd lerde var.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    üç kere tıkı tıkı tıkı sesi geliyor yani sağ taraftan doğrumudur HUN hocam ??

Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise götürsene onur fiyat iyiyse al sonuçta elinde patlamaz peynir ekmek gibi gidiyor cbf ybr
    kanka zaten servisten satın alıcam motoru tamir ettirip vericekler bana =))

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gösterge panelinde, ilgili uyarı ışığının ampülü patlamış olabilir. çünkü akkor ampüller çok fazla yanıp sönmeye gelemezler. e zaten her kontak açıştı 4-5 kere yanıp sönüyor o lamba. bu yüzden çok dayanacağını sanmıyorum. belki ampüldendir?
    eski ybr'mde böyle bişey yoktu. yenisinde de daha başıma böyle bişey gelmediği için ne olur ne gider bilemiyorum.

ama yine de servise göstermekte fayda var...

o topikten cevap alamaman normal, zaten başlığı bilgi paylaşım başlığı ama millet gırgır, şamata, geyik, ceylan, impala... ne bulursa onu yapıyor o yüzden sadece okuyorum ara ara. artık girip bişey yazma gereği duymuyorum. mesajınızı gördüm eğer durumunuzu bu başlıktaki gibi açıklasaydınız ö.mesaj atardım. şimdiden hayırlı olsun
    ampul patlaması bana da doğal geldi sonuçta çok hassas ampuller o üç kere tıkı tıkı sesi beni tedirgin etti açıkçası..

sarikemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 750 x
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba beyler.

6000 km de çok hafif hasarlı bi YBR125 buldum. Füme renk 2011 model 6000 km de servis bakımlı garantili.

Arkadaş sol tarafa yatırmış çok hafif sürüklenmiş motor. Far siperliği çatlamış ön sinyal kırılmış vites pegi yamulmuş ve arka grenajda biraz çizik var.

Bu motoru satın almayı düşünüyorum büyük bir hasarı yok çünkü uygun bir fiyattan alacağım.

Sorum şu.

Bildiğiniz üzere YBR125ESD lerde kontağı açtığınızda 3 saniye kadar sarı marş ışığı yanıyor sonra sönüyor.

Bu motorda kontağı çevirince o ışık yanmadı bugün denedim ve motorun sağ tarafından 3 kere tik sesi geldi. yani "tık tık tık" diye bi ses.

bu ne iş, kazayla falan alakası varmıdır acep ?
    o ses normal sensor sesi diyolar asıl o ses gelmezse sıkıntı var.panelde ki ampul patlamış olabilirbence en iyisi bi servise gösteripte alman

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı sarikemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ses normal sensor sesi diyolar asıl o ses gelmezse sıkıntı var.panelde ki ampul patlamış olabilirbence en iyisi bi servise gösteripte alman
    motor yamaha yetkili bayisinde hocam zaten =)))

sarikemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 750 x
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yamaha yetkili bayisinde hocam zaten =)))
    sorun yok o zaman buradaki soruyu onlara sorarsın

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servis bile olsa o ikinci el motosiklet satılsın diye olmayacak şeyler söyleyenebilir.
    O Ybr başlığına girmeye korkuyorum ben ya. Aradığımı bulana kadar 2.5 saatim traş olacak diye.
    ozgurakman bunu beğendi.
    Madem biliyorsun malum yerinin huyunu, neden içiyorsun turşunun suyunu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı dweios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis bile olsa o ikinci el motosiklet satılsın diye olmayacak şeyler söyleyenebilir.
    O Ybr başlığına girmeye korkuyorum ben ya. Aradığımı bulana kadar 2.5 saatim traş olacak diye.
    gel arkadaşın ne arıyorsan söyle biz buluruz sana sıkıntı yapma kendine

ÖZGÜRAKMAN ne yapalım arkadaş motorda sıkıntı yok bizde muhabbet ediyoruz şimdi birbirimizi arayıp konferans görüşme yapsak bi dünya kontör gider sağ olsun mt bizi beleşe görüştürüyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel arkadaşın ne arıyorsan söyle biz buluruz sana sıkıntı yapma kendine

ÖZGÜRAKMAN ne yapalım arkadaş motorda sıkıntı yok bizde muhabbet ediyoruz şimdi birbirimizi arayıp konferans görüşme yapsak bi dünya kontör gider sağ olsun mt bizi beleşe görüştürüyor
    Fatih abi topikte bilgi kirliliğine sebep oluyosunuz ama ybrseverler başlığı falan açıp ordan devam etseydiniz keşke. bi giren hemen kaçıyor, günaydın, naber, iyi gecelerden başka bişey yok
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    özgür daha neler var sen bi bilsen bir daha oradan çıkmak istemezsin haberin olsun..
    bu arada 19 nisan gibi balıkesire gelme durumum var eğer gelirsem sana haber vereceğim birlikte bi çay içeriz sanırım..(eğer yakınsan bandırma ya gelecem tabi gelirsem bi arkadaşın nişanı var çalışmassam geleceğim ybr ye vereceğim kırbaçı)
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)