Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

18-19 kasım enduro yarışı ANKARADA

Motovento
    REKLAM ALANI
    gagagotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye Enduro Şampiyonası 5.ayak yarışı
    18-19 kasım 2006pazar günü
    Hitit Motosiklet Kulübü Tarafından Ankara-Mühye köyünde düzenlenecektir

buyrun ayrıntılı krokisi

cumartesi günü akşamı romaniacs 2005 dvd sunumu yapılacaktır

Enduro severleri bekleriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    herkese basarılarr dılıyorumm kazasız masasız yarışlarr dılıyorumm

rdrqz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    hmk forumlarından alıntıdır:
    Mühye'ye gitmek için Kızılay Güvenpark'taki dolmuş duraklarının yanındaki otobüs durağından Yeşilkent-Karataş köyü otobüslerine bineceksiniz. Mühye'nin yeni adı Yeşilkent olmuş onuda dün öğrendim. Mühye'ye indiğiniz zaman otobüs sağa dönecektir siz dönmeden uygun durakta iner sola köyün içinden aşağı yukarı 5-600 m. sonra paintball alanına ulaşırsınız. Tüm dostları bekliyoruz. Bizler Cumartesi Pazar öğleden akşama kadar oradaydık ve yaklaşık 2,5 km.si oldukça keyifli seyirci etabı olan 15 km.lik bir parkur hazırladık. Toplamı atılan turlar ile 50 km. olacak.
    Sevgili dostlar özellikle Cumartesi günü yardımcı olabilecek olan tüm dostları bekliyoruz.

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    gagagotti 10 numaraya görev yokmu bu yarışta
    ]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Kimse gelmiyormu burdan.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

gagagotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel bir gün ve zevkli bir yarış oldu
    startta görevli olduğumdan yarış içinden resim çekemedim idare edin

sisli bir ankara sabahıydı

motorlar henüz uykuda ama fotomuhabirimiz onur mesaiye başlamış

TMF den sultan hanım sobanın başında

önce sabah kahvaltısı

Genel Direktör Tolga Tolon, Jüri Başkanı Bahadır Batur görev dağılımını gözden geçiriyor

Enduro yarışlarının vazgeçilmezi AKUT görev başında

start göreve hazır

Şakir Şenkalaycı ropörtajda,neyazıkki motor arızası nedeniyle 4. tura katılamadı

Enduroclub Başkanı Murat Kızak,ilk kez katıldığı yarışta 2.oldu tebrikler

Enduroclub üyeleri ilk kez yarışa katıldılar,çoğu derece yaptı ve special makinalara kök söktürdüler,yarış doktoruda EC den

parkurdan genel bir görünüm

ölüdeniz takımı ,birinciliklere abone sıkı takım

son hazırlıklar

Enduro yarışlarının rengi ATV ler hazır

ilk start çomara

az daha büyüsün tozunu atacak parkurların

yarışçılar ilk start için toplanmaya başladılar

yarış sonu motorlar kapalı parkta dinleniyor

alacakaranlıkta kupa keyfi

Kros,Enduro,supermoto yarışlarının hemen hepsinde,her kademede görev alan , yarış etkinliklerine maddi manevi katkıları çok olan ULUSAN motor, Ali ULUSAN a, HMK tarafından teşekkür plaketi verildi

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Bu hafta sonu Ankara'da güzel bir etkinlik vardı. Enduro yarışlarına evsahipliği yaptık. Gayet güzel bir parkur hazırlanmış. Emeği geçen motor dostlarına teşekkürü borç biliriz.

Haftasonu için olan hazırlığımız hafta başında başlamıştı. Yarıştan bir gün önce motorumun bakımlarını yaptım ve iyi ki yapmışım. Direksiyon milini sabitleyen somun gevşemişti ve ön tabla oynuyordu. Onu sıktım ve motoru yokuş aşağı boşta saldığımda ön tekerden garip sesler geldiğini farkettim. Motor resmen ön tekeri zorla çeviriyordu. Birde baktım ki ön diskin kaliper sabitleme vidaları gevşemiş. Eğer farketmesem yolda facia olurdu benim için. Zincirimide güzelce temizleyip yağladıktan ben hazırdım. Eşimin isteğini de kırmayarak hem yarış izleme hem de piknik yapma etkinliğini bir araya getirecek bir organizasyon yaptık. Sevgili komşumuz Metin Hocamızda eşini, annesini, babasını alarak bize katıldı sağolsunlar. Tavuklar mangal için hazırlanıp soslandı, aperatif olacak yiyecekler hazırlandı ve Cevat Kelle gibi tam teşekküllü olarak yola çıktık. İki araba ve bir motosiklet ile yola düştük. Ben hava soğuk olduğu için artçtı almadım. Elvankent-Sincan yolundan çevre yoluna çıktık ve Gölbaşı sapağından Oran yoluna dönerek Mühye Köyüne ulaştık. Ortalama hızımız 100km/h idi. Giderken motorum tutuk davrandı ve bir türlü devirlenmedi. Maksimum olarak 115 km/h hızı gördüm. Ama bu hızı kendi göstergemle değil, Toyota Corolla göstergesi ile ölçtük. Kendi göstergem 130 km/h hızı gösteriyordu bu esnada.

Yaklaşık 50 km yol gittikten sonra yarış alanına vardık. Aman Allah'ım; cennet böyle bir yer olsa gerekti. Etrafta KTM'ler, Hasquvarna'lar, Honda'lar, Husaberg'ler bana ninni gibi gelen muhteşem çığlıkları ile turlayıp arz-ı endam ediyorlardı.

Kızım hemen herkesce bilinen küçük krosscumuz Asrın Rodi'nin motoruna musallat oldu. Buradan çok teşekkür etmek istediğim Asrın'ın annesi motoru üşenmeden minibüsten indirtti ve kızımı üstüne oturttu sonrada eşime benim motor tutkumu desteklemesi konusunda güzel nasihatler etti.

Kızım motora hemencecik adapte oldu. Zaten yüz ifadesinden anlaşılıyor değil mi?

Küçükhanım pozda verirmiş.

İnşallah yarışması için tam takım giydirdiğim günleride görürüm.

Bu resimlerden sonra kızımı motordan ayırmak epey zor oldu ve hatta resimlerden hemen sonra ki yarım saati sırf "Baba bana motor alalım" nidaları ile geçirdik.

Yarışın start noktası ve seyirci etabının genel görünüşü.

Bu arkadaşlarda yarış öncesi son kontrollerini yapan arkadaşlar.

Dünyada bundan daha güzel bir ikili olabilir mi?

Adventure Team'de tam takım oradaydı.

Kızım. ben ve tavşanı.

Start noktasında çıkış için saniyeleri sayarken

Yeni start alan bir yarışmacımız.

Seyirci etabının en güzel noktalarından birisi ve dik bir çıkışın hemen akabinde çekilen fotolar.

Başka bir arkadaşımızın çıkışı.

Çok korkusuzca motor sürüyorlar bu adamlar.

Çamur ve su geçişleri bu işin tadı tuzu olsa gerek.

Çamuru ve suyu gören gaza asılıyor.

Eşim, kızım ve kızkardeşim.

Metin hocam ve babası. İkiside eski motorculardan. Amca emekli polis ve hocamda adı üstünde emekli öğretmen. Geçen senelerde Peugeot Vivacity ile Karadeniz turu yaptılar. Amca motorları görünce tarlayı tapanı satıp bunlardan alalımda komple memleket turu yapalım dedi. Şakasına değil gerçekten seneye bunlardan alacaklar. Şimdilik scooterla idare ediyorlar.

Ve nihayet ben

Aslında çok foto var elimde ama hepsini yüklemeye zamanım yetmez. Bu arada diğerleri tepenin dibinde tırmanış izlemeye gittikleri için onları çekemedim ve makinamın pilleri ve yedek pilleri bana ihanet etti. Oysa bir gece önceden kontrol etmiştim. Bu arada Nikon D70 makina ile çekecektim ama makinayı alacağım arkadaşa ulaşamadım ve gayet dandik bir makina ile çektim bu fotoları. Bu arada videolarda çektim. Onlarıda uygun formata çevirdiğimde yükleyeceğim. Piknik fotolarımız ise hiç yok. Çünkü piller yarışın ortasında bitti. Piknik sonrası orada demlediğimiz çayın başında foto çekmeyi çok isterdim.

Çok güzel bir gündü ve havanın kararması ile dönüş yoluna çıktık. Giderken nazlanan motorum, dönerken resmen çıldırdı. Diğer motorları görüp huy mu kaptı ne? Size yalan borcum yok ama ister inanın ister inanmayın dönüşte çevre yolunda ve düzlükte motorum Toyota Corolla göstergesi ile motorum 135 Km/h hızı gördü. Anlık felan değil. Yaklaşık 2 km bu hızla gittim ve motor yavaş yavaş devirlenmeye devam ediyordu. Açıkçası rüzgar beni korkuttu. Doğan marka arabayı süren kardeşim ise "Abi sen ne yaptın? Beni sollarken göstergem 140'ı gösteriyordu." dedi. Haydi bu arabalar eski ve fazla gösteriyor ama Toyota Corolla tamı tamına 135 km/h hızı ölçtü. Benim ibrem zaten 140'ın altına düşeli çok olmuştu. Her ne kadar desenizde rahvan git diye insan dayanamıyor işte.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bizimle paylaştığınız için teşeşkkür ederiz.

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR

motorlar dinlenirken = solda arka planda biz de geyik yaparken
    Been here, done that before and survived

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Ortan ve pist mükemmeldi..Seyirci katılımı azdı...Ama hep gönül verenlerin olması güzeldi....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    cok güzel ya ama hep büyük sehirlerde oluyo bu tur yarıslar .... Bolu tam o motorlara güzel bir yer boluda da düzenlemenizi bekleriz...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler