Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

PIST Lisansi!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar

acaba türkiyeden pist lisansi nasil cikarabilirim? nekadara mal olur? slmlar hasan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu soruna cevap verebilecek 2-3 kişi var forumda, onlarda görür cevap verirler en kısa zamanda. Şansın açık olsun
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Biz de alalım bi lisans yahu
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Satılık 2009 .. Mondial UKH 100..
    Arkadaşım pist lisansı dediğin şey pistte yarışmak için izin mi oluyo bilmiorum ama.

benim uzun zamandır aklımada olan fakat bi türlü araştırmadığım bişeyi sorayım konu açılmışken.

1: pistte antreman yapabilmek için lisans falanmı almak gerekli yada ne yapamak gerek.

2.bunu yapmak için 3 5 yıl falan bi motosiklet hayatımızın olmasımı gerekir..

yani bunu çok merak ediyorum.

Bilen bilir İzmir outodrom yarış pistinin hemen yanında oturuyorum. hemen her antremana yada aktiviteye gidiyorum izlemek için falan..

ama kiminle görüşcem orda antreman yapmak için hiç bilmiyorum..

güvenlikçiyi ayartıp geceleri antreman mı yapsam die düşünmedim değil

yani bu sorularıma cvp verebilecek birisi yada birileri çıkarsa çok sevinirim.. sağlıcakla kalın
    OO biliyor biliyor biliyorrrrrrrrrrrrrr:P:P:queen:

Yani türkiyede nasil oluyor bilmiyorumda ama bizim burda almanyada haftada bir kez piste (Hockenheim pisti, formula 1 yarislarinin almanya ayagi oldugu yer)cikabiliyorsun 15 dakkika arabalar 15 dakkika motorsikletler sürüyor yani antreman gibi onlara lisans gerek yok! Sadece organizasyonlara katilmak icin icin lisans lazim! ama türkiyede nasil bilmiyorum!

Türkiye pistlerinde gazlamak istediğinden emin misin?Bide sağlık sigortası yaptır o zaman Allah göstermesin.
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF

Piste çıkmak ya da çıkmamak işte bütün mesele burada...

Türkiye'de artık çıkabileceğin tek pist İzmir Pınarbaşı Pisti'dir çünkü İzmit Körfez Pisti "gürültü yüzünden etraftaki konutlarda yaşayan insanların şikayetleri yüzünden kapatıldı", İstanbul Park desen yılan hikayesi. O yüzden sana tavsiyem ne Türkiye'ye gel, ne de piste gir.. Almanya'da takılmaya devam et bence..

Ama daha önce işler nasıl yürüyordu kısaca anlatayım.. Piste girmek için yarış lisansı olması gerekmiyor. Yarış lisansı sadece Türkiye Şampiyonası yarışlarında herhangi bir sınıfta yarışacaksan gerekiyor. Yarış lisansı almak için TMF bünyesindeki klüplerden birine başvuruyorsun, senelik lisans ücreti 200 TL idi. Ancak son zamanlarda biz antreman için gittiğimizde lisans geyiğinden bahsettiler, sonra da zaten pistin kapatıldığını duydum.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler