Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1000 RR- gösterge 299 olduğunda gerçek hızı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    http://www.youtube.com/watch?v=N_V-FMujPPM

gösterge 299, devir 12.200 olunca GPS için yeterli bir süre deviri arttırmadan sabit devam ediyor. GPS hızı 295 gösteriyor.

ama yanılmamak gerek.

dikkatli bakılırsa motor aslında 11.800-11.900 arasında 299 yapmaya başlıyor. 299 görmeye başladıktan sonra 300 devir daha süratlenmeye devam ediyor.

benim anladığım 1000 RR ın kadranında gözüken hızıyla gerçek hızı arasında % 3 gibi bir sapma var ki bece bu gayet başarılı.
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bravooo.....! yüzde üç lük sapma.. yanı aslında 299 ken daha alcak bır hızla gıdıyor dogru mu anladım..??

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravooo.....! yüzde üç lük sapma.. yanı aslında 299 ken daha alcak bır hızla gıdıyor dogru mu anladım..??
    Evet aynen öyle .. 299 yazıyor ama 299 ile gitmiyor ..

Bu sapmalar her aracın ibresinde belirli bir hızı geçtikten sonra oluyor.. Hatta bazılarında çok fazla oluyor.. Doğru hızı ise GPS söylüyor

@dinmeyen

Abi dikkat edersen ilk 299 gördüğünde GPS 286 gösteriyor. Devir 12.000'de ..Redline gelince GPS değeri 295 km/h oluyor.

Yani limitör 299'da sınırlanmasa ibre daha fazla gösterecek ve dolayısıyla daha çok sapma olacak.. Çünkü Redline gelene kadar yaklaşık 300 devir var ibre duruyor GPS halen 286'dan yukarı sayıyor.. Yanılıyor muyum
    Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    O deilde bu adamların yolları ne kadar boş be kardeşim.

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    abi asıl oda deilde bu adamların yolları nasıl bukadar uzun ve bukadar çukursuz.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Motosikleti
    1000 RR 8
    Alıntı the_cayman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet aynen öyle .. 299 yazıyor ama 299 ile gitmiyor ..

Bu sapmalar her aracın ibresinde belirli bir hızı geçtikten sonra oluyor.. Hatta bazılarında çok fazla oluyor.. Doğru hızı ise GPS söylüyor

@dinmeyen

Abi dikkat edersen ilk 299 gördüğünde GPS 286 gösteriyor. Devir 12.000'de ..Redline gelince GPS değeri 295 km/h oluyor.

Yani limitör 299'da sınırlanmasa ibre daha fazla gösterecek ve dolayısıyla daha çok sapma olacak.. Çünkü Redline gelene kadar yaklaşık 300 devir var ibre duruyor GPS halen 286'dan yukarı sayıyor.. Yanılıyor muyum
    arkadaş ben sapmayı % 3 hesapladım. GPS in veri tazeleme süresi milisaniyeler mertebesinde değil dolayısıyla o gördüğün 286 verinin tazelenmemiş hali. ben yaklaşık %3 hesapladım.

diyelim ki %4 olsun.

benim 1000 RR redline' a girdikten 500-600 sonra devir kesiciye giriyor. redline' a daha 500 devir varken 299 a çıkabiliyor. demek ki 299 görmeye başladıktan sonra 1000 devir daha hızlanmaya devam ediyor.

bu şu demek: limitor olmasa 330 gibi bir hız görülebilecek. %4 hata payını düşersek 316.8 km/saat gerçek son hızı.

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O deilde bu adamların yolları ne kadar boş be kardeşim.
    trafik problemini çözmüşler devlet görevini halka hizmeti yapmakta

Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi asıl oda deilde bu adamların yolları nasıl bukadar uzun ve bukadar çukursuz.

bizim mütahitler yolu nekadar dolandırırsa okadar çok belediyeden para aldıkları için 2 km düz gidemessin tem dahil bide onlar çukuru ayda görüyorlar krater şeklinde

bide zaten o ss makinalar o yollar için yapılmış ülkemiz için değil
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dinmeyen
    %4.7'lik bir sapma hesapladım videoyu bir süre incelemem sonucunda...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı dinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş ben sapmayı % 3 hesapladım. GPS in veri tazeleme süresi milisaniyeler mertebesinde değil dolayısıyla o gördüğün 286 verinin tazelenmemiş hali. ben yaklaşık %3 hesapladım.

diyelim ki %4 olsun.

benim 1000 RR redline' a girdikten 500-600 sonra devir kesiciye giriyor. redline' a daha 500 devir varken 299 a çıkabiliyor. demek ki 299 görmeye başladıktan sonra 1000 devir daha hızlanmaya devam ediyor.

bu şu demek: limitor olmasa 330 gibi bir hız görülebilecek. %4 hata payını düşersek 316.8 km/saat gerçek son hızı.
    Tamam abi ne kızıyosun ki bende 1000RR yok

Sadece sormuştum ..
    Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Bu yol nasıl bir yol ki ;

100 yıl sonra Türkiye'mde de motora binecekler çok rahat edecekler eminim
    "Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"

Cyberm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dinmeyen
    Her Lafa Verecek Cevabım Var, Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM'mı Diye...

Motosikleti
    1000 RR 8
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dinmeyen
    ben % 3 bulmuştum. bu durumda bendeki sapma %50 nin üzerinde oluyo. sapığım biliyodum zaten ehuehuehe

Alıntı the_cayman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam abi ne kızıyosun ki bende 1000RR yok

Sadece sormuştum ..
    kızdığım yok kardeş. soruna açıklama getirmeye çalıştım.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    1000RR nin ibresinde hiç sapma yoktur ibre 299 u gecmez ama gercek hızı 315km/h civarıdır.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Şİmi bir dakika, niye ibre 299 dan daha fazlasını göstermiyor?

Ekrandaki digit e bi led daha koymaya parası yetmedi diyeceğim ama 1 ve 2 yi gösteren digit 3 ü de gösterme kabiliyetine sahiptir.

Ama niye 299 dan fazla göstermiyor, psikolojik etki olsun diyemi öle programlamışlar acaba??
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Hiz limitle me olayi yaklasik bundan 15 sene evel Mercedes Truck larda kullanilmaya baslandi. Asla 120 km hizi gecemiyorlardi.Amac surucunun sinirlarimi zorlama pskolojisini durdurmak icindi. Asla bunu gecemiyecegini bildiginden trafik kurallarini ihlal etmez ve hiz yapmaya calismazdi. Ayni teknik daha sonra BMW tarafindan da kullanilmaya baslandi. Belli hizin ustune cikan araclar yol tutusunu kaybediyordu bu yuzden de BMW adina yoldan cikan arac lekesi getirmemek icin bu sabitleyici kullandi. 1000RR motorlarda amac bu 300 hiz ustu tabi bu motor gider ama o zaman uretici firma bile motorun gosterecegi goreceli tepkilerden emin degil. Bu bir nevi sini kontrol altinda tutmak icin yapilmistir.
    Sabitliyicisi olmayan bir 1000RR sahibi her gun yeni bir rekor kirmaya calisacaktir. Ama bu sekilde iki 1000RR surucusu yan yana gelip sohbet ettiklerinde "Sen kac gordun bu makinada diye" sacma bir soru soramiyacak. Cunku gorulecek hizi zaten fabrika sana bastan belirlemis
    127 bunu beğendi.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    fakat bildiğim şöyle bi şey var japonlar motorların "kadranlarını" sabitliyorlar hızlarını değil yani araç hızlanmaya devam ediyor ama sürücü kaç ile gittiğini göremiyor hep 299 görüyor. mercedes bmw ise araçaların "hızlarını" sabitliyorlar 250 ye. ama zaten çok önemli değil bu kesiciler devrenden çıkartılabiliyor

Motosikleti
    1000 RR 8
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiz limitle me olayi yaklasik bundan 15 sene evel Mercedes Truck larda kullanilmaya baslandi. Asla 120 km hizi gecemiyorlardi.Amac surucunun sinirlarimi zorlama pskolojisini durdurmak icindi. Asla bunu gecemiyecegini bildiginden trafik kurallarini ihlal etmez ve hiz yapmaya calismazdi. Ayni teknik daha sonra BMW tarafindan da kullanilmaya baslandi. Belli hizin ustune cikan araclar yol tutusunu kaybediyordu bu yuzden de BMW adina yoldan cikan arac lekesi getirmemek icin bu sabitleyici kullandi. 1000RR motorlarda amac bu 300 hiz ustu tabi bu motor gider ama o zaman uretici firma bile motorun gosterecegi goreceli tepkilerden emin degil. Bu bir nevi sini kontrol altinda tutmak icin yapilmistir.
    Sabitliyicisi olmayan bir 1000RR sahibi her gun yeni bir rekor kirmaya calisacaktir. Ama bu sekilde iki 1000RR surucusu yan yana gelip sohbet ettiklerinde "Sen kac gordun bu makinada diye" sacma bir soru soramiyacak. Cunku gorulecek hizi zaten fabrika sana bastan belirlemis
    arkadaş tahminlerini / görüşlerini buraya sanki kesin bilgilermiş gibi taşıyıp insanları yanıltma.

1000 RR da hızın 299 da sınırlandığı falan yok. 1000 RR da sınırlanan devirdir. 2005 model 1000 RR da redline 11600 de başlar, devirkesici 12.000 den sonra devreye girer.

12.000 devire kadar hangi hıza ulaşılırsa ulaşılsın kesici devreye girmez. düz yolda 299 görüldükten sonra kesiciye girene kadar en az 20 km. daha hız yapılır. gösterge 299 da takılır kalır ama aslında motor 320+ ya çıkar. aşağı doğru mayil varsa sürat daha da fazla olur.

mersedes de bmw de ne olduğunu bilmiyorum ve ilgilenmiyorum. 1000 RR da durum böyledir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

@Dinmeyen abi kızma zeda da sende zaten aynı şeyi söylemişsiniz.

Geçen gece sabiha gökçene gidiyorum, bir baktım tabela bana 140 yavaşla yazdı frene dokundum 115 yavaşla yazdı, hemen sonrasında da viraj var.

Şimdi bu tabelaların hemen sonrasında viraj olmayan yerde olanından vardır mı :D

Test amaçlı.

Bir de biri bana 1000RR'ın gösterge panelin iç resmini çeksin yada bulsun hangi mcu(renesas yani mitsubishi hitachi gurubudur diye tahmin etmekteyim) kullanılmış acaba, sanırsam 299'dan sonrasını açabiliriz

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet dinmeyen haklı motosiklet devir kesiciye girene kadar hızlanmayı sürdürebilir... Fakat gösterge 299'da kalır. Her motosiklette bir km sınırı vardır... Tıpkı analoglarda olduğu gibi 1000rr'da km göstergesi sınırı 299'dur...
    1000RR yapıp 300 kadran koymak gibi düşünün bunu.
    Honda 300+ gösterge yapabilirdi tabiki , fakat bu şu demektir ki bu motorun sınırı 300'dür... 300+ kadran koymaya da hiç ama hiç gerek yoktur.

zeda3000 şu konuda haklı. Insanlar km'sini görmediği için 299'dan sonra kaça çıktıklarının yarışlarını yapamıyorlar... Sadece "299 gördüm" diyorlar. Tabi gps olan makinalarda bu kaça çıktın en son muhabbeti yapılabilir...

aYe
    Tabela mı yazdı? Rüa görmedin dimi 299'la geçince de kelime-i şehadet mi yazıyo?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Anladığım kadarıyla 1000RR en fazla 12000 devir yapıyor. Bu devirde de hız 320 oluyor. Bundan sonrasıda yok. Şimdi 299 - 320 arası da öle çok açık değil. Ben olsam göstergede limit koymazdım. Ha 299 (300 de) ha 320. İkiside uçuk kaçık hızlar nasıl olsa.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)