Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Darlık yolundaki motosiklet kazası (Motosiklet.TV)

Motovento
    REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Nasil kullandigina, neden kaza yaptigina degil de, sollanmayacak yerde (ki serit cizgilerini sanat olsun diye dumduz cizmemisler) arac sollayacak kadar pervasiz olmasina takildim. Karsidan gelen otomobil degil de kamyon da olabilirdi, ki Darlik yolunda normal.
    Metela ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun, tanıdık mı kaza yapan arkadaş?
    berk_cglr ve gokhan85 bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Geçmiş olsun olur böyle şeyler. Neyse ki kendisinde bir şey yok.
    gokhan85 bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, tanıdık mı kaza yapan arkadaş?
    forumdan tanıdık sayılır yani ama motorda ve sürücüde en ufak hasar yok o gün birlikte gazlıyorduk zaten
    gokhan85 ve tommygun bunu beğendiler.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil kullandigina, neden kaza yaptigina degil de, sollanmayacak yerde (ki serit cizgilerini sanat olsun diye dumduz cizmemisler) arac sollayacak kadar pervasiz olmasina takildim. Karsidan gelen otomobil degil de kamyon da olabilirdi, ki Darlik yolunda normal.
    Evet zaten arkadaş da tırla yaptı kazayı. Forumlarda sevimli görünme çabasını bırakın. Pervasızmış, o zaman bir ara gidin Darlık a bakın, bir tane pervalı motorcu görebilecek misiniz (sollanmaz çizgisinde hiçbir zaman sollamayan bir motosikletli)
    berk_cglr bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Böyle toplu sürüşler gazlamalar falan bunların olası sonuçları.Bazısı darlıkta gazlamayı sever basızı benim gibi yol yapıp gezmeyi.Yapanada bir şey diyemiyorum.Kendinize dikkat edin daha kötüde sonuçlanabilirmiş.
    gokhan85 ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı gokhan85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet zaten arkadaş da tırla yaptı kazayı. Forumlarda sevimli görünme çabasını bırakın. Pervasızmış, o zaman bir ara gidin Darlık a bakın, bir tane pervalı motorcu görebilecek misiniz (sollanmaz çizgisinde hiçbir zaman sollamayan bir motosikletli)
    Herkesin yanlış yapması yapılan yanlışı doğru kılmaz.
    BloodyBaron ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gokhan85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz ortamlarda konu uzerinde uzun tartismalar yapmayi cok saglikli bulmuyorum, sonunda ya flame ya da sidik yarisi. Yine de,

- Hangi sevimli gorunme cabasi ?
    - Yazdigim mesajda ne yanlislik/hata var ki arkadasinizi koruma icgudusu icerisinde mesaj yaziyorsunuz ?

Bir laf vardir, "Dedigimi yap, yaptigimi yapma". Sizin o "sevimli gorunme cabasi" dediginiz sey o. Bir yerlere yazarken, video paylasirken, konusurken yapilmasi gerekli olan seylerden bahsediyorum, yapilmamasi gereken seylerden degil. Cunku savunulacak ve ovunulecek yanlari yok. Hiz yapma, sollanmayacak yerde sollama yapma, alkollu motosiklet kullanma. Bunlari ben yapmiyor muyum ? Evet yaptim hepsini de ama yanlis yapip insanlarin gozune sokmuyorum, yaptiysam bile kendime sakliyorum.

Darlik civarindaki koy yollarini biliyorum bu arada, traktor, kamyon, hayvan vs cikabiliyor. Bilmeyenlere, sehir ici sayilacak bir yerde gazlamaya devam edeceklere de bilgi olsun.
    espresso ve olcaytuna bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin yanlış yapması yapılan yanlışı doğru kılmaz.
    Tıpkı burada sergilenen mükemmeliyetçi yaklaşımların, ilgili hatayı yapan insanlar üzerinde hiçbir tesiri olmayacağı gibi. Hep kitaptan konuşmamak lazım. Varsa bilinen pratik bir çözüm (İstanbul da ancak hayal olabilecek bedava bir pist gibi) sonuna kadar destekçisi oluruz. Ama vay efendim, bu kural tanımazları engellemek için Darlık yolunun girişine çıkışına polis koyup, yukarıdan drone ile avlayalım bu teröristleri, o da olmadı yolu kazıyalım veya yüzey kalitesini bozalım, her yeri tümsek dolduralım derseniz, insanları gerersiniz. Motosikleti daha etkin kullanmak için ayda bir İstanbul dan, Uşak daki piste gidiyorum mesela ama her hafta olmuyor. Zaten korona kısıtları yüzünden artık hiç olmuyor. O zaman satalım gitsin bu viraj için tasarlanmış makineleri, ne anlamı var ki? Öte yandan şehir dışındaki pistlere veye İstanbul park pistine gitmeye kaçımızın gücü , zamanı yetiyor?
    berk_cglr bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşina olunmayan yol , keskin viraj ,viraj da denk gelen araçtan olan yolun daha da daraldığı algısı bide frenle inadına dikelen motor; çok çok geçmiş olsun.
    Keyif işini eziyete döndürmemek için biraz daha yavaş sürmek.

Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Gözlemlediğim kadarıyla, kimi Silivri'den, kimi Esenler'den, oraya giden çoğu kişinin ilk hedefi biraz viraj yapmak , günün sonunda kazasız belasız eve dönmek. Bazen "hata yaparsın" ve kaza yaşarsın, tıpkı evin önündeki sokakta olabileceği gibi. Zaten en ufak bir hırs ile gaza gelen anında limitlerinin üstüne çıkabilen insan pimi çekilmiş bomba gibidir. Her an her yerde kendine ve başkalarına zarar verebilir. Bu kişilere ne kadar laf anlatmak mümkün tartışılır.
    Önünde tın tın giden aracı, karşı şeritten gelen olmadığını gördükten sonra birkaç saniyede incecik ama güçlü bir makineyle geçip geçmeyeceğinize karar vermek için yol çizgileri birinci gösterge değildir. Fakat araç kullanırken bu yol çizgilerinin özellikle bilinmeyen bir yolda ne kadar yardımcı olduğu tartışılmaz tabi. Fakat videodaki sollama durumunu pervasızlık olarak abartmak ve hatta alkollü araç kullanma intiharı ile aynı kategoriye koymak, en hafif deyimle pratik olmamak, mükemmeliyetçi olmaktır ki bu da hitap ettiğiniz kişiler için pek bir mana ifade etmez.

Bu arada arkadaşımı savunmuyorum, Darlık'da viraj yaparken olağan trafik sürüşünün üstünde süren herkesi savunuyorum ; )
    berk_cglr bunu beğendi.
    HONDA CBR1000RR, Pendik/İSTANBUL

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi forza ve türevi motorlar kullanıp, ikinci motor olarak nc gibi bir traktör motor alacaklar için sollamam yanlış görünebilir(kazama bir şey dememişsiniz ama açıklıyım. kaza araç solladığım için olmuyor olması gerekenden hızlıyım biraz temel neden bu olabilir) çünkü o motor sahiplerinin içine uyuşukluk işlemiştir. size göre doğru olan o aracın arkasında 20km hızla koca darlığı bitirmekte olabilir. Çünkü önüme araç çıktığında ben "ulan arabacı enayi virajları kaçıyorum çık önümden derken, siz ne güzel ormanın tadını çıkarıyorum hıza gerek yok" diyebilirsiniz saygı duyuyorum. Ama zaten ben viraja giderken düşmeyi göze alıyorum sonuçta pist ortamı değil(teker yapanlar gibi onlara da bak yaptın düştün demek anlamsız zaten riskini göze alarak yapıyor). Tapkeysinizi takıp evden işe sürmeye devam edin. Şaka şaka sağ olun öneriniz için dikkate almayacağım. Son olarak bütün kurallara ben uyuyor muyum ki başkasına kural öğretiyorum diye sorabilirsiniz kendinize. (topcase takanları karşıma aldım )
    berk_cglr ve gokhan85 bunu beğendiler.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı Omerius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çünkü o motor sahiplerinin içine uyuşukluk işlemiştir.
    125likle tapagaz gidiyorum. Arka çantaya da sefer tasımı koyuyorum. Uyuşukluk falan yok
    espresso, Omerius, berk_cglr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125likle tapagaz gidiyorum. Arka çantaya da sefer tasımı koyuyorum. Uyuşukluk falan yok
    abimm saygılar, bazı insanları "evlilik" yakıyor yoksa biliyorum senin viraj delisi, bu genellemeyi tek başına çürüten biri olduğunu.
    gokhan85 bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    abimm saygılar, bazı insanları "evlilik" yakıyor yoksa biliyorum senin viraj delisi, bu genellemeyi tek başına çürüten biri olduğunu.
    Evlilik değil parasızlık yakıyor. Evliliğin parasızlığa etkisi var mı var tabi :D %30 falandır. Geri kalan %70 kendi ekonomik yetersizliğim.
    Omerius bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    abi forza ve türevi motorlar kullanıp, ikinci motor olarak nc gibi bir traktör motor alacaklar için sollamam yanlış görünebilir(kazama bir şey dememişsiniz ama açıklıyım. kaza araç solladığım için olmuyor olması gerekenden hızlıyım biraz temel neden bu olabilir) çünkü o motor sahiplerinin içine uyuşukluk işlemiştir. size göre doğru olan o aracın arkasında 20km hızla koca darlığı bitirmekte olabilir. Çünkü önüme araç çıktığında ben "ulan arabacı enayi virajları kaçıyorum çık önümden derken, siz ne güzel ormanın tadını çıkarıyorum hıza gerek yok" diyebilirsiniz saygı duyuyorum. Ama zaten ben viraja giderken düşmeyi göze alıyorum sonuçta pist ortamı değil(teker yapanlar gibi onlara da bak yaptın düştün demek anlamsız zaten riskini göze alarak yapıyor). Tapkeysinizi takıp evden işe sürmeye devam edin. Şaka şaka sağ olun öneriniz için dikkate almayacağım. Son olarak bütün kurallara ben uyuyor muyum ki başkasına kural öğretiyorum diye sorabilirsiniz kendinize. (topcase takanları karşıma aldım )
    Bana da yüksek hız ve odaklanma kaybı sonrası dışarıya açılmışsınız sonra da frenle bu durumu daha da kötüleştirmişsiniz gibi geldi. Geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsınız.
    Omerius bunu beğendi.

karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    Adama geçmiş olsun diyeceğinize yok orda sollanır mı yok hızlı gidilir mi diyorsunuz nasihat vermeye ne kadar yatkınız ya bu arada kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun.
    Omerius ve berk_cglr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Saygi duyarim demissiniz ama saygi duydugunuzu dusunmuyorum. gecmis olsun.
    Omerius bunu beğendi.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşa geçmiş olsun.

Kaza tecrübesizlikten mi oldu? Yoksa yolda, motosiklette bir kusur mu var?
    Omerius bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)