Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2020 Motosiklet Kaza, Tartışma ve Bazı Problemleri (Istanbul Beyefendisi)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Selamlar, saygılar öncelikle.

Uzun zamandır forumu uzaktan uzaktan takip eden birisi olarak böyle bir ortama,topluluğa veya arkadaşlar her ne isimle adlandırıyorsa katılmaktan mutluluk duyduğumu söylemek isterim.

Youtube'da bir süredir kendi çapımda videolar yüklüyorum, önceleri bisiklet vlogları vs yükleyen birisiydim fakat askerlikten sonra motosiklet tutkumu yıllardır bastırdığım aklıma gelince bir anda başlangıç olarak hoş bir chopper motor alarak bu dünyaya katıldım.

Ve sizinle şu hemen aşağıda linkini veya direkt görüntüsünü paylaştığım (hangisini becerebilirsem) video zaman zaman başıma gelen olayların toplandığı videodur.

Biliyorum çok uzattım, her zaman böyleyim.
    Şunu söylemem gerekiyor ki, evet bazı tepkilerim çok fazla, bazen ise hiçbir şey yapmadan gidiyorum. Bunun nedeni o günkü ruh halim veya toleransımın oranıdır. Ne yazık ki her zaman olması gerektiği gibi davranamıyoruz.

İyi seyirler dilerim herkese.

https://www.youtube.com/watch?v=5GIcNGzlhog

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlıkta "İstanbul Beyefendisi" ibaresini okuyunca farklı trafik diyalogları görme beklentisi ile videoyu açtım.

Açar açmaz gelen "nabıyon ...mına goduğum" nedeniyle sesli güldüm.

Biz de trafikte "beyefendi" gibi davranıyoruz zaten.
    espresso ve BloodyBaron bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    @bugraacik

İstanbul trafiğinde, ayda ortalama 1200km yol yapıyorum.

Sizin gibi; şeritte ben varken üzerime kırdı, aynaya bakmadan döndü, sinyal vermedi, tali yoldan ana yola çıkarken; yol durumuna bakmadı v.s gibi sebeplere takılacak olsam...

Gitmek istediğim yere gidemez, muhtemelen ya hastanede darp raporu almakla yada karakolda şikayetçi olmakla uğraşıyor olurdum.

Ha ben bu durumları özellikle yaşıyorum, zaten motovlog için konu lazım diyorsanız ayrı tabi.

Kullandığınız motor, görüntüsü itibari ile keyfe keder trafikteymişsiniz gibi gözükmenize neden oluyor.

Hasetlik, bizde ata sporu olduğu için; İnsanımız kendi sahip olamadığı imkanlara, başkasının sahip olmasına tahammül edemiyor.

Size naçizane tavsiyem, mümkün olduğunda şu kamerayı değiştirin hocam gözlerimiz kanadı https://youtu.be/5GIcNGzlhog?t=205
    ero__ bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Dikkat et çok pis döverler.
    Abicim büyüksün geri vitesleride kurtarmaz.
    Allaha emanet, trafikte karşılaşmamak dileğiyle.
    Yayan, ekremcelik00 ve Osm@n bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Başkan iyi güzel de trafikdeki adamlar da senden daha dolu olabilir, arabada 5 kişi olabilir. Hiç haklı mıyız dinlemezler döverler, hatta öldürebilirler de. Millet arabasında neler taşıyor bi düşün. Kendini tutmaya çalış. Arabasına su sıçrattı diye öldürülen motorcunun haberi vardı 1 ay önce. Aman dikkat et.

İstanbul bu yönden berbat bir yer. Orada yaşayanlara Allah sabır versin. Ben burda küçük ilçede bile bazen geriliyorum. Böyle bir durumda kornaya bas geç. Gerçekten deymez.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Videonu izledim. Abartı tepki veriyorsun. Bu kafayla gidersen ya mezara ya hapise gidersin söyleyeyim. Başına gelenler Türkiye'de ortalama motosiklet sürücülerinin çoğunun başına geliyor zaten. Yok o değil olayların bazılarında sen hatalısın.
    ekremcelik00 ve Yayan bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstat videon tam canın sıkkınken izlemelik. Kusura bakma ama bazı yerlerde haykıra haykıra güldüm. Eğlenceli olmuş vesselam. Ancak bu kadar sinirli olmak iyi değil, her ne kadar karşındaki sana diklendiğinde olay büyümeden toparlama, alttan alma yeteneğin olsa da bu kadar sinir ileride kalp krizi geçirmene neden olabilir.
    Yayan bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 2016
    Bilerek zorla bazı yerlerde kendini sıkıntıya sokuyorsun. Biraz yavaşlasan adama yol vereceksin, gaza yüklenip kendini daha fazla sıkıştırıyorsun. Aranıyorsun sanki video olsun diye.Ondan sonra atarlanıyor, adam höt diyince geri vites yapıyorsun. Şunları ben yapsam utancımdan arkadaşıma anlatamam, sen yayınlıyorsun.
    mattiadestro ve Yayan bunu beğendiler.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    dayak yediğin videoyu da bekliyoruz en kısa zamanda. resmen aranıyorsun olay çıksın da malzeme olsun diye. ya bi gün kolunu, bacağını kırarlar, verirler eline ya da bi arabanın altında kalırsın, ölür gidersin.
    ekremcelik00, berk_cglr ve Yayan bunu beğendiler.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum selam, videonu baştan sona izledim trafikte gerçekten zor anlar yaşamışsın ama bazılarını da üzülerek belirtiyorum zorla yaşamışsın. Kamera olmasaydı acaba bazılarını yaparmıydın merak ediyorum? Haksızlığa gelemeyen ve çabuk sinirlenen biri olabilirsin ancak biraz daha defansif sürüş ve kavgacı olmamak motosiklet hayatını daha renkli ve katlanabilinir hale getirebilir. Mesela haklı olduğumuzda kornaya sonuna kadar basıp küfretmek yerine, kornaya sadece basıp, içimizden küfredip devam ediyoruz. Sağlıcakla, kazasız belasız
    Yayan bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    15 sn kaybettim. Ama anlayacağımı anladım.
    Bu kameralar, egoyu yükseltip konu arattığı için; ve hatta, başlamayacak konuyu konu yaptığı için ve " haklıyım " demek " " haklısın " dedirtmek için bir bahane aracı gibi kullanılıyor. Oysa esas amacı kayıt yapmak.

Günde ortalama en az, 50-70 km şehir içi yol yapıyorum motorla, bu yaşadığınız şeyleri umursamıyor hale geldim.
    Dostlar, yapmayın böyle.
    Kaybedecek bir şeyi olmayana denk gelirseniz, sizi kaybedenler çok üzülür. Ölü ya da sakat iken, haklı olmak pek anlamlı değil bence.
    Ayrıca, araçlara ettiğiniz küfürleri, kuştepe, bağcılar gibi muhitlerin ara sokaklarında edebilen vlogger görmedim ( genel anlamda söyledim,
    şahsınıza münhasır değil )
    Trafikte motosiklet kullanmak böyle bir şey. Göze alınıp hareket edilmeli.
    Tecrübe, sabır, şans.. Hepsi bir arada olmalı. Yoksa, her zaman bir İstanbul Beyefendisine denk gelmeyebilirsiniz..
    Sizi sevenler adına lütfen dikkatli olun
    Vronski, gerivites ve TimFx bunu beğendiler.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Hocam selamlar, 2.23’ e kadar izledim. Öncelikle Superlight ara gazlamalar, hızlanıp takip etmeler için pek uygun bir motosiklet değil. Nereden mi biliyorum? Hala kullanmakta olduğum motosikletlerimden birisi Superlight200.Yaptığın bu hareket dolayısıyla gaza gelip süpürme hareketiyle üstüne doğru sürme eyleminde bulunabilecek agresif sürücülerle karşılaşman durumunda kaçış manevrası yapman(ape gidon, düşük tork, düşük son hız, abs olmayışı durumlarından)pek kolay olmayacak bu ihtimali göz önünde bulundur derim. İkinci olarak ise ortalama 1000-1500 kmlik bir sürüşüm var her ay. Paylaştığınız olaylar motosiklet sürücüleri için neredeyse çok sıradan olaylar saymakla bitmez bunlar. Bizim üzerimize düşen ise defansif sürüşümüzü arttırmak olmalı.Örneğin panelvana siz sola geçecekken beklememesi sebebiyle kızma durumunuz. Omuz üstünden dönüp yapacağınız bir bakış buna benzer tüm açılarda ayna göstermiyor mazeretini ortadan kaldırıp sizin güvenli ilerlemenizi sağlayacaktır. Son olarak ise tutarlı davranışlar sergilemenizin izlenmenizi, sempatinizi daha fazla arttıracağına eminim. Ya hiç muhattap olmayın ya da muhattap olduğunuz kişiye kendinizi ezdirmeyin ortayolu düzgünce bulup yolunuza gidin derim.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sinirliyken motosiklet kullanmamayı tercih etmenizi de önererek daha sakin sürüşler dilerim.
    berk_cglr bunu beğendi.

Videoyu baştan sona izledim.

Trafikte motosiklet kullanmak bir şeridi sahiplenip, aksi durumda millete bağırıp çağırmak değildir.
    Örneğin, daha ilk videoda bulunduğun konum yanlış. Solundaki araç sürücüsünün senden haberi yok, seni görme imkanı da yok. Çünkü kör noktadasın. Araçlara kendini göstermen gerekir. Kendini gösterirsen sana yol bile verirler. Neyse, hayatta kalmak istiyorsan ya Honda, Yamaha, Motto Akademi gibi kurumlardan eğitim almalısın ya da motosiklet kullanmayı bırakmalısın. Çünkü yolun ortasındaki kağıt arabasına çarpacak kadar olaylara hakim değilsin.
    Yayan ve mattiadestro bunu beğendiler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    yaş kaç bilmiyorum ama ergen gibi her 2 laftan biri a.k. abiler inince büyüğümsün öyle demedim diyorsun cidden ters birine gelirsin küfürü yuttururlar bu kadar gereksiz atar ve sinir yapma ve ciddi anlamda dikkatsizsiz ne arkadan gelene ne yandan gelene bakmıyorsun trafik okuma 0 sinirlendin film kopuyor , bari kanalın adını istanbul beyfendisi yapmasaydın bu kadar mı tezat olur isimle içerik
    mattiadestro ve Yayan bunu beğendiler.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı Skulkrusha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunları ben yapsam utancımdan arkadaşıma anlatamam, sen yayınlıyorsun.
    Şu cümleyi okuyunca aklıma tavsiye üzerine seyrettiğim bir program geldi.
    Yotubeda Konuşanlar diye bir kanal.
    Katılımcılar karaktersizliklerini anlatıyor. Millet kahkahalarla gülüyor.
    Seyrettiğim bölümde "adam" karısının yanında üniversitede arkadaşlarını nasıl dolandırdığını anlatıyor ve buna ticaret diyor. Seyirciler kahkahadan kopuyor.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok kötü, inanılmaz utandım

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Atlayarak birkaç bölüm izledim.

İlk izlediğim yerde kendin şerit değiştirmemen gereken yerde şeritten şerite geçiyorsun sonra araç sıkıştırdı diyorsun bagırıyorsun. sabit gitmezken insanların sana göre hareket etmesini beklememelisin.

İkinci izlediğim yerde ayna kontrolü yapmadan sola kayıyorsun sonra slowmotion olarak araç kusurlu gibi davranıyorsun. yol soldan gelenin , senin şeridindeki adamın naptıgı onu ilgilendirmez.

ücüncü izlediğim yerde inatla araç aralarına girmeye calısıyorsun giremeyince de şeritine geçip insanların sana uyum sağlamasını beklıyorsun.

Yanlıs anlama da sürüşünde ciddi problem var bence. üstelik fazla sinirlisin.

birkaç ay önce forumda gördüğüm bir video aklıma geldi. adam 50 cc motor il 3 şeritli yolda orta şeritten giderken herkes ona korna calıyordu, bu da "gitmiyoo gitmiyooo ne korna calıyon" diye atar yapıyordu. sağ şeritten gitmesi gerekirken 50cc ise orta şeritten gidip video için korna caldırmaya calısıyordu. onun gibi olmus.
    mattiadestro bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu cümleyi okuyunca aklıma tavsiye üzerine seyrettiğim bir program geldi.
    Yotubeda Konuşanlar diye bir kanal.
    Katılımcılar karaktersizliklerini anlatıyor. Millet kahkahalarla gülüyor.
    Seyrettiğim bölümde "adam" karısının yanında üniversitede arkadaşlarını nasıl dolandırdığını anlatıyor ve buna ticaret diyor. Seyirciler kahkahadan kopuyor.
    Bir tane arkadaşım izliyoırdu benim de izlememi istiyordu. Bi ara bakarım demiştim iyiki de bakmamışım.

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu baştan sona izledim.

Trafikte motosiklet kullanmak bir şeridi sahiplenip, aksi durumda millete bağırıp çağırmak değildir.
    Örneğin, daha ilk videoda bulunduğun konum yanlış. Solundaki araç sürücüsünün senden haberi yok, seni görme imkanı da yok. Çünkü kör noktadasın. Araçlara kendini göstermen gerekir. Kendini gösterirsen sana yol bile verirler. Neyse, hayatta kalmak istiyorsan ya Honda, Yamaha, Motto Akademi gibi kurumlardan eğitim almalısın ya da motosiklet kullanmayı bırakmalısın. Çünkü yolun ortasındaki kağıt arabasına çarpacak kadar olaylara hakim değilsin.
    Ayrıca, seni bisiklet forumundan hatırladım. Bisikleti de kötü kullanıyordun. Bu şekilde kötü kullanımın başka sebepleri olmalı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)