Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir hata ama harika bir tecrübe ve refleks...

Motovento
    REKLAM ALANI

Ölümü teğet geçmiş..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Araba sürücüsü sola kaçmasaydı,görürdüm ben onu ozaman.Düzgün yaptığı sadece arka tekeri kitlediği an kontrolu kaybetmemesi ve arka fireni bırakması olmuş.

Buhatanın sebebide kendine fazla güvenden geliyor.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araba kullanıcısına alkış, hayat kurtarmış.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu benim motorda kontraya nasil nereden basicam bulamadim hala..
    Su kontrayi bir bulabilsem basicam her virajda ama kontra yok benim makinada.
    ŞAKA MI BU REMZİ ABİ...

kontra sende olur abi, kendindekine basacan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:54 ----------

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba sürücüsü sola kaçmasaydı,görürdüm ben onu ozaman.Düzgün yaptığı sadece arka tekeri kitlediği an kontrolu kaybetmemesi ve arka fireni bırakması olmuş.

Buhatanın sebebide kendine fazla güvenden geliyor.
    ve aynı zamanda sorumsuzluk ( grup sürüşü için ) ve gösterişçilik. belli ki yeni çıkmış piyasaya. kendini ispata çalışıyor.

tam bir "zevzek"
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    ben mi yanlış görüyor, yorumluyorum

- adam hızını ayarlayamayıp karşı şeride geçince kontra yapıp biraz daha yatmaya, şeridine girmeye çalışmış. ön tekerin ne tarafa dönük olduğuna bakınız.
    - muhtemelen arka freni de, bu manevrayı çabuklaştırmak için kullanmış; fakat dozunu ayarlayamayınca arka kilitlenmiş, kaymaya başlamış.
    - bunun üzerine motoru düzeltmiş (doğrultmuş), fren yapmış ve kurtarmış.

karşı yönden gelen aracın sürücüsü bilinçli olmasa, patlayacağı kesin. motorcunun viraja hızlı, hatta daha hızlanarak girmesi; viraja giriş açısını ayarlamaması, fren dozunu ayarlayamaması gibi bariz hataları elbet var; ama tehlikeyle burun buruna geldiği andan sonrasında yaptıkları (bence) doğru hareketler.

Motosikleti
    suzuki an125
    fena bel kırmış abi

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    aracı kullananı kutluyorum usta şöförmüş..motordaki dangalak biraz usta olsaydı o aletin nereye gidecegini bilirdi,böle artis artis hareket yapıp kendisini bırak karşısındakileri tehlikeye atıyolar ..bizde burdan böle derdik..motorcuları görün.motora saygı..vah vah biri daha gitti..yeter artık ne zaman farkedilecez...gereksiz hareketler bunlarrr
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Yahu benim motorda kontraya nasil nereden basicam bulamadim hala..
    Su kontrayi bir bulabilsem basicam her virajda ama kontra yok benim makinada.
    Buda güzel bir espri..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aracı kullananı kutluyorum usta şöförmüş..motordaki dangalak biraz usta olsaydı o aletin nereye gidecegini bilirdi,böle artis artis hareket yapıp kendisini bırak karşısındakileri tehlikeye atıyolar ..bizde burdan böle derdik..motorcuları görün.motora saygı..vah vah biri daha gitti..yeter artık ne zaman farkedilecez...gereksiz hareketler bunlarrr

+1500...

Karşıdaki acemi bir şoför olsa motora vurmayacam diye düzgün yolunda giderken yamaca sürüp arabasını devirse, ailesi varsa onlara birşey olsa sürücüye birşey olsa kim suçlu, hangi denyonun hatası yüzünden can ve mal kaybı olacaktı...

Ondan sonra motorları görün farkedin.. artık empati yapıp trafiktekileri de düşünmemiz lazım. Acaba hep biz mi mağdur oluyoruz, hep 4 tekerlekliler mi suçlu?
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorumsuzluk ( grup sürüşü için )
    katılıyorum...

burda olay zaten grup sürüşünde artistlik yapmak için bireysel davranmakla başlamış. gerisini konuşmaya gerek bile yok. sadece şanslı günündeymiş o kadar. onun dışında beceri filandan bahsetmek, gerçekten bu tür konularda becerikli insanlar için ayıp olur...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilmediğin yolda ekşınnn yaparsan belanı arıyosun zaten, bilgisayar oyunu gibi jetonu atıp aynı viraja bi daha deneme şansı varmış gibi sürüyo dangalak

Elemanın acimi olduğu daha teker yaparken ortaya çıkıyor, motorun ne kadar ivmeleniceğini hesaplamaktan aciz..

Allah hayatını bağışlamış resmen..

Pistte gazlamanın pratik yapmanın, trackday lerde viraj ve frenaj olayını hatmetmenin önemini bi kez daha göstermiş

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Nesi ustalık bunun yahu? Usta olsa abanırdı gidonun soluna arabaya 5-10 metre kala geçerdi şeridine. Orda frene basma herhalde yapılmaması gerekn 10 kusurlu hareketin önde gidenlerinden. Neyse ki kızaklamış. Kızaklamasa kafadan girerdi herhalde.

Ama kurtulmasının sebebi freni bilmem nesi değil tamamen karşıdan gelen aracın şerit çizgisine uzak gelmesi.

Bir de o nasl bir lastik sesi yahu? Asfalt ve astik sıcaklığı 1300 derece falan herhalde.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    çok eğlenceli

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ŞAKA MI BU REMZİ ABİ...

kontra sende olur abi, kendindekine basacan
    Yahu ne bileyim coq kontra basican yazinca bende fren yada marsa basmak birsey gibi aklima kontraya basmak geldi...
    Ama benim makinada kontra pedalini bulamadim..
    Bugün kitapcigina bile baktim.
    Nerede bu kontra pedali diye ama yok benim makinada kontra pedali napayim ben???
    Bulucam ögrenicem bu kontra pedalinin nerede oldugunu ama insallah ozamana kadar patlamam umarim biryerlere..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yahu ne bileyim coq kontra basican yazinca bende fren yada marsa basmak birsey gibi aklima kontraya basmak geldi...
    Ama benim makinada kontra pedalini bulamadim..
    Bugün kitapcigina bile baktim.
    Nerede bu kontra pedali diye ama yok benim makinada kontra pedali napayim ben???
    Bulucam ögrenicem bu kontra pedalinin nerede oldugunu ama insallah ozamana kadar patlamam umarim biryerlere..
    Aynısını yaşarsan gözlerini arabadan ayır, virajın çıkışına bak, frenleri bırak, (videodaki durumda ve gidiş yönüne göre sola virajda olduğunu farzediyorum), sol avuç içinle sol gidonu ittirip gazı tatlı sert aç... buna kontra basmak deniyor...
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısını yaşarsan gözlerini arabadan ayır, virajın çıkışına bak, frenleri bırak, (videodaki durumda ve gidiş yönüne göre sola virajda olduğunu farzediyorum), sol avuç içinle sol gidonu ittirip gazı tatlı sert aç... buna kontra basmak deniyor...
    seviyorum seni be murat abi
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    hmmmmmmmmm
    Sagolasin
    Bende kontra diye bir pedal ariyorum motorda...
    Simdi ayaklarim suya eriyor yavas yavas ))))

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    herkes sallamış adama.. Teker yapıyorken olmasa bile başka bir sebeple umarım o pozisyona düşmezsiniz de oradan o şekilde kurtulabilme becerisini göstermek zorunda kalmazsınız.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seviyorum seni be murat abi
    Teşekkür ederim Caner, bende ne biliyorsam burdaki arkadaşlardan öğrendim zamanında.

hmmmmmmmmm
    Sagolasin
    Bende kontra diye bir pedal ariyorum motorda...
    Simdi ayaklarim suya eriyor yavas yavas ))))
    Bir de ters kontra var, diyelimki sen böyle çılgın bir hata yapmadında karşıdan gelen araba yaptı, yani senin şeridine girdi, sende kontra ile motoru yatırdın, ve farzet viraj kısa süre sonra bitecek, motorun aheste aheste dikilmesini beklersen bu seferde viraj dışına değilde içine patlarsın.

Yine yukardaki viraj yönüne göre yorumlarsak, motoru ani şekilde dikmek için, sağ elinin avuç içiyle sağ gidonu ittireceksin, böylelikle motor hızlı bir şekilde sağa doğru dikilir, gazı açmak da motoru diker ancak bu gibi bir durumda daha hızlı viraj içersine patlamanada sebep olabilir, kontrayı refleks haline getirmeden fazla gaz oyunları yapma.

Bir diğer ani dikme yöntemide ön freni tokatlamak ama sen bunu da bir kaç yıldan önce deneme sakın.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Teşekkür ederim Caner, bende ne biliyorsam burdaki arkadaşlardan öğrendim zamanında.

Bir de ters kontra var, diyelimki sen böyle çılgın bir hata yapmadında karşıdan gelen araba yaptı, yani senin şeridine girdi, sende kontra ile motoru yatırdın, ve farzet viraj kısa süre sonra bitecek, motorun aheste aheste dikilmesini beklersen bu seferde viraj dışına değilde içine patlarsın.

Yine yukardaki viraj yönüne göre yorumlarsak, motoru ani şekilde dikmek için, sağ elinin avuç içiyle sağ gidonu ittireceksin, böylelikle motor hızlı bir şekilde sağa doğru dikilir, gazı açmak da motoru diker ancak bu gibi bir durumda daha hızlı viraj içersine patlamanada sebep olabilir, kontrayı refleks haline getirmeden fazla gaz oyunları yapma.

Bir diğer ani dikme yöntemide ön freni tokatlamak ama sen bunu da bir kaç yıldan önce deneme sakın.
    ALLAH razıolsun hepinizden kontra tekniğğini biliyorum fakar bu tip kazalardan kurtulma yollarını hiç bilmiyordum artıık birini biliyorum
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler