Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rüzgarsız Motosiklet Sesi Kaydetmek İçin Yöntem, ZOOM H1N Ses Kayıt Cihazı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam Arkadaşlar,
    Yüksek süratte Gopro'nun kendi mikrofonu rüzgar sesini azaltamadığı için temiz bir ses kaydı nasıl yapılır araştırdım. Konuya tamamen yabancı olmama rağmen başkalarının yaptığını taklit ederek rüzgar sesi olmadan kayıt yaptım. Bunun için Zoom marka ses kayıt cihazını motorda sele altındaki alet çantası yerine sabitlemeye çalıştım. Alt frekansları azaltmak için 'LO-CUT' özelliğini kullandım ama halen mekanik ses çıkmakta. Ses olaylarından anlayan arkadaşların önerilerine açığım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı MHAEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,
    Yüksek süratte Gopro'nun kendi mikrofonu rüzgar sesini azaltamadığı için temiz bir ses kaydı nasıl yapılır araştırdım. Konuya tamamen yabancı olmama rağmen başkalarının yaptığını taklit ederek rüzgar sesi olmadan kayıt yaptım. Bunun için Zoom marka ses kayıt cihazını motorda sele altındaki alet çantası yerine sabitlemeye çalıştım. Alt frekansları azaltmak için 'LO-CUT' özelliğini kullandım ama halen mekanik ses çıkmakta. Ses olaylarından anlayan arkadaşların önerilerine açığım.

https://www.youtube.com/watch?v=QxEU...el=MUSCLEBIKER
    Elinize sağlık gayet güzel. Bende de vardı Zoom H1 ve Gopro Hero 8 ama sattım hepsini pandemi olduğu için. Mekanik sesi kesmek için, cihazı koyacağınız yere biraz kalın bir sünger tabanlık yapmanız lazım. Böylelikle hafif takırtı sesleri de kesilecektir. Veya komple cihazı kavrayacak şekilde bükülebilen sertimsi sünger ile kaplayın.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık gayet güzel. Bende de vardı Zoom H1 ve Gopro Hero 8 ama sattım hepsini pandemi olduğu için. Mekanik sesi kesmek için, cihazı koyacağınız yere biraz kalın bir sünger tabanlık yapmanız lazım. Böylelikle hafif takırtı sesleri de kesilecektir. Veya komple cihazı kavrayacak şekilde bükülebilen sertimsi sünger ile kaplayın.
    Evet denemeye değer. Belki sünger tarzı bir ses yalıtım malzemesi varsa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı MHAEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,

https://www.youtube.com/watch?v=QxEU...el=MUSCLEBIKER
    İzlemesi keyifli, güzel paylaşım teşekkürler.

Soldaki fren hidrolik sıvı haznesi boş mu?

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzlemesi keyifli, güzel paylaşım teşekkürler.

Soldaki fren hidrolik sıvı haznesi boş mu?
    Yok hayır renkte kararma var ya da farklı bir marka hidrolik sıvısı konmuş sanırım.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube'da cihazi havluya saran bile vardi

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube'da cihazi havluya saran bile vardi
    Havlu da mantıklı çözüm. Maksat mekanik sesi yok etmek.

Bu ses işi kadar zor bir şey yok insanı deli eder. Hem ses kaynağına yakın hem rüzgar almayan bir yer bulup hem de çok iyi sabitlemen lazım ki her defasında bunu yapmam oraya ulaşıp kayıdı başlatıp durdurmak falan dedi eder. Sele altına süngerle vs sıkıştırırsanda boğuk bir ses olabilir. Bence harici mikrofon al bir tane onu sabitle, kayıt cihazınıza ulaşılabilir bir yerde tut. Bu sayede kayıt esnasında ses seviyesini, ses de patlama vs olup olmadığınıda görebilir hassasiyeti ona göre değiştirebilirsin.

https://youtu.be/Hc4K_6dKAlM

Bu videoda zoom h1n ile kaydetmiştim. Diz çantasının içine koyup onu da kuyruğun altına sabitlemiştim.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Şu goproları rüzgar sesini kaydetmeyecek şekilde yapsalar direkt alıcam ama yok kamerayı al yok mikrofon bağlantı aparatı al bilmem ne youtuber değilsen boşa para.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    ses kayıt cihazını cebine koy. motosiklet ile bitişik olduğu sürece o seslerden kurtulamayacaksın.
    cebinde olduğu zaman bu şekilde oluyor; (ses kaydını Iphone XS Max ile yapmıştım.)

Motosikleti
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu goproları rüzgar sesini kaydetmeyecek şekilde yapsalar direkt alıcam ama yok kamerayı al yok mikrofon bağlantı aparatı al bilmem ne youtuber değilsen boşa para.
    Çok zahmetli iş maalesef. Bir dünya da video rendering yapmak için zaman ve tecrübe gerekli. Youtuber olmayanlar için gereksiz evet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler